Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség lenne egy 20...

Felelőtlenség lenne egy 20 éves nőnek és egy 23 éves férfinak gyereket vállalnia csak a koruk miatt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk egy pár, külön élünk (örökölt ház, amit felújítgattunk), saját keresetünk van, magunkat látjuk el (mindketten elég spórolósak vagyunk, így a fizetésünk nagyrészét félre tudjuk tenni), van saját autónk, férjemnek nagyon jó munkahelye, valamint én is dolgozok 2 éve, mellette főiskolára járok.

A kérdésem az lenne, hogy felelőtlenek lennénk-e ha babát vállalnánk?

Persze nem az itt kapott válaszok fogják nekünk ezt meghatározni, csupán érdekel ki mit gondol!


2013. jún. 13. 10:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Próbálj meg védőpajzsot növeszteni, és csak azt meghallani, ami fontos. Mindig is lesznek olyanok, akik imádnak más dolgába okoskodni, beleszólni, csípős megjegyzéseket tenni. Arra, hogy sokat híztál, keveset híztál;nem bírod majd anyagilag;nem időben csinál a gyereked ezt-azt;biztos ez a baja;stb. Vérükben van a beugatás. Ezt el kell tudnod engedned a füled mellett, mert amiket mondanak, teljesen beeszik magukat az agyadba.
2013. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Hát ennyi idősen én biztos nem pelenkát akarnék cserélgetni, egész nap otthon lenni és lemondani a szabadabb életről, de ha te ezt akarod hát hajrá:D
2013. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nekem a baba nem lemondások sokaságát jelenti, hiába kell majd pár dologról tényleg lemondani. Nem érzem úgy, hogy majd megszűnne létezni az életem.
2013. jún. 15. 10:54
 24/28 anonim válasza:

Pár dologról?

Minimum 12 évig folyamatosan a gyerek körül kell forogni, ha éhes, beteg, nem tudsz akármikor együtt lenni a pároddal, kiruccanni kettesben valahová, eljárkálni vásárolgatni, barátnőkhöz járni, ugy szabadon, gondtalanul otthon elpihenni, akármeddig aludni...

Bőven lenne még ezekre idő:D

2013. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Mások vagyunk. És igen, nekem ez csak pár dolog, mert már most imádom a lányomat. És ő nem egy "becsúszott baba". Biztos lesznek nehézségek, de örömmel döntöttünk a Kicsi mellett, mert hiába nem tudok majd akármikor lepihenni, nekem ő lesz a legnagyobb boldogságom. És lehet, hogy fiatalon leszek anyuka, de ha valakinek más vágya sincs az életben, és megvannak a megfelelő körülmények miért ne? Nem mindenki érett egy gyerekhez, én úgy gondolom az vagyok. És hiába sorolsz nekem dolgokat amiről le kell mondanom, de már most tudom hogy mindent feledtet amikor a kicsi majd rám mosolyog, először kezd el mászni, járni, először mondja, hogy ANYA.
2013. jún. 16. 22:14
 26/28 Adri1616 ***** válasza:
23 éves kismama vagyok. Egyetértek a kérdezővel. Azok az örömök mint a bulizás, csavargás stb nyújtanak sehol nincsenek ahhoz amit egy csöpség tud nyújtani már a pocbkban is nemhogy utána. Amúgy meg mindent meg lehet oldani csavarogni a babával is lehet a bulik másfajták lesznek de lesznek minden felfogás kérdése. Nekem biztos nem lesz teher a kisfiam. Sok boldogságot kívánok a kismamáknak és babájuknak :-)
2013. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom azzal, aki fiatalon szül. Én 22 vagyok, és nagyon szeretnék babát, de kb. 2 évet mindenképp várok még vele. Egyébként nem kell azt sem elítélni, aki szeretné magát kibulizni, kicsavarogni. De ha neked így jó és boldog vagy, akkor nem értem, miért vársz megerősítést és miért bizonygatod, hogy jó lesz így? Mit számít mások, főleg idegenek véleménye, ha neked ez a boldogság?
2013. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem felelőtlenség. Van férjed, van házatok, van munkátok, minden készen áll a gyermekvállalásra.


Tanulni minden életkorban lehet, nem csak ilyen fiatalon. Én is tanulok még, pedig már 26 éves vagyok, és tudom, hogy még fogok is. Ki tudja, még mi mindent fogok kitalálni ezen a csodálatos úton, az életemben. Butaság lenne a gyermek szüléssel addig várni, míg már "mindent" megtanultam, amit szerettem volna, mert akkor soha nem lenne.


Számomra a gyermekvállalásnak nem feltétele, hogy még tanulok-e vagy sem, hanem az, hogy legyen egy férjem, akire számíthatok, legyen munkánk, ami elegendő a megélhetésünkre (nincsenek nagy igényeink). És kész. Nagyjából ennyi kell egy biztonságos környezethez, amibe bátran érkezhet egy kisbaba.


Sok örömöt a picihez! Gratulálok! :)

2013. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!