Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért piszkál engem mindenki?...

Miért piszkál engem mindenki? Olyan rosszul esik, azért bántanak, mert fiatalon már tartom magam elég érettnek egy babához!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Jövőre tervezzük párommal, hogy elkezdünk próbálkozni, államvizsga alatt lennék terhes.

A baráti társaságomban a lányok csak szimplán hüledeznek, hogy jaj miért ilyen hamar, ők még biztos nem bírnák elviselni a gyereksírást stb. Jó, ez még ok, más vélemény. DE van két fiú, akik állandóan piszkálnak ezzel ,rosszindulatú vicceket sütnek el, kigúnyolnak érte. Hetente több alkalommal is és már nagyon unom. Tegnap egy kifejezetten rossz viccet sütöttek el, ma egész nap sírok emiatt.


Miért baj az, hogy én megtervezem a babavállalást, már április óta nem cigizem, próbálok egészségesen enni, fogok járni sportolni, készülök rá. Miért kell ezért gúnyolni?:( mintha oviban lennénk komolyan...


2009. szept. 24. 14:07
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

látod vannak pozitív élmények is, a 3 gyerekes anyukának nem volt rossz az államvizsga alatti terhesség és mást is ismerek ilyet.


nem hiszem, hogy könnyelműen veszem, akkor miért készülök rá már egy évvel korábban? Épp, hogy nem akarom elkönnyelműsködni, hanem szépen megtervezni,amit csak lehet. Mert tudom, hogy aztán nem minden úgy lesz lehet, ahogy elterveztem, de jobb előre készülni mégis. És főleg POZITÍVAN hozzáállni, hogy igenis mehet államvizsga alatt. Lesz időm így is terhestornára járni, foglalkozni a baba körüli dolgokkal és emellett tanulni. Lehet nem lesz mindenem 4,5 mint eddig:) Ennyi áldozatot tudok hozni.

2009. szept. 24. 16:16
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
De minek? Amikor államvizsga után is gyönyörűen teherbe lehet esni?
2009. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem tudok neked válaszolni 16:16os...nem késnék le róla tudom ,de fiatal anyuka szeretnék lenni. Én szívem szerint nem is dolgoznék ,csak, mint régen a nők, gyerek, háztartás:) Mostani változatban persze.


Valószínűleg azért van ez bennem, mert apukám kiskoromban meghalt, anyu nevelt, kettesben voltunk, egy nővérem van apu első házasságából. De sokkal idősebb.

Nagyon sokat voltam egyedül és tudom, hogy kicsi korom óta szeretnék nagyon gyereket. Sokat! Nagy családot! Már egy nagyszülőm sem él és apukám sem. Nagypapáimat sosem láttam. Szüleim későn születtek, és én is. Szeretnék hamar szülni, hogy a picijeim sokáig a nagyszülőkkel lehessenek majd és úgy elképzelem ,ahogy majd 5-6 év múlva karácsonykor több generáció ül le a fa mellé és végre valóra válik életem nagy álma!

2009. szept. 24. 16:20
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Megint a 3 gyerekes anyuka vagyok. Úgy sajnálom, hogy ennyien bántanak. Szerintem ne foglalkozz velük! Én mindenkit nagyon bíztatok a gyerekvállalásra, annál nincs jobb választás szerintem. És nekem még jól is esett, hogy a terhesség (és a rosszullét miatt) a vizsgáztató tanárok is rendesek voltak velem az államvizsgán. Úgyhogy csak fel a fejjel, és szemellenzővel kerüld el a rossz tanácsokat!
2009. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%
Szia. Én 19 éves vagyok, és 9 hetes terhes. Én is elég fiatal vagyok még a gyerekvállaláshoz, de nem érdekel ki mit mond.Ez a gyerek már egy élet bennem.És küzdök érte, amíg csak lehet. Ne hallgass másokra.. te tudod neked mi a jó.. mit érzel jó döntésnek! :) Fel a fejjel!! :)
2009. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó fiatal anyukának lenni! És nálunk is a hagyományos családmodell működik :)

Csak mikor tervezel vedd figyelembe, hogy "mi lesz ha"

Pl. ...nem jön össze azonnal, vagy összejön rögön, de veszélyeztetett terhes leszel, és nem mehetsz el vizsgázni, stb., stb. sok minden előfordulhat.

Azt kívánom, hogy alakuljon minden a terveid szerint :)

És ne legyél már most ennyire érzékeny, mint egy kismama :))))

Sok sikert, sok boldogságot, sok gyereket!

2009. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!