Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a megengedett cigimenny...

Mennyi a megengedett cigimennyiség terhesség alatt? Esetleg aki cigizett terhesen mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés
Nem kell okoskodni, tudom én is hogy nem a legegészségesebb dolog, de próbáljatok a kérdésre válaszolni és nem lehurrogni.
2013. jún. 26. 07:25
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sok a 4 szál cigi. Ha sikerül korlátozd úgy, hogy pl. ebéd és vacsi után csak, napi kettőt, bár az egy még jobb lenne, pl. csak ebéd után!
2013. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
91%

Sokan takaróznak azzal h semmi baja nem lett a gyerekének pedig végigbagózta a terhességet és a szoptatást is. Pont van egy ilyen ismerősöm. Beszélgettünk és mondta h időre lett meg a lánya de alig volt 2,5kg. Aztán most 14 hónapos a kislány de ahogy ránézel olyan nyúzott a szeme látszik rajta h nem egészséges. És nincs bizonyítva de biztos h a cigi tehet róla.

Tanácsként mondom csak el. Gondolj bele most azért vagy idegbeteg mert nem gyújtasz rá, és ha beteg babád születik? Akkor mennyire leszel idegbajos? Főleg ha szoptatod akkor is szívod majd? Igazságtalan a gyerekkel szemben.

És igaza van annak a válaszolónak h azért "engedélyezi" az orvos mert leszarja meg akkor már mond egy mennyiséget hátha azt betartod és nem dobozosával szívod.

Az h mennyit eszel édes mindegy mert után elszívod azt a cigit ami bejut a kicsi szervezetébe!

Semennyi nem megengedett. Azért már 12 hetes vagy gondolom már 5-6 hete biztos tudsz a terhességedről. Azt is gondolom nem tervezett volt mert tervezni senki nem tervez úgy h nem bírja letenni a cigit. De ha már jön akkor ideje lenne elhagyni. Nem érzed még a dolog súlyát de ha megszületik és gond lesz (remélem nem lesz) akkor hidd el bármit megtennél csakh visszamehess és letehesd a cigit.

Arra meg ne alapozz h Gizikének a gyerekeinek se lett semmi baja pedig mind az 5 terhességét keményen végigbagózta!

Nem bántani akartalak ne vedd annak. Csak amit gondolok írtam le normális, emberi módon!

2013. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem el hogy ennyi önfegyelem nincsen, egy állítolag felnőtt, felelősségteljes nőben. Szégyen....aki gyereket vállal az ne cigizzen, mivel magzatkárositó. Ha nem megy nem kell gyereket szülni. Ha ennyit nem tud megtenni a gyerekééért akkor mi lesz később?? Majd éjjel sem kel föl hozzá, mert akkor mindig ideges lesz és attól elmehet a tej vagy mi???

Én aztis aláirom hogy fokozatosan tegye le a cigit, ha már nem betervezett baba volt és nemtudott vigyázni, de nem azt hogy csak napi 3 szál....le lehet azt tenni énis letettem, hozzáteszem a baba fogantatása előtt 6 hónappal.

Lepontozhattok, de az ilyen nők nem valók anyának és nemis érdemlik meg ezt a CSODÁT!!

2013. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

Drága Istenem!


A megengedett cigimennyiség a terhesség alatt NULLA, ZÉRÓ!!!


Ismereke egy pár kismamát, aki amint megtudta, hogy terhes lett símán le bírták rakni a cigit, pedig napi fél-egy doboz símán megvolt nekik.

Csak elhatározás és akarterő kérdése!


Max keress helyett valami pótcselekvést!

2013. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
75%
Húha,na ez az a kérdés amitől akkora lett a vérnyomásom hogy egy ideig a közelébe sem jövök a gyakorinak!Én cigiztem napi majdnem egy dobozzal,és babát szeretnénk,ezért megpróbáltam a lehetetlent és LETETTEM még mielőtt teherbe esek!Ha ennyit sem tudsz megtenni a gyerekedért,akkor mi lesz a továbbiakban!Szó szerint ha meglátnálak kiütném a szádból a cigit!!! :S Lehet lepontozni!!De neked meg lehet magadba szállni!
2013. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj, nem próbálnád meg leszokni? Csak meárt az én ajánlásom 0 mert neked és a babának is jobb lenne, nagyon nehezen bírod max 1szál/hó
2013. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
97%

Én letettem egyik napról a másikra a napi 1 doboz cigim, 6 hetesen, amikor megtudtam, hogy babát várok. Most a 28. hétben vagyok eszembe sem jut, hogy rágyújtsak. Ha a dokim azt mondta volna, hogy nyugodtam dohányozzak akkor se tenném. Undorító amikor nagy pocakos kismamákat látok és ott pöfékelnek a szülészet előtt.


Azzal, hogy "csak" 4 szálat szívsz el, csak magadat nyugtatod. Meg azzal is hogy a doki megengedte. Meg csak fél szálakat szívsz el. És akkor mit fogsz szólni ha a babádnak valami baja lesz a cigitől? Lecseszed a dokit...


Ha most letennéd a cigit 2 hét múlva már eszedbe se jutna. A növekvő pocakodat is cigivel a szádban fogod nézni? És teljesen meg leszel elégedve magaddal, hogy mindent megteszel a babádért?


Mélyen elítélem a dohányzó kismamákat. Le lehet tenni azt a nyamvadt cigit. Nem az életed múlik rajta. Nem a cigi irányít téged.

2013. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
jaj annyira pedáns anyuka itt mindenki... ezzel az erővel zárkózzak be és ki se menjek a lakásból? mert olyan szmog van hogy a szembelévő járdáig nem látok el... akkor azzal mivan? az nem káros? most jöhet az a duma hogy azzal nem tudok mit kezdeni de a cigit le tudom tenni... ezt a baba nem érzi hogy a szmoggal nem tudok mit tenni az ugyanolyan káros neki. és egyébként tervezett baba volt nem becsúszott.. eddig 2 dobozzal szívtam egy nap most 4-el... nem tudom mit kell itt hisztériázni, mikor azt se tudjátok hogy mennyiről csökkentettem le, de már úgy érzem hogy ennél lejjebb nem tudom vinni mert néha így is szét tudnék robbanni az idegtől...
2013. jún. 26. 09:34
 19/59 A kérdező kommentje:
4 szállal*
2013. jún. 26. 09:35
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos cigi nélkül sem kockázatmentes egy terhesség, nemhogy cigivel!
2013. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!