Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért piszkál engem mindenki?...

Miért piszkál engem mindenki? Olyan rosszul esik, azért bántanak, mert fiatalon már tartom magam elég érettnek egy babához!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Jövőre tervezzük párommal, hogy elkezdünk próbálkozni, államvizsga alatt lennék terhes.

A baráti társaságomban a lányok csak szimplán hüledeznek, hogy jaj miért ilyen hamar, ők még biztos nem bírnák elviselni a gyereksírást stb. Jó, ez még ok, más vélemény. DE van két fiú, akik állandóan piszkálnak ezzel ,rosszindulatú vicceket sütnek el, kigúnyolnak érte. Hetente több alkalommal is és már nagyon unom. Tegnap egy kifejezetten rossz viccet sütöttek el, ma egész nap sírok emiatt.


Miért baj az, hogy én megtervezem a babavállalást, már április óta nem cigizem, próbálok egészségesen enni, fogok járni sportolni, készülök rá. Miért kell ezért gúnyolni?:( mintha oviban lennénk komolyan...


2009. szept. 24. 14:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán hogy jutott el a hír egy huszadrangú senkihez? Ha ez foglalkoztat, hogy ki mit gondol, akkor nem biztos, hogy érettebb vagy, mint ők.

Ne törődj velük, tervezd az életeteket és sok sikert a babához.

2009. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Valóban elég éretlen dolog hogy már a gyermektervezés előtt egy évvel erről beszélsz, az ilyen fontos döntéseket, terveket nem szokták az emberek a "homlokukra írni". Nagyon sokan évekig is próbálkoznak, mielőtt teherbe esnek, akkor is sokat sírsz majd ha minden hónapban rákérdeznek hogy hol van már az a gyerek?

Bocs az őszinteségemért, de a barátaid is pont olyan "éretlenek" mint te, azért sütnek el rossz vicceket ezzel kapcsolatban. Ez így normális, Te ne törődj velük, de talán kevesebbet beszélj "bulitársaságban" a gyermekvállalásról. Minden jót, kívánom hogy minden pont úgy történjen ahogyan azt a pároddal tervezitek!

2009. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem tehetsz mást, ne foglalkozz velük! Senkinek semmi köze hozzá,.h te mikor érzed magad érettnek a gyerekvállaláshoz. Ha te jónak érzed, és úgy gondolod, itt az ideje, akkor hajrá!

Ha mindenki a megfelelő pillanatot várná a szüléshez, már kihaltunk volna...

2009. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

hát kössz...azt hittem ezen az oldalon legalább nem b@aszogatnak ezzel kapcsolatban.


Amúgy egyetlen egy lánynak meséltem el, hát így terjed nálunk a hír sajnálom ez van. Azt meg mindenki tudja, hogy babát már régóta szeretnék.

Nem állandóan erről beszélek bulitársaságban!


És nem az foglalkoztat, hogy ki mit gondol, hanem hogy gúnyolnak érte! Magában tőlem azt gondol mindenki,amit akar.


Nagyon köszönöm a "megértő,hasznos" válaszokat, ez is jól esett!

2009. szept. 24. 14:19
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van.Kinek mi köze ahhoz,hogy Te a pároddal mikor tervezel gyereket?Honnan is tudják?Én nem szoktam kikürtölni amikor a gyerekeinek terveztük.Max a legjobb barátnőm tudott róla,hogy rajt vagyunk a projekten.

Ha Ti úgy érzitek el jött az ideje,megvan mindenetek hozzá,meg tudtok állni a saját lábatokon,akkor hajrá.

Egyébként meg miért foglalkozol bárki véleményével,aki neked nem fontos?Ha Te emiatt sírsz,hát....akkor Te is gyerekes vagy.A számodra fontos emberek véleménye érdekeljen.Ha meg véleményt mond vagy poénkodik rajtam más is,tedd jól helyre,hogy ne legyen kedve többet szólni sem hozzád.

2009. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Amúgy a jókívánságokat köszi, kicsit tompította az első 2 válasz elejét...
2009. szept. 24. 14:20
 7/26 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy fontosak nekem ,a barátaim,és nem a véleményük zavar, mert nem kell egyet érteni mindenben, csak ne bántsanak miatta!
2009. szept. 24. 14:22
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Na, nem kell olyan sértődősnek lenni, az első 2 válaszoló is minden jót és sok sikert kívánt a babádhoz, a családtervezéshez!
2009. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

igen tudom, azt meg is köszöntem!


lehet amúgy, tényleg én vagyok túl érzékeny vagy gyerekes, nem tudom...naív talán. én azt hittem lehet az ilyesmiről beszélni normálisan a barátokkal...ezek szerint nem:(

2009. szept. 24. 14:28
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon mások a Barátaid, mint Te. De hát nem vagyunk egyformák, ettől szép az élet!

Tényleg nem szép, hogy gúnyolnak, de talán aki bánt, az nem is igazi barát, nem gondolod?


Ne foglalkozz velük, csak magatokkal! :) Sk boldogságot Nektek, és szorítok, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd :)

Én 20 évesen szültem az elsőt :))

2009. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!