Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a megengedett cigimenny...

Mennyi a megengedett cigimennyiség terhesség alatt? Esetleg aki cigizett terhesen mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés
Nem kell okoskodni, tudom én is hogy nem a legegészségesebb dolog, de próbáljatok a kérdésre válaszolni és nem lehurrogni.
2013. jún. 26. 07:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
79%

Várható volt, hogy valami ilyen újabb kifogással jössz. Nem zárkózom be a lakásba, még dolgozom. És képzeld, tudom, hogy van szmog. Viszont a cigivel még tetézed a problémákat. Erre nem gondoltál?


Igazából tényleg azt csinálsz amit akarsz. Felőlem a 2 dobozzal is elszívhatod, nem az én gyerekemet mérgezed hanem a sajátod.


Boldog baba várást!

2013. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
40%

És még hozzátenném, hogy nagyon szép sikert értél el azzal, hogy 2 dobozról lecsökkentetted napi 4 szálra.


Remélem a születendő gyermeked, a férjed és az egész családod büszke rád!!!!

Elnyerted az év kismama címét

2013. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges győzködni a kérdezőt, mert ő egy erős láncdohányos, ha napi 2 dobozzal szívott. Ők sose tudnak leszoknia, csak hatalmas akaraterővel. Semmi más nem kell, csak akaraterő, de jó nagy, erős dohányosoknál. A babád lehetne a legnagyobb motiváló erő, hogy leszokj!! Szerintem mindenki le tud szokni, ha akar!!

Akarni kell, semmi más. De szerintem te nem akarsz Kérdező. Szíved joga úgy dönteni, ahogy akarsz.

De tudd, a méhlepényed sokkal hamarabb el fog meszesedni, mint egy nem dohányzó kismamának és egyre nehezebben fogja tudni ellátni a babádat! Engem 36 hetesen bent fogtak NST-n a kórházba, mert magas volt a vérnyomásom. Az ultrahangon a doki megkérdezte, dohányzok-e, mondtam nem, de terhesség előtt dohányoztam, de kb. 8 hetes terhességkor letettem, nem is bírtam a cigit. Nem akarta elhinni, mert olyan volt a méhlepényem, mint egy dohányosnak. Pedig tényleg nem dohányoztam, de ugye voltak körülöttem a családban dohányosok. Bár ritkán cigiztek pont mellettem, mégis köze lehetett szerintem a lepényem meszesedéséhez!

2013. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem akarja szerintem győzködni,nem is ismerjük,csak az szomorít el,hogy aki mindent megtesz azért hogy babája legyen annak nem adja meg az élet,aki meg ilyen felelőtlen annak meg sikerül!Ennyi ami a lényeg!........
2013. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
68%

Hogy jutott addig belevágni a baba tervezésbe amíg te magad is tudtad h nem tudod teljesen letenni a cigit??? önző és felelőtlen vagy.

Képzeld én is cigiztem és a férjem is eléggé sokat. Mihelyst jött az h na gyerünk akkor vágjunk bele mind a ketten letettük!!!!!!!! Nem vagyok pedáns mert szalad a ház sokszor, a gyerekem szokott sírni, szoktam a férjemmel veszekedni és kiborulok én is néha!!!! DE EGÉSZSÉGES A GYEREKEM ÉS TUDOK FELELŐSSÉGET VÁLLALNI!!!!!!!!!! Szégyen vagy mint anya már most megbuktál!!

2013. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én vagyok az eüben dolgozó válaszoló. Én úgy vettem ki a szavaidból, hogy első baba.

Én azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg letenni a cigit mert félidő után a kismamák eleve fulladnak mert nyomja a baby a rekesz izmukat és a dohányosoknak is van egy problémája, pláne ha hosszú ideig szívták és szívják.

A kettőből nehogy problémátok legyen.

Szerintem, ha 2 dobozról négy szálra letudtad redukálni a cigaretta számát akkor egy kis akarat erővel már menne ez a négy is.

Van akinek nem okoz gondot a terhesség alatt a dohányzás és életerős babája születik, de van akinél igen. Most nem riogatlak, mert szerintem ez totál fölösleges ha érdekel szólsz és megteszem, de szerintem te is tudod miket szoktak mondani dohányzás ártalmairól.

