Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb. a terhesség hanyadik...

Kb. a terhesség hanyadik hetétől indul be a hízás? Mikortól "látványos"?

Figyelt kérdés
szerintetek a terhesség eleve hízással jár - ne értsetek félre, nyilván baba súlya, magzatvíz, méhlepény - vagy azért a mama táplálkozása befolyásolhatja a hízás mennyiségét?62 kg-ról indulok, szerintetek mennyit kellene egészségesen hízni?
2013. máj. 31. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

A hízás és a megnő a hasad,az nem ugyan az.nem kettő helyett kell enni,hanem kettőnek.

Mindenképpen 10 kg alatt,és nem kötelező elhízni,hogy semmi nem számít,mert anya leszek.De számít.

2013. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kinek mikortól indul be, ez egyénileg változó szerintem. nekem a 20. héttől kezd beindulni, méghozzá eléggé :S. Kicsit én is félek ettől, mert nem szeretnék sokat hízni, ugyanis a védőnő és az orvos is állandóan körházzal ijesztgetnek. Én oda figyelek, mégis hízom, ez alkati és genetikai kérdés is. A védönőm szerint 10-12 kiló az egészséges hízás terhesség alatt.
2013. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az anyának nem kell hiznia, a gyerek miatti súlytöbblet 3000-3200 g-os gyerek esetében kb 8 kg.

Európa feljetebb országaiban egy terhességnél 8-12 kg súlytöbblet az, amit egészségesnek tartanak, feltéve, hogy az anya a terhesség elött normális súlyú volt.

Jelentös súlytöbbletel rendelkezö nöknél az sem gond, ha semmivel nem nö a súlya, mert a gyerek fejlödéséhez szükséges energiát az anya súlytöbbletéböl fedezi.


Ami Magyaroroszágon gyakori, hogy egy nö terhesség alatt 20-30 kg-t hizik, sehol máshol nem elfogadott, ha túllépi a kismama a normális (max. 15 kg) mértéket, akkor kórházba fektetik és megfelelö diétára fogják, hogy ne hizzon el, mert az a gyereknek sem egészséges.


Nekem az elsö két terhességemnél 9 kg jött fel, ezt a szüléssel le is adtam. A harmadik ikerterhesség volt, ekkor 12 kg-val lettem nehezebb, de itt is a szüléssel el is tünt.

2013. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
9-12 kg teljesen belefér. Hogy ki mennyit és mikor kezd hízni nagyon változó. Van aki havonta szed fel 1-1 kilót van aki az elején 1-2 kilót szed fel, de utolsó 2 hónapban 7-8 kiló is felszalad. És van aki folyamatosan havonta hízik 2-3 kilókat. Én első 10 hétben 3, de lehet 4 kilót is felszedtem, egyszerűen muszáj volt ennem. Az elmúlt 6 hétben viszont kevesebb mint 1 kilót híztam. Szerintem oda kell figyelni az étkezésre, de csak olyan téren, hogy nem kell egy hatalmas tányér valamit megenni, ha nem mértékkel, de mindent kell enni gyümölcs, zöldség, főzelék, cukor, zsír, édesség, húsok, halak, liszt stb. Nem hiszem, hogy jó ha nem hízik valaki mert az később a szoptatást is megnehezíti, lehetetlené teszi. Általában aki nem hízik eleget a terhesség alatt 7-12 kilót az nem is tud jól szoptatni.
2013. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezeket az "átlagsúlyokat" biztos nem terhes anyák találták ki.... Gyanítom, hogy a férfi nőgyógyászok statisztikája... Most őszintén, itt Magyarországon Ti is tudjátok milyenek az ilyen "statisztikák"?! Megy egy alkoholista pár ezer forintért, és alapból kitölt 10-20at maga, 10et béla, 10 józsi..oszt kész:)))


Egy magyar nő átlagosan átlag súllyal. 15-20kg-ot hízik terhessége alatt.

Azok híznak nagy általánosságban 6-9kgt, (persze van szerencsés is, vagy sportos) akik vagy 80-90 kg-től kezdik a terhességüket, s általában ezek a hölgyek verik a mellüket, hogy "csak ennyit híztam.

Közben 90-100kg-osan megy szülni, míg a másik ki hízott 20kgt megy 75kgosan...azért NEM MINDEGY.


