Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz bűnnek számít?

Abortusz bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek ti mit tennétek ha például:12 évesen terhesek lennétek ? Abortusz tényleg hasonló mint a gyilkosság ?(nem vagyok terhes és nem állok döntés előtt csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

2013. ápr. 23. 18:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Örökbe adni sokkal nehezebb mint elvetetni. Tudom persze hogy az abortuszt sokan elítélik, mert elveszik a lehetőséget az élettől. De gondoljunk csak bele kilenc hónapon keresztül hordani azt a babád, vizsgálatokra járni, érezni minden mozzanatát. Aztán megszülni és lemondani rólla. Lelkileg ez sokkal borzalmasabb mint egy korai abortusz, ha valóban nincs más lehetőség. Sajnos van hogy ez a helyes, bármennyire nehéz is ezt leírnom 7 hetes kismama és egy 20 hós kisfiú anyja ként. De ismerek olyat akinek hét gyereke van ebből mostmár csak 4 állami gondozásba. Apuka egy iszákos, hol van munka hol nincs hol van étel hol nincs. Két gyereket vetetet el. De van egy másik példa is, szintén ismerősök. Anya egyedül neveli hét éves fiát aki eléggé problémás gyerek, segélyből élnek apa életfogytos rablásért és gyilkosságért. A nő teherbe esik, elveteti. Mind két eset jó példa rá mikor sajnos nincs más megoldás. Soha senki ne kerüljön ilyen helyzetbe.
2013. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
biztos, hogy a konnyebb a jobb???? Nem.
2013. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Adri1616 ***** válasza:
75%
Én nem vagyok vallásos... Nem is voltam... Nem is leszek... DE egy egészséges magzat elvetetése gyilkosság az én értékrendemben... Elöbb állítanám magamba a nagykést minthogy abortuszra menjek. Hozzáteszem mégsincs egy rakás gyerekem mert tudok felelősségteljesen élni. Viszont mint már más hasonló kérdésben leírtam nem itélkezem senki felett mert a saját életemen és a családomén kívűl semmi közöm senki életéhez.
2013. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
89%

..és akkor szegény utolsót lepontozták nullára (én felpontoztalak), mert szerinte az abortusz gyilkosság és nem kerülne ilyen helyzetbe soha.


Egyesek nem normálisak, ez egyszer szent!!!

2013. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyilkosság, kortól függetlenül. Ma már a megszületett gyereket be lehet rakni egy kihelyezett inkubátorba, nem kell felnevelnie annak, aki megszüli. Sokan szívesen felnevelnék.
2013. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen bűn. Méghozzá az egyik legaljasabb. Jó adag felelőtlenség, gyávaság és kegyetlenség kell hozzá. Olyan érdekes, hogy ilyen esetekben mindig az "anya" válsághelyzetére hivatkoznak, illetve arra, mint az előttem szólók közül is sokan, hogy milyen nehéz lenne megszülni és örökbe adni ezeket a babákat. Csak azt kérdezem: A babának nem nehéz meghalni? Neki nincsenek jogai? Csak azért, mert kicsi és védtelen? És képtelen megvédeni magát? Az újszülött is kicsi és védtelen. Ő sem képes megvédeni magát. Akkor, ha anyuka meggondolja magát, akkor őt is el lehet pusztítani? Mi a különbség?

És igen, túl azon, hogy gyilkosság, az benne a legfájóbb, és legelfogadhatatlanabb, hogy ezt nők a saját gyermekükkel képesek megtenni. Mert állítólag válságban vannak. Azok a picik kínhalált halnak. Nem részletezem, miként pusztulnak, mindenki tudja. Elkeserítő, hogy az állítólagosan az élet védelmére felesküdött orvosok, milyen könnyedén válnak mészárosokká. Tisztelet a kivételnek. Egyrészt védekezni kellene mindenkinek, aki nem akar gyereket, másrészt tenni ezt úgy, hogy tisztában legyen mindenki azzal, aki nemi életet él, az védekezés mellett is állapotos maradhat. Vagyis nem a baba kéredzkedik a világra, nem ő tehet arról, hogy megfogant. De onnantól kezdve már ő is egy élő EMBER!!!

