Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen 1-2 perc...

4 hetes terhesen 1-2 perc görcsölés majd rózsaszín folyás?

Figyelt kérdés

Először is, Angliában élek, itt sajnos nem tudok orvoshoz rohanni ezzel, mert nem fognak semmit se tenni.

Sajnos volt egy vetélésem májusban, ami a 8. héten kezdődő nagyon pici pötty rózsaszín folyással kezdődött. 12 hetesen vetéltem el, utolsó héten már véreztem, addig csak gyengén rózsaszínes, pirosas folyásom volt fájdalom nélkül. A baba 5 hetesen halt el. Itt csak akkor néznek meg, ha ömlik belőlem a vér. Nem adnak gyógyszert, nem vizsgálnak ki. A vetélés után rájöttem, hogy progeszteron hiány okozhatta a vetélést. Aztán a ciklusomon is meglátszott. De minderre csak hónapok múlva jöttem rá, mikor már ciklus előtt 4-5 nappal barnáztam. Sajnos mivel itt nincs gyógyszer és nem is vizsgálnak ki, magamnak kellett találnom valami megoldást. Rátaláltam a természetes progeszteronkrémre. A hónapban kezdtem el kenni magam, s sikerült is teherbe esnem. 1 nappal a mensi előtt már pozit teszteltem 26 naposak a ciklusaim. Napi kétszer kentem magam. Ma vagyok kerek 4 hetes és ma délelőtti órákban volt egy 1-2 percig, de lehet, hogy csak 30 másodpercig tartó görcsöm, ami erős volt, de nem annyira. Nem sokkal később felfedeztem, hogy nagyon gyengén elszíneződött a folyásom. Rózsaszínes volt, de nagyon enyhén. 1-2 órán keresztül észleltem, mennyiségre nagyon keveset.

Sajnos orvoshoz nem tudok menni. Ha legalább 6 hetes lennék, talán ki tudnék sírni nagy nehezen egy uh-ot, de 4 hetesen még úgyse látnának semmit. Gyógyszert nem kaphatok, orvos nem írna ki. A legtöbb, amit tehetek, pihenek itthon, és duplázom a krém adagomat. Terhesvitamint eszem már kezdetektől. Több, mint egy hónapja szedem.

Mit tehetnék még? Valószínű ugyanaz a bajom, igaz?


2013. dec. 17. 15:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, sajnálom ami veled történt.

Simán okozhatja valóban progi hiány, a krémmel nem ártasz, kend nyugodtan.

Szörnyű, hogy Angliában nem foglalkoznak ezzel, már ami a progeszteron pótlást illeti. Itt bezzeg hány kismamán segít!

A rózsaszín folyás, még nem feltétlenül rossz, amíg nem erősödik, ne keseredj el.

Kitartást kívánok!

2013. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Ja és igyál sok-sok tiszta vizet!
2013. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást! Jó, iszok, amennyit csak bírok! Bármit megteszek, csak maradjon meg.

A furcsa az, hogy első terhességemmel nem volt semmi gond.

2013. dec. 17. 15:52
 4/38 anonim ***** válasza:
Jobbat én sem tudok tanácsolni, de ez felháborító, hogy ennyire nem foglalkoznak a korai terhesség alatt fellépő progeszteron hiánnyal. Én hat hetesen kezdtem el vérezni és azonnal kaptam progeszteront, amitől el is múlt. Tudom, hogy nehéz, de próbálj nem a rosszra gondolni. Az is lehet, hogy mivel jelenleg csak picit véreztél, nem is lesz gond. Nagyon drukkolok neked!
2013. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
szia! nekem is volt rózsaszín folyás, 5. hét körül, kb. 3 napig, de csak napi 1-2 csepp a bugyin, talán még annyi sem. Persze én is tiszta ideg voltam, a párom öntötte belém a lelket. :) csak semmi idegeskedés, az árt legtöbbet a babának :) Gondolj bele mi minden történik odabent :S csoda ha az ember hasa görcsöl amikor egy alien növekszik benned? :)
2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Naombika ***** válasza:
Talan meg palastfu teat ihatnal. Progresteron hatasu. Angolul Lady's mantle tea, szerintem ebay-en megtalalod. En cickat vettem ott. Drukkolok.
2013. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Most olvastam utána egy angol oldalon és ott azt írták, hogy 38 hetes terhes kortól ajánlják, előtte nem szabad ezt inni, de találtam olyat, amire rá van írva, hogy terhesen lehet inni, olyat vettem. 1 hét múlva kábé már itt kell legyen. Krémet is folyamatosan venni fogom. Köszi a tippet a teáról. Remélem használ.
2013. dec. 17. 17:38
 8/38 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a "sorstárs". Voltunk a kórházba a sürgősségin, mert már élénk piros vérzésem volt reggel. Egy orvos megvizsgált, aki nem nőgyógyász volt, a kacsát is alig bírta feltenni. Kész röhej volt. Azt mondta, hogy a méhszáj zárva van és nem lát vérzést, csak a reggelinek a maradványát a hüvelyben. Ennek ellenére mire hazaértünk, megint élénk pirosan vérzek. Scanre nem küldött, mert oda délután csak sürgősségi esetek mehetnek, én nem vagyok az. Mondjuk nem tudom minek kellett volna még történnie, hogy az legyek. :(

Elmondtam a progeszteron hiányomat az első terhességgel is, de az egyik fülén be, a másikon ki. Ő már a második orvos, aki nem hajlandó meghallani.

Holnap még talán fogadnak az early pregnancy unitba, egy scanre, de már sok reményem nincs hozzá.

Bárki bármit mondd, az egészségügy itt egy nagy határ kaka.

Nem akarlak elkeseríteni, de gyógyteákkal és krémmel, ez a probléma szerintem nem orvosolható.

2013. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Szinte mintha az én sztorimat mondanád. Nekem is azt mondták, hogy nem vagyok sürgős és hogy nem belülről jön a vérzés,-méhszájsebre fogta...nem tudtam, hogy van, de szerintem nincs is, csak nem látta, hogy belülről jön a vérzés, nekem is azt mondták, hogy zárt a méhszáj- nem vagyok sürgős eset...3 nap múlva elvetéltem.

Még én most reménykedek, egyelőre nincs nyoma jelenleg, hogy folytatódni akar a rózsaszines maszatolás. Most fehér folyásom van. Délután száraz voltam.

Szorítok neked Sorstárs, hátha még van remény!

2013. dec. 17. 18:44
 10/38 anonim ***** válasza:

Nekem azt sem tudta megmondani, hogy akkor mi vérzik. De egyébként itt szeretnek mindent a méhszájsebre fogni, az egyszerűbb, mint az igazi problémával foglalkozni. Tegnap a GP is azt kérdezte, hogy van-e méhszájsebem, amikor mondtam, hogy barna, pecsételő vérzésem van.

Köszönöm, hogy szorítasz nekem, de már nincs sok bizodalmam. Hogy őszinte legyek, én már elengedtem ezt a babát és csak abban reménykedem, hogy nem kell a 12. hétig halva hordoznom. :( Az biztos, hogy ebben az országban nem leszek többet terhes, mert ennek többé nem teszem ki magam.


Neked szurkolok, remélem minden rendben lesz. A terhességed még nagyon fiatal. A helyedben napokon belül felkeresnék egy magánorvost, azt mondják ők segítőkészebbek.

2013. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!