Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most rosszat jelent?

Ez most rosszat jelent?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok. Azt figyeltem meg, hogy a nap bizonyos szakaszaiban (összevissza) rettentesen felpuffad az alhasam és nagyon feszít. Nem tudom, hogy a méhem feszít vagy a beleim, de nagyon kellemetlen érzés. Valaki tapasztalt hasonlót? Mit tegyek? KÖszi!

2013. okt. 26. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Azok a beleid, jól gondolod. Vegyél be Espumizánt azt szabad ilyenkor is.
2013. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez a terhességgel jár. Nekem is volt ilyen, bár nem is puffadás inkább görcseim voltak, de nem tudtam, hogy erős mensi görcs, vagy inkább mindjárt összefos....magam. Mondtam a dokimnak és kaptam rá magnéziumot, amiről először azt hittem, hogy bolond ez a doki, de tényleg segített. Magnerot szedtem amikor éreztem ezeket a görcsöket. De ha nálad igazi puffadás van akkor pedig az étkezésre próbálj oda figyelni, sok folyadék, zöldségek, gyümölcsök, mozgás, puffasztó ételek kerülése.
2013. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedsz terhesvitamint? Az extra vas okozott nekem ilyet, amikor abbahagytam, azonnal elmúlt.
2013. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, szedek... mintha kezdenék eltelni vele... pár nap szünet nem árt, ugye?
2013. okt. 26. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sokszor felpuffadtam a nap végére az első trimeszterben, ez a terhességgel jár.
2013. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terhes vitaminnal érdemes vigyázni, mert okozhat puffadást, hányingert, erősítheti a rosszulléteket, székrekedést stb. Próbáld ki,hogy nem szeded vagy csak heti 2-3 szemet veszel be.
2013. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Terhesvitamin valóban okozhat puffadást. DE! ha szünetet tartasz vele, akkor vegyél folsavat és szedd azt. Kb ilyenkor alakul ki a velőcső, amineka záródási folyamatában nagyon fontis szerepe van a folsavnak.


Nekem a második terhességemnél voltak hasonló tüneteim, de nálam egyértelműen a gázok okozták a puffadást. Espumisan csodákat tett ;)

2013. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!