Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macska és terhesség mi az...

Macska és terhesség mi az igazság van okom félni?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes vagyok, van egy 1 éves szobacicám, egy brit rövidszőrű! Elég ha csak az almot nem én takarítom vagy másra is vigyáznom kell? Jövő héten megyek először orvoshoz ott kérem majd hogy vizsgáljanak meg toxoplazmára, de addig ugye nem lehet baj míg nincs meg az eredmény?
2013. jún. 26. 14:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
annyit hozzátennék, hogy nem mindenhol TB finanszírozott a toxoplazma szűrés! Nekem kb 3000 forintot kellett fizetnem érte, mint kiderült, azért mert vidéki kisvárosunkban a vért máshová küldik, mint pl a szegedi vérvételnél, ezért a szegedi kismamáknak ingyenes, a Szeged közeli kisvárosinak meg nem...pff... egyébként mindig volt macskám, most is van, és negatív voltam. Persze vigyáztam vele, mindig kézmosás simizés után, illetve kesztyűben kertészkedtem, ilyesmik.
2013. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Toxoplazma fertőzést lehet kapni mostalan zöldségtől, gyümölcstől és nyers hús tapogatásától is.

Ha a cica nem jár ki, nincs, ahonnan elkapja a fertőzést, annyit szoktak még javasolni, hogy ne kapjon nyers húst, mert attól viszont elkaphatja.

2013. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Öt macskánk van három nagy két kicsi. Kint vannak az udvaron de néha néha simogatom őket. 17 hetes vagyok. Mikor a fiam született akkor is voltak macskáim. Semmi baja nem lett. Régen azt se tudták mi az a toxoplazma meg AFP de legalább nem volt ennyi parázos kismama. Kezdem azt hinni ezek a vizsgálatok többet ártanak mint használnak.
2013. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!