Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 vagy 50 év felett veszélyes...

40 vagy 50 év felett veszélyes már, a gyerekvállalás és a családalapítás?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem 45-ig ma már simán belefér. Nincs recept hogy jó, ahogy egy előző véleményben is olvastam, bizony lehet valaki csapnivaló anya fiatalon és odaadó idősebben...mindkettőre tudok példát, meg az ellenkezőjére is.

Nekem kijutott mindkettő. 20 évesen szültem az elsőt, rá 3 évre a másodikat...aztán 13 év munka, imádtam, hiányzik, és most van egy három évesem, nemsokára érkezik a 4. és 42 éves vagyok.

Az utolsót már nem terveztük, de elvetetni nem volt szívem. Elfogadtuk a mi szerelem gyerekünknek:). Természetesen minden vizsgálatra elmentem, és rendben vannak. Felnő ő is a nagyobbal, a legnagyobbak (18 és 21) pedig nagyon várják.

2013. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tudok én olyat, aki 42 évesen mioma mellett hordta ki az első gyermekét, és rendesen megszülte. Mioma maradt, azóta is a helyén...ennek már több mint 18 éve. Csak manapság császároznak minden ok nélkül...tisztelet a kivétel...
2013. nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolók.Akkor 44 év a korhatár,a felet még nem válalt senki babát.
2013. nov. 14. 16:01
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Az elso kislanyomnal eppen betoltottem a 35 evet mikor szuletett. A kistesoval evekig probalkoztunk es csak most jott ossze, nyaron toltottem a 39iket es januarban szulok majd. Elso kislanyomnal az AFP eredmenye eppen akkora riziko faktorral jott ki, mint amennyi az eletkoromhoz volt rendelve. Javasoltak kor miatt a magzatvizvetelt de orvosommal megtargyalva nem vetettem magunkat ala, hisz a veteles riziko fatora magasabb volt. Annyi h ket genetikai UH-m volt es mind a ketto jo eredmenyt adott. Makk egeszseges kislanyom szuletett, es semmi gondom nem volt a terhesseggel, utolso napig dolgoztam mivel itt nincs TB rendszer. Masodik terhessegnel is javasoltak a magzatvizvetelt, de szinten nem vetettuk magunkat ala, hisz AFP jo eredmennyel jott vissza, szinten ket genetikai UH-m volt, egy Mo-n, a masodik mar itt Ausztraliaban, jo eredmennyel jott vissza. Semmi bajom nincs, fit vagyok, dolgozom meg. es a 31 hetben jarunk. Pedig jovore toltom a 40-et. Sogornom 29 evesen szulte az elso gyereket es sokkal problemasabb terhessege volt mint nekem. Igaz en mindig sportoltam es egeszsegesen eltem.