2013. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Lássuk be, nem a normális, intelligens családokban fordul elő az, hogy egy tinédzser teherbe esik. Ezek mind-mind tudatlan, felelőtlen helyeken fordulnak elő ("há hadd aludjon együtt a pasijával, már fél éve járnak"). Olyan helyeken, ahol a szülőnek egyszerűbb engedni, mint tiltani és ezzel nevelni. Na, az ilyeneket én nem sajnálom, csak a szerencsétlen gyereket, aki ugyanúgy a társadalom söpredéke lesz, mint a tini anyja és az idióta nagyszülei. Vetesse csak el a tiniliba, talán életreszóló tanulság lesz neki (vagy nem).

Viszont aki már felnőtt nő és csak azért veteti el a gyereket, mert a nem létező karriere fontosabb, azt tényleg elítélem.

2013. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Mivel nem jár érte semmilyen szankció és a törvény se tiltja így lehet csürni csavarni de nem bűn. Jogilag nem az. Aztán hogy kinek mit diktál a lelki ismerete az már más dolog.
2013. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 -B válasza:
92%

Az emberek sokmindent mondanak bűnnek ami nem az, és sokmindent nem mondanak annak, ami az. Kiben bízhatunk akkor? Itt is tuti többféle választ kaptál már, nem olvastam őket.

Én csak azt tudom mondani, hogy engem az érdekel, Isten mit mond bűnnek, mert Isten isten, és így neki kell felelnem, nem pedig embereknek.

Ezért a Bibliára támaszkodom hogy el tudjak igazodni a vélemények közt. A Biblia szerint pedig az teljesen biztos, hogy gyilkossággal egyenértékű. Van olyan ismerősöm, aki már épp a kórházban volt, és el akarták végezni rajta az abortuszt. Nem volt ilyen nagy templombajárő ájtatatos valaki akikkel az emberek gyakran a hívőket azonosítják. Én sem vagyok ilyesmi, soha nem jártunk temploma a családdal, és nem neveltek soha kereszténynek. Ez önmagában élő példa (a sajátom) arra, hogy Isten él, és tenni képes :)

Szóval ez a fiatal lány ott volt a kórházban, de néha járt gyülekezetbe, mert hitt. Már az ágyon feküdt, amikor csak meglátott egy ismerős orvost - a gyülekezetből. Ezt valami 'isteni jelnek' vette akkor, mert még javában vívódott, hogy helyes-e, amit tenni készül. Már minden kész volt, hogy elvégezzék az abortuszt, de akkor fogta és azonnal elhagyta a kórházat, hogy csak tudta. Megszülte a gyereket, aki ma már felnőtt és 20 éves korában mondta csak el neki ezt a történetet - hogy ezért él. Ezt ettől a fiútól hallottam, akit majdnem elvetélt az anyja. Az anyja azóta sem bánta meg, és nagyon hálás volt mindenért Istennek. A fiú pedig szintén - képzelheted :)

2013. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
91%

"Abortusz tényleg hasonló mint a gyilkosság?"

Nem. Az abortusz nem csak hasonló, az gyilkosság. A meg nem született gyermek is ugyanúgy ember, mint egy már világrajött, vagy felnőtt ember. Ugyanúgy vannak érzései, él, mozog, csuklik, az ujját szopja, stb. Egy csodálatos emberi élet.

"mit tennétek ha például:12 évesen terhesek lennétek?"

Mivel férfi vagyok, és jó ideje elmúltam 12, így erre nem tudok érdemben választ adni. Bár 12 évesen nem mindenki nemzőképes, és (remélem) nem sokan élnek nemi életet.

Bár sajnos a mai világba, ha valaki erkölcsös akar lenni, kigúnyolják, hülyének nézik, ezért megtörténik. Az a divat, ha minél több fiúval lefekszik egy lány, nem az ha szűzön megy férjhez. Nem tudom, mi ebben a jó, de hát ez van. Ennek hatása, hogy ahogy telik az idő, egyre fiatalabban szexelnek a fiatalok, illetve akarom mondani kisgyermekek.

2013. ápr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!