Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért piszkál engem mindenki?...

Miért piszkál engem mindenki? Olyan rosszul esik, azért bántanak, mert fiatalon már tartom magam elég érettnek egy babához!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Jövőre tervezzük párommal, hogy elkezdünk próbálkozni, államvizsga alatt lennék terhes.

A baráti társaságomban a lányok csak szimplán hüledeznek, hogy jaj miért ilyen hamar, ők még biztos nem bírnák elviselni a gyereksírást stb. Jó, ez még ok, más vélemény. DE van két fiú, akik állandóan piszkálnak ezzel ,rosszindulatú vicceket sütnek el, kigúnyolnak érte. Hetente több alkalommal is és már nagyon unom. Tegnap egy kifejezetten rossz viccet sütöttek el, ma egész nap sírok emiatt.


Miért baj az, hogy én megtervezem a babavállalást, már április óta nem cigizem, próbálok egészségesen enni, fogok járni sportolni, készülök rá. Miért kell ezért gúnyolni?:( mintha oviban lennénk komolyan...


2009. szept. 24. 14:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

14:33-as vagyok

És nem az őskorban szültem, akkor sem volt már "divat" fiatalon szülni, az oviban én voltam a legfiatalabb anyuka. És?? Nekünk így jó :))

2009. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

felesleges erről másoknak beszélni.

egyetem alatt az embernek nem ezen jár az esze. én is voltam egyetemista, de eszmbe sem jutott ilyesmi, együtt laktunk, tanultunk, buliztunk, boldogok voltunk.

egyszerűen ez nem a gyerekvállalásnak az ideje!

a másik: nem akarsz dolgozni a gyerek előtt???akkor milyen gyest fogsz kapni?! ha nem dolgozol, 28 ezer ft.ot kapsz.

én úgy lennék vele, hogy hamár 5 évig tanultam, biztos ki szeretném próbálni a tudásomat, és dolgoznék (így is tettem) ha kihagysz 2-3-4 évet a diploma után, akkor már szinte biztos, hogy nem fogsz a szakmádban elhelyezkedni (ez is személyes tapasztalat)

a harmadik dolog: az nem úgy van ám, hogy te elhatározod, hogy az államvizsga alatt már terhes leszel...:))) majd meglátod.

de valóban senkin ek semmi köze hozzá, csak furcsa :)

2009. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Persze tudom én, hogy lehet elsőre összejön, lehet egy év múlva vagy még később...majd kiderül...


Mások is ezt kérdezik tőlem, nem akarok-e előtte dolgozni? A válaszom nem. Párom dolgozik, van nekem is kis vagyonom, szüleim úgy engedtek bele az életbe, hogy mindenem megvolt. Értve ezalatt lakás, lassan kocsi stb. Szóval a fontos alapdolgok.


Az én szakmám pedig olyan lesz, hogy ha pár évet később hagyok ki, kb akkor is ugyanott leszek, mintha diploma után mennék el szülni.


Igen, tudom egy egyetemistának álatlában nemezen jár az esze, de nekem igen:)

2009. szept. 24. 15:32
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Egyvalamit őszintén javaslok neked: ne akarj egy seggel két lovat megülni. Vagy államvizsga, vagy terhesség. A kettő együtt lehet, hogy túl sok lesz.


Volt itt pl egyetemista kismama, aki a vizsgák feszültsége miatt vetélt el, legalábbis semmi más okot nem találtak.


A másik őedig, hogy a terhességet egyáltalán nem biztos, hogy könnyen fogod viselni. És is azt hittem, hogy teherbe esek, itthon maradok táppénzen, milyen jó lesz közben felújítani a házat, hogy lesz itthon valaki, aki elrendezi a munkásokat. És mi lett belőle? Ki tudja, miért, de az ötödik héten bevéreztem, két hétig fektettek, gyógyszert adtak. A gyógyszertől elkezdtem émelyegni, hányni, szédülni, szerencsések az olyan napok, amiket nem töltök ágyban, de a 12. hétig szednem kell, nincs mese. A házimunka is túl sok jelenleg, a férjem és az anyósom csinálja. Ha államvizsga előtt állnék, jelen állapotban biztos, hogy halasztanék.

2009. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

De látod, te is a saját tapasztalatodat írod. Neked ezek szerint nem könnyű a terhesség, amit nagyon sajnálok...De lehet nekem könnyű lesz, ráadásul vizsgaidőszakban otthon vagyok reggeltől estig, 8-10 órákat kell tanulnom, ha vmi baj lenne és otthon kéne feküdnöm, legalább tényleg tudnék jól tanulni,mert nem lehetne elcsábulni úgyse, hogy ide menjek oda menjek.


Izgulni csak vizsga előtti este,nap szoktam, amgí tanulok rá addig nem nagyon. És ha babám lenne ,akkor tudnám,h most nem szabad izgulni,m ert egy vizsga sem ér annyit.

2009. szept. 24. 15:54
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha te úgy érzed, akkor biztos érett vagy rá! És én kissé bunkónak tartom azt, aki ezért bánt! Ha több ilyen bátor ember lenne, talán nem fogyna a népesség...

Sok sikert és boldog anyaságot kíván egy 3 gyerekes anyuka

2009. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a saját tapasztalatomat írom le, ami könnyen a tiéd is lehet. Hidd el, hányingertől, gyomorfájástól, fejfájástól szenvedve még a tévénézés meg az olvasás is komoly szellemi erőfeszítés. Ez nem olyan heverészés, ami mellett könnyedén lehetne napi 10 órákat tanulni.


Túl könnyelműen kezeled ezt a terhesség-dolgot, mintha akkor jönne össze, amikor te akarod, pont úgy, ahogy te akarod. Pedig hidd el, a terhesség 9 hónapja arra van kitalálva, hogy felkészülj az anyaságra, összebarátkozz a picivel. Ez a 9 hónap soha többé nem jön vissza. A második terhességednél már le fog kötni az első gyerek, az már sohasem lesz olyan, amilyen az első terhességed lehetne.


Ugyanakkor egyetértek az előttem szólóval: ha minél többen mernének vállalni egynél, kettőnél több gyereket, akkor nem fogynánk el lassan. Ehhez pedig nem 40 éves korban kell elkezdeni szülni.

2009. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy én is terhes voltam már az államvizsgán az elsővel, és nagyon jó volt ez így! (előző)
2009. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem előző, hanem előző előtti voltam (3 gyerekes), csak közben írt más is.
2009. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a két terhességem alatt olyan hulla fáradt voltam, hogy hazaértem munkából, és mentem aludni, reggelig. Szóval jól gondold meg. Bár látom a kommentjeidből, hogy neked igazából semmi sem számít, nem lehet erről lebeszélni. Ami egy egyetemistához képest tényleg nagyon furcsa. Miért érzed azt, hogy lekésel róla? Van még időd bőven.
2009. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!