Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szóltatok a rokonoknak,...

Ti szóltatok a rokonoknak, barátoknak, mikor elindultatok szülni a kórházba?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok, egy barátnőm, illetve a nagyszülők feltétlenül ott akarnak lenni a kórházban, amikor szülünk. Én mondtam nekik,hogy felesleges órákig várakozniuk, mert a párom bent lesz velem vajúdás közben a szülőszobán... Egyszerűen nem értik meg, megbántani nem akarom őket. Ti hogyan oldjátok meg ezt a "problémát"?

2013. ápr. 20. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok. Nem tudom, én tiszteletben tartanám a barátnőm kérését. De mondhatnád neki határozottabban is... Minden kertelés nélkül is (ha igazi barát, az őszinteség nem lehet akadály): "Nem szeretném, hogy ott legyél, mert ezt csak a párommal akarom megosztani. Szeretlek, jó barátnő vagy, méltányolom, hogy részt akarsz venni benne, de én inkább kihagynám."

Tán hátha...

2013. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)

Igen, megpróbálom... Nehéz így nyugodtan várni a babát, valaki mindig igyekszik előtérbe helyezkedni... Ma például egy másik "barátnő" azzal jött, hogy ugye nem fogok teljesen begubózni a baba születése után, ugye vele is fogok foglalkozni... Pff

2013. ápr. 20. 22:02
 13/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 11-es válaszolóval, ha a finom célzást nem értette, akkor mondd meg egyenesen.
2013. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szintén a 7. :)


Igen, ilyenkor mindenki (olykor már önző mód) ki akarja venni a részét a babázásból. A gond az, hogyha erőszakosan rád telepszenek és nem veszik már figyelembe a kérésed. És bocsáss meg, de most pont ezt látni. Hogy senki nem foglalkozik azzal, hogy te mit szeretnél, csak az megy, hogy mindenki más babázni akar. Pedig ő a ti kapcsolatotok gyümölcse, nem pedig a rokonságé.

Én előre pedzegetem már, hogy nem lesz állandóan kézben a baba és magam szeretnék gondoskodni róla, én szeretném ellátni (értelemszerűen a párommal) és ha kell segítség, minden illetékes száma megvan, biztosra vehetik, hogy fogok telefonálni.

2013. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Sztem, bár csak az első pár választ olvastam. Ha bent akarnak lenni, miért ne lehetnének?? A kérdésben nem az volt, hogy konkrétan a szülőszobára akarnak bemenni. Ha ők szívesen várakoznak az előtérben órákat, akkor egészségükre (nekem jó esett, hogy ott voltak, bár csak akkor láttam már őket amikor kimentem, de ott voltak)
2013. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha bent akarnak lenni, miért ne lehetnének??"


Mert a kérdezőt zavarja. Ő fog szülni, legyen már az ő kívánsága szerint az esemény, és ne arra kelljen koncentrálnia, hogy kint állnak a rokonok, de a szülés elhúzódik, stb. Hagyják már békén.

Őszintén szólva, az első napon a férjemen kívül én sem kívántam mást látni, nekem kellett az az idő magamra meg a gyerekre, és nem arra vágytam, hogy még integessek a fél családnak meg a baráti körömnek.

2013. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
En szóltam a legjobb barátnőmnek mikor elfolyt a magzatvíz, aki amúgy fél órával korábban meg nalam volt,de eszünkbe sem jutott, hogy akár odajönne...anyummal beszéltem reggel (ejfélkor indult be és este 7re lett meg a baba),de npvele is csak azért, mert akkor már kétnaponta hívott, hogy mi a szitu...ezt megbántam,'mert utana óránként hívott, hogy mit szarozok mar eddig, és szó szerint így..jó ideges volt,de szarul esett...aztan szegény meg kikeszült,mert amférjem megígerte neki,hogy mikor már bevisznek a szülőszobara szól neki, de en meg bepánikoltam, es nem engedtem ki:-) ígyn4 órán keresztül nem vettük fel a telefont, anyám mar zokogott otthon, és temetett, hogy meghaltunk...(amúgy 200 kmre laknak,meg anyósék is...)... 7re meg lett a kicsi, akkor körbetelefonáltuk a közeli roknokat, a többieknek sms ment, anyumék azonnal indultak, este fél 10-re lettek ott, jól esett, hogy feljöttek, megneztek, bár ki voltam merülve...nem bánom,hogy több ember nem tudta, mert azert 19 óra nagy idő, így is folyton csörgött a telefon...a kistesónal majd muszáj lesz szólnunk valakinek,hogy addig a nagyta figyeljenek, pedig ha lehetne ezt kihagynám....
2013. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Továbbra is azt mondom, ha várakozni akarnak, akkor tegyék azt. A kérdező még csak nem is találkozik velük ha nem akar.
2013. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavarna, hogy a hangok kihallatszanak a folyosóra és ez kínos. Emlékeszem amikor a gyomromat tükrözték akkor is kihallatszott minden. Tök ciki volt, kijöttem az ajtón és láttam, hogy sajnálnak, vadidegenek.
2013. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én lennék a 7. :)


Igen, én is azt mondom, hogyha a Kérdezőnket zavarja, akkor ne legyenek ott. Az ő babájuk, és hadd történjen minden úgy, ahogy ő szeretné. Persze, állhat kinn a rokonság, meg nem kell találkozni velük, de szerinted, az a Kérdezőt nem frusztrálná, hogy esetleg sétálna egyet, aztán belebotlik "véletlen" a rokonságba, aki meg ilyenkor lelkesen osztja a tanácsokat? Oh, én "nagyon örülnék" neki. Meg ez elég intim élmény, ami nem tartozik mindenkire. A nagyszülők már átélték, és meg kell tanulni diszkréten háttérbe vonulni, és ami a legfontosabb: átadni az elsőbbséget az újdonsült apukának! Hiszen azért ez az a szituáció ami két emberre, plusz egy picire tartozik. :)

2013. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!