Generacios kulonbseg? Nagymamam 43 eves volt mikor anyumat szulte, es nagyon jol kijottek egymassal, anyum 26 eves volt mikor szulettem, es mikor tini voltam nem volt a legjobb a viszonyunk. most mar igen. En nem bantam meg h keson szultem, van kiepitett egzisztenciam, jo fizetesem, gyonyoru nagy hazunk, ferjemnek is kiepult egzisztenciaja van, a haz hitelen kivul mas hitelunk nincs. Kislanyomnak meg tudjuk engedni a kulonfele kulonorakat, mint uszas, balett, torna, maganoviba jar. Olyan kornyekre koltozunk ahol az iskolak jobbak, es meg tudjuk engedni h finanszirozzuk. Bejartam fiatalon a vilagot, felepitettem karriert, kivandoroltam egy masik orszagba, kettos allampolgarsagot szereztem, igy nekem a gyerekvallalas nem egy nyug. Nem kell rajonnom h nem eltem meg es elni akarok. Mert kieltem magamat es most teljesen a gyermekeimnek tudom magam szentelni. Megtalaltam azt a ferfit akivel le tudom elni az eletem, aki ugayncsak kielte magat es a csaladja a fontos, nem a haver es a kocsma. Nem kell anyagilag sakkoznom, h mit vegyek mit fozzek, mi lesz ho vegeig, mikor jon a csaladi meg egyebek. tehat anyagiak nem stresszelnek. kislanyom 4 eves es egy csomo helyen jart, 3 szor volt Mo-n, volt Dubai-ban Uj Zelandon, Franciaorszagban, Becsben, Ausztralian belul is sok sok helyen. Tehat vannak elonyei is a kesobbi eletkorban valo szulove valasnak. En nem erzem h nem lenne ra energiam, sot sokkal tobb turelmem van hozza, mint lett volna mondjuk 10 evvel ezelott. Sot az utobbi evben is a turlemem csak nott feleje. En a helyedben nem adnam fel az almomat, h anya lehessek, es bevallalnam 44 evesen. 50 felett mar azonban nem hiszem h vallalnek babat, de meg igy 44 evesen igen. Nem akarsz majd kesobb azon ragodni de jo lett volna ha es milyen hulye voltam, mert az elveszett evek sosem jonnek vissza. Egyszer elsz, es azt elvezd maximalisan. Valtsd valora almodat. Sok sikert!

2013. nov. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

39 évesen és most 42 évesen is elvetettem a magzatvizet, mert biztosra akartunk menni. Pécsen vették le, nagyon profik voltak, azt mondták, van vetélési kockázat, de ők nem emlékeznek rá, mikor volt náluk utoljára 10 évre visszamenőleg. Na ott találkoztam egy anyukával, aki 44 éves elmúlt, gyógyszert szedett, menstruált, tornázott...és mivel semmi jele nem volt, 16 hetes terhes volt mire megtudta, hogy baba lesz. Derült égből villámcsapás. Az első két gyereke őrült, a férjével akkor olyanok voltak mint akiket fejbevágtak:). Miután a 12 hetes uh-ról lemaradtak, a magzatvíz vizsgálat maradt, negatív lett. Egy hónap múlva találkoztunk, akkor már boldogan vártak a babát:).

33 éves unokatestvéremnek nem ajánlották fel a magzatvíz vételt, mert nincs 35 éves és a 12 hetes genetikai uh jó lett és az integrált teszt is....dawn kóros gyereket szült! Pedig Budapesten magánorvoshoz járt....

2013. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolok
2013. nov. 15. 19:19
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

A 4-es válasza nagyon szíven ütött. 35 vagyok, van egy 3,5 éves kisfiam és most vagyunk a tesóprojektben. Volt már egy méhen kívüli terhességem is, szóval nem egyszerű.

De! Azt gondolom magamról, hogy modern felfogású, fiatalos anyukája vagyok a fiamnak, simán beleülök a hintába is (valaki megemlítette), futok, szaladok, bújócskázok, mászok, trambulinon ugrálok, ha úgy hozza a helyzet.

Nem bánom, hogy későn szültem, mert körülöttem azt látom, hogy a fiatal anyukáknak folyton a bulin, szórakozáson jár az eszük. Hajtogatják, hogy ők még fiatalok, jár nekik ennyi. Teljesen megkeserítik a saját életüket ezzel az örökös nyafogással.

Sok türelmem van a kisfiamhoz, ami nem biztos, hogy 20 évesen is lett volna.


Egy barátnőmnek 43 évesen volt az utolsó lombikja, sajnos az sem sikerül, így feladták. :( De ha sikerült volna, nagyon boldogan nevelték volna fel a babát. Mondjuk ők nem későn kapcsoltak, hanem nagyon sok ideig nem jött a baba, mindenféle probléma miatt.

2014. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45 éves kortól már nem kellene szülni, nem szabad kitolni a gyerekkel.
2019. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
mindegyik veszélyeskor.lehet szülni
2022. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!