Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hét körüli kismamák, Ti...

30 hét körüli kismamák, Ti hogy tudtok aludni? 29hkm

Figyelt kérdés

Sajnos szinte egyáltalán nem alszok éjszaka, de ha sikerül elaludnom, akkor is legalább 4-5x felkelek, akkor kimegyek wc-re és vissza tudok kicsit aludni...


De már a lefekvésnél gondok vannak :D

A hátamon kényelmes lenne, de nagyon bekeményedik a hasam, szóval átfordulok az egyik oldalra, ahol meg fáj a mellem alatti rész, (talán a tüdőnél..), akkor átfordulok nagy nehezen a másik oldalra, ami jó kb. 5 percig, mert már úgy se jó utána...


Eleve nehézséget jelet átfordulni egyik oldalról a másikra, mert estére iszonyatosan fáj a csípő-far csontom, és a szeméremcsontom, ettől alig bírok mozdulni...


Tudnék valamit tenni, hogy könnyebb legyen...


Napközben akkor sem alszok, ha majd leragad a szemem, már csak azért sem, hogy talán akkor éjszaka menni fog... de semmi...


Egyébként a hasam nem zavarna, mert a takarót alárakom és úgy nem is érzem...


Ti, hogy tudtok elaludni??



29 hkm



2013. máj. 17. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én holnap leszek 30 hetes. Szinte ugyanúgy vagyok, mint te. Én csak a két oldalamon tudok feküdni, de nagyon kényelmetlen úgy is. Nagyon fájnak a medence csontjaim hátul, már napközben sem múlik el ez a fájdalom. Éjszaka szerencsére nem sokszor ébredek pisi miatt, általában 2x. Viszont sokat forgolódom a csontfájás miatt, és nagyon nehéz átfordulnom.
2013. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) Nekem azért vannak az alvással gondjaim mert nehezen veszem a levegőt plusz fél óránként meg kell hogy forduljak mert nagyon elkezd fájni a csípőm és a combcsontom..

Háton feküdve egyáltalán nem tudok aludni valószínűleg azért mert a baba súlya már ránehezedik az erekre. Nagyon kellemetlen érzés.


Lehet hülyén hangzik, de például könnyebben eltudok aludni ha lefekvés előtt iszom egy kis meleg tejet vagy teát..:D


Napközben nekem akkor se megy az alvás ha nagyon álmos vagyok.:/


31 hkm

2013. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sokszor már annyira fáj, hogy könny szökik a szemembe... egyébként ha el is alszok egész éjszaka hülyeségeket álmodok :D Most pl. 6 félét is meséltem reggel.. :D
2013. máj. 17. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Juj akkor én nagyon szerencsés vagyok. 32. hétben vagyok most de szerencsére nem nagyon volt gondom eddig az alvással. Savam sem nagyon van, az nem zavar. Én általában valamelyik oldalamon alszok el, általában azon, ami megfelel a kisasszonynak is - ha nem tetszik neki, heves mozgásokkal, rúgással fejezi ki, akkor megfordulok. :) Éjjel általában 1-szer vagy 2-szer megyek ki pisilni. Utána mikor visszamegyek általában csak háton tudok elaludni, mert a derekam már nekem is megúnja az oldalamon való fekvést. Szóval hajnalban már sokat fekszek a hátamon is. Reggel pedig mikor a férjem munkába készülődik, alszok még egy fél órát úgy, hogy féloldalasan, és a lábaim, hasam alá begyűröm mindkettőnk takaróját, és így nagyon jót alszok. De mostanában már napközben is rámjön az álmosság, hétvégente sokszor alszunk 1 órácskát a párommal. Neked is ezt tudom javasolni, próbálj keresni valami olyan félig fekvő-ülő pózt, mondjuk egy fotelban ami kényelmes, és aludj úgy fél órát, egy órácskát.
2013. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor megy a tv még el tudok aludni, aztán amikor kikapcsol, felébredek és kb egy két órát nem tudok vissza aludni. A hasam nem lenne zavaró, de ez a felkelés és vissza nem alvás eléggé. Nappal soha nem alszok, mert akkor fáj a fejem. Hát majd meglátjuk mi lesz később. :D

33 hkm

2013. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5ös!! Ez meg a másik, hogy nálunk is megy a tv, és ha nézek valami érdekeset abba belealszok, de utána ha kikapcsol a tv egyből fent vagyok :D Azt hiszem már kezdek beleszokni ebbe, nem lesz gond, ha sír éjszaka a gyerek :D
2013. máj. 17. 10:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
:) Igen hozzászokunk az éjszakai ébredéshez. :D
2013. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ismerős.. Nagyon is :D

Nekem is háton lenne kényelmes, de akkor keményedik a hasam. Oldalt fekve max. 1 óráig kényelmes, utána meg kell fordulni.. Fáj a csípő és combcsontom is, ha oldalt fekszek. Mivel szoptatós párnával alszok, forduláskor azzal szoktam küzdeni.

Én is tv mellett alszom el, ha kikapcsol egyből felébredek, és jön a plafon bámulás :D

28 hkm

2013. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem csak én küzdök ennyire, de úgy látom ez elég általános dolog :D Remélem tudunk még azért aludni, mert én már nagyon fáradt vagyok :)
2013. máj. 17. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt hittem, h egyedül vagyok ezzel...27 hetes vagyok de már több hete ez megy. Ha szól a TV elalszok, de utána 1-2 óra alvás után jön a forgolódás...4-5 pisi / éj, stb. Ha oldalt fekszem a csípőm fáj, ha háton, akkor egy bizonyos idő után keményedek. A hasam pedig nem zavar, nem is nagy....ezért nem tudom,h mitől vannak ezek az álmatlan éjszakák. Viszont én napközben el tudok aludni, szerintem azért mert éjjel olyan rosszul alszom,h reggelre kimerülök. Sokan azt mondják, h biztosan feszült és ideges vagyok de ez nem igaz. Nem tudom mitől van!
2013. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!