Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 éves férfi vagyok, a...

36 éves férfi vagyok, a barátnőm pedig 8hónapos terhes, sokat dolgozik. ?Hogy tudnám rábeszélni, hogy inkább pihenjen?

Figyelt kérdés
hónapos terhes, és szerintem túl sok házimunkát csinál. Ti mit csináltatok 8 hónapos terhesként? Hogy tudnám rábeszélni, hogy inkább pihenjen?
2013. jún. 7. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 8 hónapos, és fekvésre vagyok ítélve, mert fennáll a koraszülés veszélye sok magzatvíz miatt. De a házimunkát ugyanúgy megcsinálom, plusz van egy 3,5 éves lányom, aki mellett nehéz pihenni. De mégis mindent megcsinálok, mert zavar, ha nincs megcsinálva, olyankor frusztrált vagyok. Kb napi 2 óra, amit fekvéssel töltök.

Egyébként ha nincs fájdalma, panasza, akkor had csinálja, majd nem lesz ilyen túlbuzgó, hja meglesz a kicsi, nem lesz ideje se, meg energiája se. Segíts neki amit csak tudsz, neki annyival kevesebb marad. Mást nagyon nem tudsz tenni, ha nem hallgat a szavadra.

2013. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha neki nem megterhelő, akkor nyugodtan csinálja, ami jólesik! Én 8 hónapos terhes voltam, mikor költöztünk. Időhöz voltunk kötve, és nagytakarítással zártam. Mondjuk 2 nap volt, mire kihevertem, de minden rendben volt. :)
2013. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érzi azt mit bir.


Én se birtam megülni a hátsómon,38.hétig dolgoztam (igaz irodában ülőmunka),főztem,mostam,párom sokszor úgy "zavart el" pihenni,hogy majd ő megcsinálja.

2013. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, végezd helyette te a házimunkát! :) És akkor ő pihenhet.
2013. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 4-8 hónapig elég aktív voltam, lelkesen csináltam mindent.


Nekem az eleje volt olyan, hogy ha nem hánytam akkor fetrengtem, 10-12 hetesen ha felszálltam a buszra és nem volt hely leülni, akkor már az ájulás szélén voltam.

A 9. hónapban is aktívabb voltam mint az elején, pedig akkor már akkora voltam mint egy bálna.



Csak mondd meg neki, hogy ne fárassza ki magát.

Ja, és segíts!!!! :-)

2013. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem keményedik tőle a pocakja, nincs nyitva a méhszáj, stb, akkor csinálja nyugodtan. :)


Én 38 hetes vagyok, 2 héttel ezelőtt még dolgoztam és akkor költözködtünk.

Költözködésnél emelgetős, pakolós dolgokat nem csináltam, mert olyankor nagyon éreztem, hogy feszül, keményedik a pocakom és azért még nem akartam szülni. :)

De egyébként mászkálást, ügyintézést, takarítgatást csináltam.


Persze ettől függetlenül lehet, hogy ő tényleg túlzásba viszi, Te ismered a feleséged "vérmérsékletét", hogy mennyire hajlamos túlhajtani magát. Ha tényleg úgy gondolod, túlzásba viszi, akkor kénytelen leszel a babára hivatkozni, mert ha nagyon megerőlteti magát, akkor "koraszülés" lehet a vége.

Hozzáteszem, nem lesz már semmi baja a babának, ha most születik meg, de egészségesebb lenne azért ha még maradna bent egy kicsit.

2013. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is annyi vagyok és megcsinálom a házimunkát. Persze lassabban, nehezebben megy. De idegesít, hogy itthon vagyok és nincs megcsinálva. Így nekiállok. A ma reggeli porszívózásnál mondtam a páromnak, hogy lassan ő csinálja, mert nehéz már hajolgatni. Szerintem segíts neki, rendben könnyebb ellazulni, pihenni.
2013. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha olyan típusú, akkor sehogy... emlékszem egy kórházi főnővérre, aki kihordott terhességgel még reggel bejött dolgozni, elintézte a reggeli teendőit, átadta a folyó ügyeket a helyettesének, majd délben átsétált a szülészetre, és délután 4-re meglett a gyerek... teljesen ép, egészséges, sima, eseménymentes szülés... aztán vannak nők, akik az ellenkező végletként már a pozitív teszt után "pihengető" üzemmódba kapcsolnak - na, náluk általában sokkal több a komplikáció, mert meglassul a vérkeringés, és pont akkorra kerül a szervezetük legyengült állapotba (nagy terhesség, szülés) amikor a leginkább szükség lenne a jó erőnlétre.

Szóval általánosságban az a helyes, ha a terhes nő a szélsőségektől tartózkodik, de annyi fizikai aktivítást mindenképp végez, amennyit jó közérzettel tud. (kivétel a veszélyeztetett terhes, ott az orvos tanácsait kell követni, hogy mit lehet, és mit nem).

2013. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Azt hittem, 8 éves a barátnőd... Na jó, mindegy.


Semmi baj ezzel. Létrára már ne nagyon mászkáljon, ne most álljon ki az ablakpárkányra ablakot pucolni, de minden mást nyugodtan csinálhat. Egy barátnőm még az utolsó héten is besegített a párjának a műhelyben. Ha nincs semmi baj, egészséges mindenki, akkor nyugodtan csinálhat annyit, amennyi jól esik neki, amennyit bír.

2013. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem emelget mázsás súllyokat és nem mászik fel a tetőre akkor nem lesz semmi baja. Nyugi érzi ő mikor kell pihennie mikor fáradt. Dolgozik a fészek rakó ösztön rendet akar és tisztaságot. Semmi baja se lesz nekik. Én szülés előtt egy nappal vasaltam palacsintát sütöttem és bevásároltam.
2013. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!