Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, van 2...

6 hetes terhes vagyok, van 2 cicám, kikkel állandóan foglalkoztam. Szerintetek most hanyagoljam őket? Annyira sajnálom őket, mert állandóan jönnek hozzám hogy foglalkozzak velük.

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 11:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kertes családi házban élek és 16 hetes terhes vagyok. Kutyáink vannak, anyáméknál macskák és kutyák (naponta átjárok hozzájuk). A szomszéd macskája folyton a kertemben lóg, mert itt nem zavarja senki. A hobbim a kertészkedés. Ezért utánanéztem én is a dolgoknak és hát sajnos a földkapircsolással is össze lehet szedni a toxo-t.

Ezenkívül rendszeresen sütök-főzök nyers húst, amit ugye előtte megmosok, főleg a kertből szedem a zöldséget és gyümölcsöt, de van amit a boltban veszek. Persze azt is megmosom.

Kisbaba korom óta kapcsolatban vagyok az állatokkal, főleg a macskákkal és kutyákkal.

Úgy gondolom a teszt az első (én már átestem a fertőzésen, ezért védett a babám is), de akinél negatív, annak sem kell kidobnia az állatait. Őértük is felelősséget vállaltunk.

Csak oda kell figyelni egy kicsit, kesztyűben dolgozni a kertben, mindent megmosni, stb.

Egyébként aki kidobná a "kedvencét" csak azért, mert gyereket vár, azt terápia gyanánt elvinném egy állatmenhelyre. Valóban ezt a sorsot szánja a kutyájának-macskájának???

Mert nem mindenki olyan szerencsés, hogy valamelyik ismerőse "befogadja" az állatot. Főleg, ha sok állatról van szó.

Ez csak az én véleményem. Le lehet pontozni érte. De dolgoztam már önkéntesként kutyamenhelyen, és legszívesebben az összes állatot örökbe fogadtam volna. És az volt a legszörnyűbb, amikor valamelyiket el kellett altatni, mert "lejárt az ideje" és nem vitte haza senki.

Pedig lehet, hogy az az állat is egy "terhes nő" miatt került be.

2009. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak cicáim. Mindig moss kezet cicázás után, ne puszilgasd őket. Menj el a védőnődhöz vagy a dokidhoz és kért toxos vérvizsgálatot. A lényeg, hogy ha már elkaptad tőlük a betegséget valaha akkor most már védettek vagytok mind a ketten, ha nem kaptad még el akkor azt fogják mondani, hogy ne szerezz be új cicát. Nekem kb 25 éve folyamatosan van cicám, és mégsem lettem védett, de nem fertőz a már meglévő cica.
2009. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!