Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szóltatok a rokonoknak,...

Ti szóltatok a rokonoknak, barátoknak, mikor elindultatok szülni a kórházba?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok, egy barátnőm, illetve a nagyszülők feltétlenül ott akarnak lenni a kórházban, amikor szülünk. Én mondtam nekik,hogy felesleges órákig várakozniuk, mert a párom bent lesz velem vajúdás közben a szülőszobán... Egyszerűen nem értik meg, megbántani nem akarom őket. Ti hogyan oldjátok meg ezt a "problémát"?

2013. ápr. 20. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Eszembe sem jutott, és a férjemet sem engedtem be, amikor szültem. Igaz, ő sem akart ott lenni. Semmi szükség nincs a szülőszobán idegeneknek.
2013. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Engedd meg ha ezt szeretnék!!örülj neki hogy igy aggodnak érted.Nálam is ez volt, mindenki ott volt és sajnos nem folt komplikácio mentes a szülésem és ők adtak erőt minyájan...
2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod, h ott legyenek (én sem akarnám), akkor finoman add értésükre, egyben tisztázd, h ez azt is jelenti, h nem fogsz szólni nekik, ha megindul a szülés
2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nagyszülőknek.Mi is mondtuk,hogy felesleges várakozniuk,meg is értették,azt beszéltük meg,hogyha a finisben vagyunk hívjuk őket,császár lett,a párom értesítette őket,jöttek is,és nagyon jó volt,hogy ott voltak,szükségem volt a támogatásukra.DEEEE csak az övékre,tehát az,hogy mondjuk odajöjjön a keresztanyám,barátnőim... nem tudtam volna elképzelni.Ja,és még annyi,hogy mindkét nagyszülő-páros kb. 10-15 percre lakik a kórháztól.
2013. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem szóltunk senkinek sem. Az orvosom már 3 napja "szekált", hogy feküdjek be, hogy felkészüljek lelkileg is a császárra.

Semmi más oka nem volt, hogy a kórházban "tartson", megbeszéltük, hogy szerdai nap befekszem. Ez meg is történt, aznap és másnap jöttek a rokonok látogatóba.

Péntek reggel hajnalban csináltak egy uh-t és egy nst-t, majd egyből toltak a műtőbe.

Végül addig várt a dokim a császárral, hogy sürgősségi lett a vége.

A férjem nem jöhetett be, csak felhívta a szüleit, hogy a kórházban kell maradnia és hogy dobják le a kutyánkat sétálni.

Felhívta a m.helyét, hogy aznap csak délután fog bemenni dolgozni.

Anyósomék kb. 20 perc múlva a műtő előtt voltak.

Viszonylag hamar kivették a lányunkat, de én csak délután 2-kor tértem magamhoz. A férjem szólt a közeli családtagoknak, de amikor magamhoz tértem, az első dolgom az volt, hogy felhívjam az anyukám.

Igazából semmit sem tudtam mondani, csak sírtam.. :)))

Kb. 10 percet "beszéltünk" így.

Ezek után felhívtam a nővérem, majd az apukám. Felhívott a sógorom, a legjobb barátom (munkatársam) és a legjobb barátnőm.

Körbe küldtem az előre megírt sms-ket és végül is egész nap azoknak a válaszait olvasgattam. :)

Este fele (7-8 körül), amikor már totál magamnál voltam és összeszedtem magam, felhívtam a szüleimet. Beszéltünk egy 40-50 percet telefonon, épp úton voltak.

Másnap pedig eljöttek hozzánk Salzburgba. A férjem kiment eléjük a reptérre.

Nekem hatalmas meglepetés volt, amikor beléptek a kórházi szobámba, azt hittem, hogy elbőgöm magam! Annyira hiányoztak már! :))

2013. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A szüleimen kívül másnak nem, volt épp elég bajom, nem azzal akartam foglalkozni, hogy a telefonon lógjak.

Beszéld meg velük, hogy a szülés akár éjjel kettőtől hajnali 6-ig is eltarthat, utána meg úgysem biztos, hogy egyből láthatnak téged és a babát, tök fölösleges, hogy díszsorfalat álljanak.

2013. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nah, ilyenkor a legjobb határozottan közölni, hogy te nem szeretnéd, hogy ott legyenek. Ez privát dolog, és csak és kizárólag a pároddal akarod megosztani, mivel a kettőtök gyereke születik, nem a komplett rokonságé. Ha ezen megsértődnek, akkor az már az ő bajuk, de nekem fel se merült, hogy a barátnőmet behívjam szülni, és ő sem akart engem kitenni a dolognak.

Mi egyszerűen úgy oldjuk meg, hogyha beindul a szülés, majd valamikor értesítjük a családot, de nyilvánvaló, hogy a páromon kívül senkit nem szeretnék ott tudni. Valahogy a vajúdás a magam és párom "nyomora", köszönettel, nem kérek közönséget, hiszen ki tudja, hogy milyen állapotban leszek, nem akarom a facebookon képekben viszontlátni, hogy vérben forgó szemekkel üvöltök a családdal, hogy hagyjanak békén a légzési technikáikkal és az ötleteikkel.

Egyébként viccesen megjegyezheted nekik, hogy mikor a baba fogant, ahhoz sem kellett a rokonság, a szüléshez is elegen lesztek ketten. :)


23 hkm

2013. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam a barátnőm tudtára adni finoman, hogy potyára fog ott ülni, mi bent leszünk a szülőszobán, nem tudunk vele, velük foglalkozni... De csak köti az ebet a karóhoz. Ha éjszaka indulna a szülés, elég egy sms, vagy telefonáljunk a rokonoknak?
2013. ápr. 20. 21:27
 9/22 anonim ***** válasza:

Mi telefonáltunk a nagyszülőknek.Nálunk a szülés után 1 órával jöttek a szülők.Jó volt,örültem nekik.De egy barátnőnek semmi keresnivalója ott!Még a család az oké. Figyi megszülsz délben,amúgy most tök jó időket mondanak,a kórterembe meleg lesz (bár lehet a saját példámból indulok ki,tavaly júliusban szültem) betesznek egy x ágyas szobába,ahol más anyukák/anyuka is van,és nem elég,hogy 5 ember ott fog állni körülötted,de még a barátnőd is?!

De miért nem mondjátok,hogy a vége felé a párod hívja őket,és akkor induljanak?Vagy az nem jó?

2013. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A dél-pesti kórházban a szülőszoba előtt várakozhatnak a "népek", maximum addig láthatnak engem és a babát, amíg letolnak minket a csecsemő- osztályra. Na, oda pedig még apuka sem jöhet be! Ennek azért örülök,mert 3 napig nyugton lehetünk, és a babát nem fogdoshatja össze az egész rokonság, barátok...
2013. ápr. 20. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!