Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cicatulajdonos kismamák ti...

Cicatulajdonos kismamák ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Kisbabát tervezünk, de megmondom őszintén, rengeteg negatívat olvastam cica = terhesség témakörben!És ráadásul az állatdoki sem javasolta a tartást. Most komolyan a cica, aki lakásban tartott, már 11 éves, fajtszta, ennyi veszélyt jelenthet rám és a babára nézve??Sokat takaritok utána, hullik a szőre rendesen, de naponta porszívózok, fertőtlenítek, letörlök, felmosok, de nem akarom odaadni!!!Babának árthat a jelenléte???Ki mit csinált??(Ja, negatív a toxoplazma eredményem)
2013. aug. 8. 21:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
3 benti cicám van már 6 éve és az én toxom is negatív lett. Nem csak a cicáktól lehet toxo fertőzést kapni, hanem a mosatlan gyümölcstől, nyers hústól. A kellő higiénia betartása mellett nem lehet semmi gond. Az egyik ismerősömnek 9 cicurija van (bent) és két egészséges kislánya. És negatív volt a toxo tesztje. Mind a ketten cicamentők vagyunk...
2013. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van cicám (mentett cica) 8hetes vagyok, eszembe sem jutott megválni tőle. Cicamentő vagyok én is, vagyis jelenleg kicsit szünetel ez a dolog a terhesség miatt, mert sosem lehet tudni. Egyébként a macskák életükben egyszer ürítik a toxoplazmát, én úgy tudom, tehát nincs félni valód, ha eddig nem kaptad el tőle, akkor ezután sem fogod :) Én még a toxo vizsgálaton nem vagyok túl, de kíváncsi leszek, mert túl vagyok pár cicán és alomtakarításon az elmúlt időszakban :)
2013. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm h ennyien írtatok:-)Megjött a cicám toxoplazma eredménye és NEGATÍV!!!nagyon örülök, az állatdoki szerint beszéljek a nőgyógyásszal, de a cica szervezetében nincs vírus, nem tudja üríteni...és mivel ki nem jár, fertőzött állat húsát nem eszi reményeink szerint nem is kapja el...inkább nekem kell vigyáznom gyümivel, zöldséggel...
2013. aug. 9. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!