Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora az esélyem egy egészsé...

Mekkora az esélyem egy egészséges babára?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok,van két egészséges gyermekem,most várom a harmadik babámat,17-18 hetes vagyok.A 12 hetes ultrahangon minden rendben volt,sőt volt egy uh. a 16. héten is,az integrált teszt előtt.Az is rendben volt.A teszt eredménye pozitív lett, 1:90 kockázati aránnyal.Az orvosom amniocentézisre küld.Mekkora az esélyem egy egészséges babára?Mennyit kell az eredményre várnom?Ha a baba beteg,és úgy döntök nem tartom meg,akkor meg kell szülnöm?Nagyon elvagyok keseredve , annyira szerettünk volna babát,már két éve próbálkozunk!

#Down-szindróma #integrált teszt pozitív
2013. júl. 20. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 12. heti uh-on jók voltak az eredmények akkor nem hinném, hogy probléma lehet. Ez a teszt csak egy szűrő. Csináltasd meg az amnicentézist minél előbb. Szerintem ebben a korban gyorsan kell eredményt adniuk. De, ha félsz a szúrástól és anyagilag megengedheted magadnak,akkor ajánlom még a prenatestet is, ami csak egy vérvétel, nem jár vetélési kockázattal és kb. 10 nap alatt van eredmény.
2013. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok

és még ennyit, hogy a teszt figyelembe veszi az életkorodat is, és gondolom, hogy az nyomhatta fel az esélyeket. Én kombinált tesztet és prenatesztet csináltattam, 38 évesen.

2013. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az esély annyi, mint amennyit a teszt ír, 1:90-hez. Jobbat, bölcsebbet nem tudok mondani. A családban két rokon vállalt 40 felett gyermeket, mint a ketten harmadikat. Az eredmények emiatt nekik is nagyobb kockázatot jósoltak, de mind a két baba tökéletesen egészséges lett (egy kisfiú, egy kislány). Szerintem, itt minden egyéni tényezőkön múlik, milyen kórelőzmények adottak a családban, te mennyire vagy egészséges, stb.

Szerintem, egyelőre ne aggodalmaskodj, a vizsgálat eredménye lesz úgyis a döntő. Ha az orvosod sem mondott semmi aggasztót, akkor kifejezetten jók az esélyek.

2013. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét alatt volt meg, de én 14 hetesen voltam. Azt mondták, az idősebb terheseket előreveszik, hamarabb meglesz az eredmény. Voltál már a genetikán? Ott mindent el fognak mondani, kérdezz nyugodtan. Az ottani uh is sok mindent jobban lát majd. Tarkóredő, orrcsont?
2013. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez az 1:90 azért nem olyan vészes ha elvonatkoztatsz a témától, ha ilyen esélyed lenne, hogy nyersz egy autót nem nagyon reménykednél szerintem. Addig szerintem ne aggódj, amíg nem lesz meg az amnio eredmény.
2013. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm 40 évesen szült, az ő eredménye 1:36 volt, egy másik ismerősöm most 36 hetes, 38 éves az ő eredménye 1:50 volt. Mindkettőnek megcsinálták a magzatvíz vizsgálatot és a babák teljesen egészségesek. Valószínűleg nálad is minden rendben, csak a korod miatt jött ki ez az érték.
2013. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Két napja a netet bújom,akkor kaptam emailt az orvosomtól.Kedden megyek hozzá,akkor tudok meg csak többet.

12 hetes értékek:CRL:6,07 orrcsontosodás látható,ép végtagok.

13 hetesen másik doki,másik uh. :UM:03,27 CRL:5,96

BPD:2,16 AC:6,38 Nuchalis redő:1,41mm orrcsont látható.

16 hetesen:BPD:35,3mm mellső fallepény,átlagos magzatvíz,VZR nem látható.

Utána néztem,szerintem ezek az adatok jók!

Szerintetek?

Sajnos sok helyen azt olvastam,hogy sok nőnél csak a 18 hetes ultrahangon derült ki a baj.Én is csak az integrált teszt miatt tudtam meg előbb, AFP eredményem még nincs,azt a helyi kórházban csinálták,és a 18 hetes uh.vizsgálatkor tudom meg az eredményt,amire pénteken megyek.Vagy kérdezzem meg hétfőn van-e már eredmény?

2013. júl. 21. 00:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Én most várom a harmadik babánkat,41 éves vagyok.Nekem is minden eredményem tökéletes volt(uh.12,18.hét,Afp),de azért megcsináltattam az amniot,nem mentem integrált és kombinált tesztre,mert a koromnál fogva hasonló lett volna az eredmény mint a tied és csak felesleges pénzkidobás lett volna úgy gondolom.Az amnió eredményem jó lett,egészséges a kicsi lánykám.

2013. júl. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,

39 vagyok,most 16 hetes,a korom miatt kihagytam a kombinált tesztet,nem akartam feleslegesen aggódni,a 13. héten chorionbiopszát csináltattam .

Egészséges kisfiú,hozzáteszem,2,6-os tarkóredővel.(gondolom,erre milyen eedmény jött volna ki a kombinálton!)

Ne aggódj,jók az értékeid is:)

2013. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg kell csináltatnod valamelyik vizsgálatot h meggyőződj, tényleg nincs semmi baja a babádnak. A legtöbb esetben ilyen értékek mellett is makk egészséges a baba.De ha nem csináltatsz további vizsgálatot, talán végig fogod izgulni az egész terhességet. Én mindhárom elérhető vizsgálatról tájékozódtam( prenatest, magzatvíz vétel, és boholymintavétel)de az amnio a legjobb, és legbiztosabb.Ha tudsz utána pihenni, jó pár napot, akkor semmi baj nem lesz, maga a vizsgálat egyenlő a semmivel, fizikailag egy vénás vérvétel rosszabb.
2013. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!