Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a megengedett cigimenny...

Mennyi a megengedett cigimennyiség terhesség alatt? Esetleg aki cigizett terhesen mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés
Nem kell okoskodni, tudom én is hogy nem a legegészségesebb dolog, de próbáljatok a kérdésre válaszolni és nem lehurrogni.
2013. jún. 26. 07:25
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyám mind a 3 terhességét végigdohányozta. Enne az eredménye 3 keményen asztmás gyerek. Megéri?
2013. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
89%

Minek vállal gyereket valaki, akiben ennyi önfegyelem sincsen? Valóban a stressz nem tesz jót a babának, de akkor minek vállaltad? Ilyen önző vagy?

Nekem amikor a halvány gondolat megfordult a fejemben, a párommal mindketten leszoktunk 8-10 év után, úgy hogy előtte se egészség, se pénztelenség, se semmi miatt nem ment.


És ne értsd ezt lehurrogásnak, csak szeretném ha elgondolkoznál rajta. Egyáltalán megpróbáltál leszokni? vagy eleve úgy álltál hozzá, hogy áá pár szálat úgy is lehet.. És szoptatáskor majd a nikotinos, kátrányos tejedet adod a babádnak. Esélyt nem adsz neki a tiszta indulásra? Mit követett el ő ellened?

Megmondták már, még a passzív dohányzás is árt, főleg egy állapotos mamának-babának.

Gondolj bele, (de meg ne történjen, szívből kívánom) ha oxigénhiányosan jön a világra, vagy bármi egyéb baja lesz esetleg, meg tudnád valaha bocsájtani magadnak?


És vajon ő, ha látná egyszer ez a kérdést, meg tudná neked bocsájtani?

Hogy esne, ha a gyereked 20-25 év múlva azt mondaná: CIGI? Dehogyis, anyám bagózott, amikor terhes volt velem..én nem követem el ezt a hibát...


Remélem most soraim után legalább pityeregsz egy kicsit, és elgondolkozol.


- valaki aki BÁRMIT megtenne azért, hogy végre terhes legyen...

2013. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

32-es!Oké,nem irigykedek...:) 24-es voltam(bár kapcsolódóan elolvashatod a másik hozzászólásomat,én is erős dohányos voltam....)

További szép napot,és kívánok mindenkinek minden jót!

2013. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim válasza:
100%
Abszolút nem megérthető ez a cigiőrület. Más káros szokásoktól is meg lehet szabadulni, az idegbaj ellen van más megoldás is, mint hogy folytatom a cigarettázást. Meg lehet nézni, milyen rendellenességeket okoz a cigi, gyermek nagyobb korában is visszavezethető a terhesség alatti cigarettázás. Nem értem, miért nem lehet erőt venni magunkon, igen is a káros doglokat kiiktatni. Aztán majd meg lehet nézni, a méhlepény milyen színben pompázik születéskor, az mindent elárul. Ez nem lehurrogás, van elég kozckázata a terhességenk, miért kell azt növelni, illetva a babának, gyermeknek bárminemű rosszat okozni? Nem fog nyom nélkül maradni a cigarettázás, az tuti! Sajnos gyakorlati példáim is vannak erre ismerőseim körében, nem is egy! Sajnálom, ogy egyesek nem tudják átérezni, hogy nem csak magukért felelnek már!!!!!! További szép napot!
2013. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
A terhességem előtt 10 évig dohányoztam. Napi 5-6 szálat tuti. Attól a naptól kezdve, hogy pozitívat teszteltem, a kezembe se vettem. Most lesz 6 hónapos a babám, még szoptatom. Amikor már nem szoptatok, újra cigizni fogok. Nyilván a babám mellett soha nem fogok rágyújtani, csak a barátaimmal, vagy ha már leraktam este. Csak egy szintén függő értheti meg, hogy mekkora teljesítménynek érzem, hogy kibírtam a terhességet, és a szoptatást is cigi nálkül, habár ez szerintem a természetes. Nekem ez a két dolog egyszerűen nem fér össze. Habár nagyon szeretek cigizni, egyszerűen elrontotta volna az élvezetet, ha arra kellett volna gondolnom, hogy ezzel károsítom a babám tökéletesen megteremtett kis szervezetét. Nincs olyan, hogy nem bírod ki. Amíg valaki le nem kötöz és a szádba nem tuszkolja, addig sosem muszáj cigizni, és igenis KI KELL BÍRNI. Utána nagyon büszke leszel magadra.
2013. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

Napi másfél doboz cigi volt a terhesség előtti adagom. Ha beültünk beszélgetni a barátokkal, természetesen még több. 15 évig cigiztem.

Amint megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal leraktam. 3 napig iszonyatos elvonási tüneteim voltak. Szerencsére pénteken teszteltem, így a munkahelyemen ez már nem bukott nagy mértékben ki.

Zsibbadt a szám, szédültem, iszonyatosan kívántam a nikotint, halálosan idegbeteg voltam. Ebben a 3 napban minden nap sírtam. Ismétlem mindössze 3 napig. Utána napról napra jobb lett. Bejártam dolgozni, beszélgettem a barátokkal. Senki nem vett észre rajtam semmit (csak azt, hogy nem dohányzok.) Nem akartuk egyből elmondani, hogyha esetleg korán elmegy a baba, ne kelljen mindenkinek elmondani.

Kisfiam 9 hónapos. Azóta sem cigizek. Ne mondja nekem senki, hogy ennyi idegeskedés jobban árt a babának, mintha füstöl valaki agyba főbe. Ez csak kifogás.

2013. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nullát támogatom! Annyi ellenérv na, a lepény elöregedése idő előtt, és az allergiák. Rossz példát én is tudnék mondani...

Én bő két évvel azelőtt tettem le a cigit, hogy be volt tervezve a családbővítés.

Gondoltam, tervezett baba, megteszek érte mindent.

Fiatalon még ezekkel a dolgokkal nem foglalkoztam.

Megérte, azóta sem gyújtottam rá, már irritál a cigaretta szaga.

Nekem az volt kellő motiváció, hogy már tudtuk hogy mikor lesz az "akkor". Addig hiába próbáltam, nem ment.

Sok sikert neked is!

2013. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező.

A szmog természetesen káros DE A SZ*R NEM MÉRTÉKEGYSÉG!!!!

És még egy kérdés??

Minek kell gyerek egy idegbajos nőnek????

2013. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:
hogy legyen mit kérdezned, nehogy már meg kelljen magyaráznom azt is hogy minek kell gyerek...de egyébként a kérdésbe van írva hogy nem kell kioktatás, így is úgy is cigizni fogok, a kérdésem az volt hogy aki dohányzik/ dohányzott terhesen mennyit naponta.
2013. jún. 26. 19:39
 40/59 anonim ***** válasza:
19%

Az már mekkora szégyen h tervezed a gyereket de te akkora önző ember vagy h a gyermeked egészsége miatt se vagy hajlandó lemondani róla!!!!

Gondolom ha nem lesz csak annyi pénzed h kenyeret vagy cigit vegyél akkor inkább a gyereket éheztetnéd!!!! Mert kb ez is olyan példa h annyira önző vagy h magadat helyezed előtérbe csakh neked jó legyen!!!!

Nem kell kioktatás??? Pedig rád fér!

2013. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!