Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szóltatok a rokonoknak,...

Ti szóltatok a rokonoknak, barátoknak, mikor elindultatok szülni a kórházba?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok, egy barátnőm, illetve a nagyszülők feltétlenül ott akarnak lenni a kórházban, amikor szülünk. Én mondtam nekik,hogy felesleges órákig várakozniuk, mert a párom bent lesz velem vajúdás közben a szülőszobán... Egyszerűen nem értik meg, megbántani nem akarom őket. Ti hogyan oldjátok meg ezt a "problémát"?

2013. ápr. 20. 20:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nálunk apás szülés lesz, szòval párom mképp ott lesz velem. Illetve még anyumat làtom szìvesen.. De jön nővérem is (ő visz fel, ha beindul a szülés), jön anyòs is, aki még a szülőszobàra is beakar jönni; nem fogja fel, h ott pàrom lesz velem -.-" illetve párom huga is.. Na ők azok a személyek akikre pont nem leszek kìvàncsi se szülés alatt se utàn, mert anyòs csak azért akar ott lenni, h elmondhassa, h ő jelen volt, amikor szültem..

Nem fogja fel egyikse, hogy pàromon és anyumon kìvül nem leszek másra kivàncsi.. Főleg h anyòst ismerve még ott is osztani fogja az észt h mit h csinàljak.. (azt hiszi, h ugyanolyan szülésem, fàjdalmaim lesznek nekem is, mint 25 évvel ezelőtt neki)..


És sajnos nekem ezt még azutàn is el kell viseljem, miután hazaengednek picivel, mert hiàba ellenkeztem, kijelentették, h jönnek minden nap làtogatni, picit fürdetni, elviszik sétàlni stb.. Röviden, tömören kijelentették h a sajàt gyerekem alig lesz az én kezembe..

2013. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Ajjjaj... Be akarnak menni abba a helyiségbe, ahol vajúdsz/ megszülöd a babát, vagy a szülőszoba előtt akarnak várakozni? Mert az nagy tapintatlanság, ha ott kotnyeleskednek! Ha fogadott orvosod, szülésznőd van, vagy jó fej az ügyeletes, vele meg tudod beszélni, hogy tessékelje ki onnan őket. A legtöbb helyen apának védőfelszerelés kell, csak abban tartózkodhat a szülőszobán. Másnak keresnivalója kint, a folyosón van!

Nehéz, mert az ember a saját édesanyjának megmondhatja őszintén, hogy mit szeretne, nincs sértődés. Anyós esetén a párod tud "rendet" tenni, ha már rád nem hallgatnak!

Én is belepusztulok, ha keményen oda kell mondani, de sajnos nem elkerülhetőek az ilyen szituációk... A babáért Ti feleltek, Ti döntitek el, hogy ki mikor jöhet és babázhat. Aki megérti megérti, aki meg nem, az meg fogja! :-)))

2013. ápr. 24. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!