2013. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
79%

24-es! Sajnos a fogantatás nem attól függ, hogy kinek milyen az értékrendje dolgokról, hanem tiszta "természet"!

Azért nem hibáztatom, mert terhes. Egy dohányosnak miért ne lehetne gyereke, persze terhesség alatt igazán letehetné a cigit, főleg ha tervezett baba volt, ennyit megtehetne születendő gyermekéért.

De akik nem tudnak valamilyen oknál fogva teherbe esni, azok könyörgöm, ne irigykedjenek már a Kérdező gyereke után, mert el mer szívni egy szál cigit, vagy megiszik egy pohár sört vagy bort.

2013. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
70%
Dohányozz csak nyugodtan, majd ha oxigénhiánnyal fog születni, utána ne keseregj!
2013. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az ne vállaljon gyereket,aki nem tud legalább a terhesség és szoptatás idejére leszokni a cigiről!! Én napi másfél dobozt szívtam,azt hittem soha az életben nem tudok majd leszokni. Aztán terhes lettem,a pozitív teszt után elszívtam egy utolsó szálat,kiélvezve minden slukkot és letettem. Ennyi az egész. Egyáltalán nem lehetetlen,csak el kell határozni magad. Nekem a gyerekem egészsége fontosabb volt annál a jóleső érzésnél,hogy kaja után elszívok egy cigit. Ennyi a titok,aki egy kicsit is aggódik a babááért és fontos neki a gyereke,az le tudja tenni. Nincsenek kifogások,mentségek. Szedj magnéziumot,az csökkenti az idegességet. Most komolyan ennyire fontos a cigi? Ha bármi baja lesz a babádnak,hogy fogsz elszámolni magaddal? Kívánom,hogy semmi ne történjen,amiért sírhatsz az elkövetkezendő időkben,de így ezerszer nagyobb rá az esély,hogy gond lesz... Az egyik barátnőm is cigizett terhesen,mondván annyi ember cigizik és nem lesz baj... Levált a méhlepény a 30.héten és meg kellett szülnie a halott babáját. Neki ez volt a lecke,a következő terhességnél majd jobban vigyáz magukra. Sajnálom nagyon,de aki ilyen felelőtlen,az ne számítson problémamentes terhességre és számoljon mindennel...
2013. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ott kezdődik, hogy a biológiát nem érdeklik az emberi kifogások és a szívszaggató lelkizés. Az adott hatásnak adott következményei lesznek. Mindent meg kell tenni a rossz hatások csökkentése érdekében. Nem mondja azt az asztma, hogy jajj, hát ő budapesti és milyen szépen csökkentette a cigiadagokat is, őket elkerülöm, mert megérdemlik. Sajna ez van. Budapestiek vagyunk mi is, első babánkat várjuk, levegőszűrőnk van a lakásban, és csukva tartom az ablakokat, amennyire lehet, mert igen, szinte fekete a levegő és bár munka miatt nem engedhetjük meg magunknak a vidékre költözést, mindent megteszünk, ami tőlünk telik. Igyekszünk csökkenteni a káros anyagokat, legalább otthon. A cigiről 3 évvel a babavállalás előtt leszoktam. Teljesen. Napi 1-1.5 doboz füstszűrő nélkülit szívtam, erőset. De eljött az a pont, amikor átgondoltam az életem, és úgy döntöttem, hogy egészséges ember akarok lenni, sportolni kezdtem és rendszeresen étkezni. Anyaként pedig pláne fontos ez. Felelőtlen, buta gondolkodásnak tartom az önnyugtatást és a felelősség lerázását. Az orvosokról pedig meg van a magam véleménye, tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Sajnos messze sem tudom már őket úgy tisztelni, mint ahogy nagymamám tette az ő korában. Az ő felelősségérzetük is kimerül azon, hogy nyalják a feneked dícséretekkel és elkérik érte a pénzt. Az orvosi etika és a Hippokrateszi eskü számukra csak jól hangzó körítés diplomaosztón. A "ne árts"-ban nincs benne hogy elég 4 szál 2 doboz helyett.
2013. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!