Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség lenne egy 20...

Felelőtlenség lenne egy 20 éves nőnek és egy 23 éves férfinak gyereket vállalnia csak a koruk miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk egy pár, külön élünk (örökölt ház, amit felújítgattunk), saját keresetünk van, magunkat látjuk el (mindketten elég spórolósak vagyunk, így a fizetésünk nagyrészét félre tudjuk tenni), van saját autónk, férjemnek nagyon jó munkahelye, valamint én is dolgozok 2 éve, mellette főiskolára járok.

A kérdésem az lenne, hogy felelőtlenek lennénk-e ha babát vállalnánk?

Persze nem az itt kapott válaszok fogják nekünk ezt meghatározni, csupán érdekel ki mit gondol!


2013. jún. 13. 10:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%
Mindenetek adott a gyerekvállaláshoz. Én is suliba járok, és gyerekek mellett is fogok még, mert szeretek tanulni. Ez nem ezen múlik. Szervezés kérdése az egész. Számtalan kismama és anyuka jár levelező képzésen suliba (én mérnök szakon vagyok). SZerintem minden megoldható, csak akarni kell. Sok boldogságot! :)
2013. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzatok senkivel...


TÉged azért támadnak, mert fiatalon vállalod, engem meg azért, mert 30 évesen még nem volt gyerekem.... mindig lesznek negatív hozzászólások!

2013. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik mindenbe bele tudnak kötni. Én nem érzem úgy, hogy a korunk miatt ne tudnánk tisztességesen felnevelni a születendő gyermekünket. Anyagilag sem függünk senkitől, mindent önerőnkből fizetünk és spórolunk. Nem értem hogy ez miért szúrja annyira a másik ember szemét.
2013. jún. 13. 11:42
 14/28 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem kor függő.De én a helyedben megvárnám míg meglenne a 365 biztosított nap,és a szülés előtt a folyamatos munkaviszony a Gyed miatt.
2013. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%
Mi is ilyen idösek vagyunk a páromal mint ti, és 28hetes terhes vagyok! Mindenki támogat minket kivéve egy olyan családtag nem aki 15évesen szült, ő monta nekünk hogy mi felelötlenek vagyunk! Nem szabad foglalkozni a rossz akarokkal, valakiből csak az irigység beszél!
2013. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha készen álltok akkor rajta. Nem mások véleménye számít csak a tiétek. De csak akkor vágjatok bele ha teljesen biztosak vagytok benne. Egy gyerek nagy felelősség és nem lehet megunni vagy vissza adni. De szerintem veletek nem lesz gond. Szóval hajrá!
2013. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Meg volt a 365 nap munkaviszonyom, sőt még több is. A babát meg már nagyon várjuk :) És a párom is nagyon izgatott, kiveszi a részét a készülődésből. Imádjuk egymást, 1 éve házasok is vagyunk.Ez is sok mindenkinek szúrja a szemét.Úgy gondolom, hogy attól hogy fiatal vagyok még jó anya leszek, és a párom is jó apa lesz. A korunk ellenére teljesen függetlenek vagyunk minden téren. És ahogy megérkezik a Kicsi igazi család leszünk :)
2013. jún. 13. 12:45
 18/28 anonim ***** válasza:
74%
felelotlenseg lett volna ha 16 evesen estel volna teherbe csak veletlenul, nem pedig igy. Es lehet jobban megerted majd, mert minel nagyobb a korkulonbseg a gyerek meg szulo kozott, annal tobbet valtozott a vilag es nehezebb megerteni a masikat, mert teljesen masban nottek fel. Boldog babavarast!
2013. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egyáltalán nem felelőtlenség. Viszont nagyon sok rosszindulatú megjegyzést fogsz kapni az állapotodra való tekintettel, ezekre kell majd felkészülnöd. Valamiért az emberek túlnyomó része úgy tekint a várandósokra, mintha űrlények lennének, nem is értem... összesúgnak a hátuk mögött, megállítják őket az utcán és olyan dolgokról kérdeznek amihez semmi de semmi közük nincs. Botrányos... Főleg, ha a kismama 18-25 év körüli. Komolyan nem értem, másoknak miért okoz lelki fájdalmat az, ha valaki ennyi idősen vállal gyereket (főleg, hogy biológiailag ez az optimális idő, de ebbe most ne menjünk bele). Aztán különböző fórumokon panaszkodnak, hogy milyen felelőtlen és erkölcsileg nulla aki fiatalon várandós. Na jó, kitomboltam magam. Bocsi. :D


Kívánok sok-sok boldogságot, egészséget nektek!


22 éves kismama

2013. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan mi lenne benne a felelőtlenség:

Saját ház, kocsi, stabil munkahely, több mint egy éves munkaviszony, félretett pénz.

Mégis mi a jó franc kellene még a gyerekneveléshez, most komolyan?

Manapság annyira divat lett 30 körül szülni, de azért ne felejtsük már el, hogy egy nő huszonévesen van a legtermékenyebb, terhességre és szülésre legalkalmasabb korban. Ha olyan szerencsések vagytok, hogy már ilyen idős korotokra sikerült megteremteni ezeket a feltételeket, akkor miért lenne felelőtlenség egy baba?


Sok boldogságot hozzá!!!

2013. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!