23hkm

2013. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az első 3 hónapban fogytam 2 kilót a rosszullétek miatt, semmit nem tudtam enni piritóson kívül. Aztán szépek elkeztek jönni a kilók. 12 kg-al zártam, most még 2 kiló súlyfelöeslegem van, 6 hónapja szültem. Kb a 18. héttől kezdett látszani a pocakom.
2013. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen van összefüggés a táplálkozás és a hízás között. De pl. a vizesedés is "hízással" jár. Én az első hónapokban nagyon émelyegtem és felszedtem 5kg-ot a 16. hétig, mert szinte csak pirítóst tudtam enni. Aztán egy darabig semmi, akkor már ettem normálisan, és a végére lassanként felment még 8. 5 kg plusszal mentem haza, 3 hónap múlva a kezdő súlyom volt, nem tornáztam, diétáztam. Én 45-ről indultam, a dokim szerint ez így rendben volt. Az elsőnél 15-öt híztam, arra már szólt adokim, hogy itt a vége, de akkor vizesedtem. 3 kilóval mentem haza, ugyanúgy lement.
2013. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Látom fáj az igazság, ezért vagyok lepontozva:) ez nem rám nézve vicces, el lehet hinni:))))

23hkm

2013. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Ezeket az "átlagsúlyokat" biztos nem terhes anyák találták ki.... Gyanítom, hogy a férfi nőgyógyászok statisztikája... Most őszintén, itt Magyarországon Ti is tudjátok milyenek az ilyen "statisztikák"?! Megy egy alkoholista pár ezer forintért, és alapból kitölt 10-20at maga, 10et béla, 10 józsi..oszt kész:)))"


Az "átlagsúlyokat NEM a terhes nök találták ki szerencsére, mert - ahogy te is - ök megmagyarázzák, hogy teljesen normális a 15-20-25 kg hizás.

Ezeket az értékeket orvosok sok tizezres viszgálatból levont tapasztalat alapján állapitották meg és nem MO-i statisztikák, hanem nemzetközi (Eurázsia, Amerika) tudósok.


"Egy magyar nő átlagosan átlag súllyal. 15-20kg-ot hízik terhessége alatt.

Azok híznak nagy általánosságban 6-9kgt, (persze van szerencsés is, vagy sportos) akik vagy 80-90 kg-től kezdik a terhességüket, s általában ezek a hölgyek verik a mellüket, hogy "csak ennyit híztam."


A magyar nö "átlagos súllyal" már eleve elhízott, és a terhesség alatt meg duplán eszik, mert "ezt igy kell" a szomszéd Kati néni szerint.

Akik 8-12 kg-ot hiznak, azok NEM 80-90 kg-ol indulnak általában, hanem éppen a NORMÁLIS max. 60 kg körüli súlyról, ugyanis ÖK azok, akik nem zabálnak a terhesség alatt, hanem odafigyelnek arra, hogy mit és mennyit esznek.


"Közben 90-100kg-osan megy szülni, míg a másik ki hízott 20kgt megy 75kgosan...azért NEM MINDEGY. "


Aki 90-100 kg-osan megy szülni, az garantáltan túl kövér, és a terhesség alatt is túl sokat hízott.


Szülni 70-75-os súllyal a normális egy átlagos nö esetében. Aki ennyivel esik teherbe, annak semennyi plusz súlyra sincs szüksége a szülésig.


Mellesleg én 50 kg körüli súllyal estem teherbe 4 -szer is, 58-62 közötti súllyal mentem szülni és - érdekes - a szüléssel le is ment a többlet.


Ezen kivül minden fejlett országban képesek a nök, akik normál súly mellett (60-65) esnek teherbe, max 10 kg körüli súlytöbblettel egészséges gyerekeket szülni, csak MO-on tartják elfogadottnak a 20 kg feletti hizást.


Természetesen ha valaki vizesedik, az kicsit más, de akkor is megfelelö életmóddal, táplákozással orvosi segitséggel lehet ellene tenni, ezt ilyenkor sem szabad elfogani.

2013. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Én is úgy gondolom a 8-10 kg a megengedett, legalább is ezt szeretném betartani. 62 kg vagyok és 174 cm de elég vékonynak látszom, ez a súly annak köszönhető, hogy nagyon vastagok a csontjaim és sokat nyomnak:-)szóval annyira nem is a súly számít, mert az mindig több lesz nálam emiatt, hanem a kinézet és az hogy boldog és egészséges legyen a kismama!Sok boldogságat nektek is!
2013. jún. 1. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!