Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a sok tiniként való,...

Mi ez a sok tiniként való, gyerekvállalás a mai világban?

Figyelt kérdés
sulikban sok a terhes magántanuló, itt az oldalon van pár 13 éveskortól-17 éves korig terheslányok kérdéseik.

2013. nov. 3. 14:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem divat, csak most tájékozottabbak vagyunk a média által, mert közfelháborodást kelt! Pár évtizede még "dicsőség" volt ilyen fiatalon szülni ("Asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség"!) és szültek is ;)
2013. nov. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
jó az tényleg brutális, hogy manapság már a 13-14 éveseknél az a menő, hogy szülnek. De sajnos ez függ a szülők nevelési szokásaiktól is. Azt az egyet viszont nem értem meg, hogy a 19-20 éveseket miért szólják meg ha teherbe esik, és fel vannak háborodva ha azt mondja a 20 éves, hogy megtartja. Énis 20 éves vagyok, 20 hetes terhes és nekem is a fejemhez vágták páran, hogy miért tartom meg?! Nem tervezett baba volt és bizonyára azért nem vetettem el,mivel első baba és ha elvetetem előfordulhat,nem lehet többé gyerekem. Gondolom sokan mások is ezért tartják meg fiatalon a babát. Persze nem mindenki támadja ilyenekkel a fiatalokat,de minden esetre én ezt nem nagyon értem,hogy aki ezt teszi mi a jó neki benne
2013. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

12# Teljesen rendben van. Viszont manapság meg egyre később vállalnak gyereket a nők és talán azért néznek rád furán, hogy te nem tartozol azok közé, akiknek első a karrier, utána a családalapítás.


Amúgy az amcsiknál él a tini kismamák 50%-a. Ott valóban arról van szó, hogy azt sem tudják mit csinálnak, csak csinálják...


Pár évtizede dicsőség volt lányként szülni? Elvették a gyereket, mert te állítólag nem tudod felnevelni!

Ez persze külföldön volt(lehet Mo-n is???) Viszont, ha a gyámügy úgy dönt, akkor szintén elvehetik a gyereket...

2013. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a topicok nagy része kitalált és ezzel poénkodnak.

Amúgy nem tartom lehetetlennek sem hogy tényleg sok tizenéves lesz terhes, mert már egyre fiatalabban kezdik a nemi életet. Persze fogalmuk sincs hogy készül a gyerek és elhiszik, ha időben kiveszi a fiú akkor nem lesz baba.....

A suli is hibás szerintem mert sok mindent tanulnak ott, de talán ilyen dolgokat is kéne, sőt akár felelni is kéne belőle. Biztos szétröhögnék magukat meg ciki ez az egész, de aztán milyen ciki mikor baj van..... Persze a szülős is felelősek!!!!!

A mai lányok úgy öltözködnek hogy sokszor én felnőttként szégyenlem magam, hogy milyen óvodásan ötözködöm :)hozzájuk képest, mert kikenve hajatfestve, műköröm és a ruházat mint ahogy más buliba megy, de ezek csak suliba..... látszik mennyi szabadidejük van, sajnos a suli nem köti le őket, mégtöbb házi feladat kéne....... nem is csodálom hogy aztán a sok tini fiú vérszemet kap és bekamuzzák nekik, hogy nyugi nem lesz terhes, a kiscsajok meg el is hiszik...... mert ennyire buták......

Tisztelet a kivételnek!

2014. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy nemrég még dicsőség volt tizenévesként szülni.


Erről az a véleményem, hogy most nem azért van ez, mert a társadalom ezt várja el, hanem a tudatlanság, a hiszékenység, és persze azt hiszik, mert széttették a lábukat már felnőttek, pedig bizony még gyerekek, csak eljátszák hogy felnőttek. De felnőttként nem tudnak viselkedni. Elég végignézni rajtuk..... és persze hallgatni miket beszélgetnek.

persze a mi időnkben is voltak menő ruhák stb, de azért hogy így menjünk suliba nem volt lehetséges........

2014. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Nekem konzervatívak a szüleim,tehát azon kívül,hogy 14 évesen az első barátom kapcsán anyám megengedte,hogy kézen fogva sétáljunk,más nem nagyon történt beszélgetés gyanánt.

Oly annyira sem,hogy életükben nem beszéltek két szót a sráccal...stb. Szerintem apám nem is tudott róla XD Na mindegy. 16 évesen vesztettem el a szüzességem és nem lettem terhes. Azóta se. Nekem valahogy nem kellett a számba rágni,hogy védekezni kell,mivel hogy a sex téma fel se jött sose. És mégis normális ember lett belőlem, nem lettem leány anya. Genetikailag lehetnek hulladékok a mai fiatalok,hogy ennek fontosságát maguktól nem képesek felfogni. Vagy én vagyok Einstein leszármazottja...ezt döntsétek el Ti. :D

2014. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 tyttöö ***** válasza:
Kedves Versenyescsávó (kutyáska)! Igaz régi a kérdésed, de látom fogalmazni, helyesen írni magyarul még most sem tanultál meg. A többi idegesítő kérdésedet is emeld már ki, hogy feldobd a napomat!
2014. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

# 11/16 Időpont 2013-11-04 04:43


Hát nem tudom Te honnan jöttél,de anyukám mesélte, hogy még az Ő idejükbe szégyen volt,ha egy lány fiatalon megesett. Úgy, hogy nem volt férjezett.Ezt régen szégyennek tartották és az egész család szégyellte amit a lány tett.Anyukám Dunántúli lány. Most meg világgá kürtölik (Kelet Magyarország). Szomszéd utcában lakik egy lány,aki 16 évesen bekapta. Ott hagyta a gimit. Megszülte a gyereket, akit a lány apja vett a nevére, mert az igazi apuka aki talán volt 18 az úgy döntött neki nem kell a gyerek (csinálni ugye azt tud). Azóta férjhez ment a leányzó és a férjtől is van egy gyerek. Az irónia annyi a dologban, hogy a férj keresztneve is az,mint első apuka jelöltnek.

Ezen felül is ismerek két barátnőt,akik mind a ketten gyors kapcsolatban (4 hónapon belül)szereztek gyereket maguknak 16-17 évesen. Persze a sulit ugyan úgy ők is otthagyták, később nem folytatták.Az apukák pedig szétszéledtek.

2014. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
aki szexxelni tud védekezés nélkül az vállalja akövetkezményeket, amúgy egy tininek még aszex sem való, de sajnos már ez normális, söt az a ciki aki még 18 évesen szüz...már ha van ilyen
2014. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!