Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, van 2...

6 hetes terhes vagyok, van 2 cicám, kikkel állandóan foglalkoztam. Szerintetek most hanyagoljam őket? Annyira sajnálom őket, mert állandóan jönnek hozzám hogy foglalkozzak velük.

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 11:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is végig negatív volt a toxoplazmám, de azért kicsit nagyobb távolságot tartottam a cicámtól, akaratlanul is. Ugyanúgy etettem, simogattam, stb.

Nyugodtan foglalkozhatsz velük, csak ne ölelgesd, puszilgasd, és gondolom nem alszol velük egy ágyban. :)

2009. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,egy kicsit megnyugodtam hogy nem kell teljesen elhanyagolnom őket. Kertes házba lakunk,a lakásba nem jöhetnek be,a teraszon van a házuk.
2009. szept. 29. 13:35
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ha kint vannak, akkor pláne nincs mitől félned, egyszerűen csak kerüld a kontaktust a macskakakival, ne karmolásszanak, ne harapdáljanak és moss gyakrabban kezet! Elvégre a szomszéd macskája is átjárkálna, őt sem kell kiebrudalni az utcából! A dokidnak szólj a cicákról és kérni fogja a toxoplazmózis vizsgálatot is! Minden jót!
2009. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a cicák a szabadban vannak, ők a nagyobb esélyesek a toxofertőzödésben és nem a lakásban tartott szobacicák. Szerencsére, hogy nem kell almot így takarítanod. Azért csodálkozom, hogy itt mindenki ilyen macskapárti, holott máskor meg leordíbálnak még olyanért is ha a hátadon fekszel két percig. Nekem volt szobacicám akinek az volt a szokása hogy nem nyalta ki a seggét kakálás után, hanem a nappali szobaszőnyegére dörzsölte a segge lyukát. Mikor először megláttam ezt, nem volt kérdéses, hogy mi lesz ha terhes leszek. Alomtakarítás ide vagy oda, székletnyomok bárhol lehetnek és 24 óra elteltével fertőző is. Az orvosom egyértelműen eltiltott a macskáktól és az ő szava a fontos! Én imádom a cicákat, de sok-sok évbe tellett mire teherbe estem, talán ha nekem is könnyen ment volna a teherbeesés akkor nem lennék ennyire parázos! Beszélj egy orvossal erről!

2009. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Engem azért szavaztatok le, mert utálom a macskákat? vicc ez az egész szarság. Szerintem a válaszom igenis hasznos volt. Búútááák!!!!
2009. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Igen fontos a baba!!de az állat is !

Egy állatnak nem tudod megmagyarázni hogy hé cirmi hamarosan gyerekem lesz most nem foglalkozom veled bocs !

Felelősségteljes gazdi ilyet nem tesz, ha egyszer vállalta a cicákat akkor mert terhes nem kell lemondania róluk ha csak nincsen olyan indok!

Nyugodtan foglalkozz a cicáiddal úgy ahogy eddig, csak légy óvatosabb és sokszor moss kezet!

2009. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

Tisztázzuk:

1. a toxoplazmózison a macskák kiskorukban átesnek (ritka esetben nem), ha felnőtt cicáid vannak, kisebb az esélye a fertőzésnek.

Ha kijárnak, még kisebb (valszeg már átestek rajta).

2. nem csak macskától, hanem bármilyen házi, vagy háztáji állattól meg lehet fertőződni. Mosatlan gyümölcstől, nyers hústól is.

3. valóban a széklet a legfőbb veszélyforrás -> gumikesztyű, vagy bízd másra

4. Csináltass vizsgálatot! Ha már átestél rajta, nem jelent gondot. A legtöbb ember észre sem veszi, amikor átesik rajta (influenzához hasonlíthat, vagy tünetmentes).

Ritka kivételek (mint én) különféle tüneteket produkálhatnak, így szerezhetnek maguknak egy-két szép élményt a Szt. László kh-ban, meg a családtagjaiknak pár hetes gyomorgörcsöt. Két hétig úgy néztem ki, mint egy hörcsög (triplájára dagadtak a nyirokcsomóim itt-ott). :D

Persze ez egy szélsőséges eset.

Szóval egy vizsgálat, és hajrá cicák! Nekik is szükségük van a szeretetre! Gyakori kézmosás, és tényleg ne puszilgasd őket (amúgy sem egészséges dolog)!

Üdv: 11 hónapos kislány anyukája, nem mellesleg 2 cica, 1 kutya gazdája

2009. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Könnyen írsz, mert átestél a betegségen! Vajon terhesen is ilyen félvállról vennéd a fertőzést??? Akkor nem lenne humoros a hörcsögpofi kinézett! - kedves utolsó válaszoló!
2009. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utánam válaszoló!

1. abszolút nem írok könnyen, volt egyéb gondom a terhességem és a szülésem alatt is, attól függetlenül, hogy ettől a betegségtől nem kellett tartanom.

2. miután ez a betegség nem bőrön keresztül terjed, a macskák simogatásától nem lesz semmi baja egyikőtöknek sem.

3. ha nem foglalkozol a macskával, mert megfertőződhetsz, akkor ne is főzz (nyers hús), ne egyél gyümölcsöt, zöldséget (csak főve), és ne tarts állatot (ne csak macskát ne!). Ezektől mind el lehet kapni.

4. a hörcsögpofi kinézet anno egyáltalán nem volt vicces, főként a családomnak nem, mivel súlyos (kis %-ban gyógyítható) betegségre gyanakodtak. A kinézetem viszont tényleg nevetséges volt, ha tetszik, ha nem. Én legalább tudok nevetni ezen, és oly' sok mindenen még! (Miért törvényszerű, hogy aki kisbabával otthon marad, annak kötelező beszürkülni, beszűkülni, idegbeteg fúriává, esetleg depresszióssá válni? Látom itt a válaszokból eleget az intő példát, hát köszi, de kösz nem!)

5. mint ahogyan azt fentebb írtam, első a vizsgálat, aztán a cicák! Amúgy senki nem mondta, hogy körbe kell nyalni az állatot, de egy kis cirógatástól semmi baj nem lesz!

És tudod, ha mindenen úgy felfújod magad, mint egy pulyka, nem irigylem a körülötted élőket!


Kérdezőnek:

Bocs az off-ért!


Mindenkinek jó éjt!

2009. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Elmegy és megcsináltatja , de az állattal foglalkozni kell!

Nekem 6 kutyám van , és terhes vagyok mégsem mondanék le róluk , mert ha egyszer felelősséget vállaltam értünk , akkor az nem csak addig szól míg nem jön egy kisbaba , hanem az állat egész életére nézve!

És a cirmosok úgyis kint vannak , dögönyözni meg lehet őket !

2009. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!