Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős korban illik gyereket vállalni és a a mai világban hány éves korig, hány csemetét vállalnátok be? Felsőfokú végzettség után, de nem túl sok kereset mellett azt gondolom az igény nem mindig kielégíthető. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 09:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ehhez képest mi most költöztünk, és lakáshitellel a nyakunkon, kocsi nélkül vállaltuk be a babát. Ha arra várnánk, mire anyagiakban mindent elő tudnánk neki teremteni, addigra szépen megöregednék.


Így a babának nem lesz meg mindene a szükségesen felül. Ruhái kölcsönbe lesznek, babakocsi ajándékba. Orvoshoz gyalog megyünk majd. Ennél többre nem telik egy kelet-magyarországi fizetésből meg pedagógus-gyedből. De akkor maradjunk gyerek nélkül?


Most vagyok 31 éves, a párom szintén. Későn találkoztunk, jóval egyetem után. Ha pár évig gyűjtögetnénk, biztos félre tudnánk tenni valamennyit. De nem akarom az első gyereket 35 fölött vállalni. És akkor hol van még a második, esetleg a harmadik? Legyek mindjárt a nagyanyja?


A korral együt pedig tényleg nő a kockázat is. A kockázata annak, hogy nehezen jön össze, elvetélődik, rendellenes lesz. 35 fölötti korban a rendellenességek számát egészségügyi okból elvégzett abortusszal tudják alacsonyan tartani! Persze, aki bírja, elvetetheti a babáját, de én nem bírnám. Ráadásul a rendellenességekek a 18-20. hét körülre tudják kiszűrni, amikor már mozog a baba. Akkor vetessem el? Soha. Inkább megteszek mindent, hogy megelőzzem: terhesvitamint szedtem a terhesség előtt is (amiről a legtöbb kismama nem is tudja, hogy endellenességek megelőzésére jó elsősorban), meg nem akarok túl későn szülni.

2009. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is ráérősen álltam hozzá,mondjuk már 30 voltam,mikor megismerkedtük.32 évesen hagytam abba a gyógyszert,és most már a 35-öt is elhagytam,mire sikerült teherbe esnem.Csomó kivizsgálás,sikertelenségek,majd az első lombik jött össze.

Viszont egyszerre letudom a tesókat is,mert hármasikreket várok.Csak azért írtam ezt le,hogy nem szerencsés az utolsó percig húzni az időt...

17+4 km.

2009. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!

39 éves vagyok,a férjem 47! A terhességen 27 hetében járok!Februárban születik a kislányom,a nagy, 19 éves lányom szülinapjára. Az első után nem akartam másik gyereket már.Tanultam,jó munkahelyem van, sok idönk volt magunkra is a férjemmel. De tavaly kb, ilyentájt elfogott a vágy:babát szeretnék! Férjemet meg egyáltalán nemkellett győzkődni. Tény hogy a korom miatt voltam méhlepény mintavételen, de mindent rendben találtak! Egészséges a babám. Sokan gratulálnak,de van olyan aki szerint ebben a korban már "nemillik" gyereket válalni,és rosszalva néznek! De nem izgat!Nagyon várjuk ficánkát. Sőtt,a férjem mondta hogy azon gondolkodott milyen jó volna kb. 2 év múlva egy másik baba is. Igy ők együtt nönének fel!

Nemtudom, majd az idő eldönti! Most ezen még ráérek gondolkodni.

2009. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
kedves utolsó,az első vagyok,pont igy voltam én is mint ti.és hidd el,egy percig nem fogjátok megbánni.óriási a türelmem hozzá,és nagyon élvezzük a babázást bearanyozza életünk.nekem semmi negatív tapasztalatom nincs az ennyi idősen terhesekről.szerintem még előnye is van ennek.sok boldog babázást,és jó egészséget kívánok nektek.
2009. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs illik, nem illik a gyerekvállalásban, mivel nagyon sok minden befolyásolja. Kell egy belső késztetés, miszerint itt az ideje, és az is kell, hogy egy jó kapcsolat legyen, és össze is jöjjön. Úgy gondolom, hogy anyagilag soha nincs kedvező helyzet, valami mindig történik, és a gyermekvállalás mindig sok pénzt, erőt, energiát emészt fel.

Én 35 éves koromig szerettem volna szülni, akár egyedülállóként. Ehhez képest most vagyok 37, és a férjemmel már 2 évet próbálkoztunk.Tehát most jött össze. Ennek is van előnye és hátránya. Végül is eddig éltünk, szórakoztunk, utaztunk a pénztárcánkhoz mérten. Most egy kis szünet, és idővel itt folytatjuk, de hárman:-) Azt hiszem több gyereket nem vállalunk, bár győzködnek, hogy kell a testvér. Talán ha 2 éve rögtön összejött volna...így idősebb fejjel már azon gondolkodom, hogy vajon fel tudjuk-e nevelni egészen felnőtt koráig, megérjük-e az esküvőjét, az unokánk születését...pedig még a saját gyermekünk sem született meg:-)Szóval nem könnyű ebben a kérdésben állástfoglalni, én egyszerűen csak örülök, hogy lesz, és remélem új értelmet az az életünknek.

2009. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gyerekvállalás nem illemtan kérdése. Amit nem illik: más gyerekvállalásába beleszólni. De attól véleményed még lehet.

Engem pl. baromira hidegen hagy, ha valaki 50 évesen vállal gyereket, mert az ő dolga. Ahogy az meg az én dolgom, hogy 35 fölött már nem akarok újabb gyereket vállalni. Ami viszont zavar: ha más meg akarja mondani, hogy de igenis vállaljak nyugodtan 40 évesen gyereket, mert az XY is azt csinálja. Kit érdekel XY?

2016. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!