Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz bűnnek számít?

Abortusz bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek ti mit tennétek ha például:12 évesen terhesek lennétek ? Abortusz tényleg hasonló mint a gyilkosság ?(nem vagyok terhes és nem állok döntés előtt csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

2013. ápr. 23. 18:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés.

A keresztény egyház szerint ugye bűn.


Én gyerekként éheztem, el tudok képzelni olyan helyzetet hogy abortuszra menjek.


Más élete felett pedig nem akarok ítélkezni. Biztos vannak, akik felelőtlenül "rohangálnak" abortuszra, de hiszek benne hogy ők vannak kisebbségben.

2013. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
12 évesen nem az abortusz a bűn a szex az. S a fiút olyan szépen le is csuknák mint annak a rendje. Egyébként vannak helyzetek sajnos mikor nincs más lehetőség, ez szomorú de igaz. S amíg valaki nem éli át ugyan azt mint az a nő addig ne is ítélkezzen felette. Lehet hogy az abortusz rossz és gonosz dolog, de olyan helyre szülni ahol még a napi élelem sincs meg az még gonoszabb.
2013. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

"olyan helyre szülni ahol még a napi élelem sincs meg"

Akkor örökbe lehet adni a gyereket ahelyett, hogy elpusztítjuk a magzatot.

2013. ápr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%
Hogy lehet 'valaminek' nevezni a babat szuletes elott?????????????? O egy elo leny!!!! Latott mar a sok abortusz-parti kepeket/videot az abortuszrol??? En amikor lattam, egyertelmuve valt szamomra, hogy ez bizony gyilkossag. Es ezek utan azt mondom, hogy ezerszer inkabb mas nevelje fel a gyerekemet orokbefogadas utjan, minthogy megoljek egy picike babat. Mindenki elore gondolkozzon!!! Akar 12 eves, akar tobb....
2013. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

A fogantatástól embernek tartom a magzatot, úgyhogy szerintem gyilkosság. Aki nem tartja embernek X. hétig, aszerint nem lesz gyilkosság.

Sokféle bűnt lehet kényszerből vagy legálisan elkövetni.

2013. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%
En is gyilkossagnak tartom.
2013. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

Én is gyilkosságnak tartom és bár vallásos vagyok, de nem emiatt. Láttam képeket abortált kisemberkékről, kezecskék, 5 ujjal, lábak, szemek..most akkor ez nem 'bűn'?? Ver a szíve, néha még mocorog is, még ha csak reflexszerűen is..engem sokkol, mikor az emberek azt hiszik ezzel semmi rosszat nem követnek el.

Kiskorúaknak még a 17. hétben is engedélyezett az abortusz..akkor a baba ugye már kitölti a tenyered, mozog, rúg, szopja az ujját, a kezét ökölbe szorítja, érzi a fájdalmat. Ilyen kisbabákat tépnek darabokra és van, aki szerint ezzel semmi baj sincs, inkább ne szűkölködjön majd a gyerek a ruhákban és játékokban. Ilyesmivel sosem tudnék együtt élni, hála Istennek még nem kerültem ebbe a helyzetbe, de nem kérdés mi mellett döntenék, nem is kellene gondolkodnom rajta.

Nem kell ahhoz elvakultnak lenni, hogy emberségesek legyünk. Aki lelkiismeret furdalás nélkül el tud ütni egy kutyust az úton vagy le tud csapni egy legyet vagy el tud menni a szenvedők mellett anélkül, hogy fájna a szíve, az biztos félvállról venne egy abortuszt is. Én egyikre sem vagyok képes és erre büszke vagyok, mert ne legyünk már rosszabbak, mint az állatok.

2013. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
26%

Amikor az abortuszt elvégzik nálunk, még semmilyen testrésze nincs a magzatnak. A filmek sokkal idősebb magzatokat mutatnak be.

Aki pedig az örökbefogadást javasolja, az adja örökbe először a saját gyerekét! Ez sokkal nagyobb trauma egy nőnek, mint az abortusz. Sőt, sok örökbefogadott gyerek is pszichés beteg lesz emiatt.

2013. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Így néz ki egy 12 hetes magzat. Szerintem azért eléggé emberformája van és ki van fejlődve rajta ez-az..

Nem akarok senkit megbántani vagy ilyesmi, de butaság azt írni, hogy az még csak egy fejletlen 'valami'.


A másik, hogy nem a nő érzéseinek kellene az elsődleges szempontnak lenni egy ilyen ügyben.. Aztán mindenki úgy gondolja, ahogy akarja.

2013. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
40%
Eléggé emberi: [link]
2013. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!