Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen 1-2 perc...

4 hetes terhesen 1-2 perc görcsölés majd rózsaszín folyás?

Figyelt kérdés

Először is, Angliában élek, itt sajnos nem tudok orvoshoz rohanni ezzel, mert nem fognak semmit se tenni.

Sajnos volt egy vetélésem májusban, ami a 8. héten kezdődő nagyon pici pötty rózsaszín folyással kezdődött. 12 hetesen vetéltem el, utolsó héten már véreztem, addig csak gyengén rózsaszínes, pirosas folyásom volt fájdalom nélkül. A baba 5 hetesen halt el. Itt csak akkor néznek meg, ha ömlik belőlem a vér. Nem adnak gyógyszert, nem vizsgálnak ki. A vetélés után rájöttem, hogy progeszteron hiány okozhatta a vetélést. Aztán a ciklusomon is meglátszott. De minderre csak hónapok múlva jöttem rá, mikor már ciklus előtt 4-5 nappal barnáztam. Sajnos mivel itt nincs gyógyszer és nem is vizsgálnak ki, magamnak kellett találnom valami megoldást. Rátaláltam a természetes progeszteronkrémre. A hónapban kezdtem el kenni magam, s sikerült is teherbe esnem. 1 nappal a mensi előtt már pozit teszteltem 26 naposak a ciklusaim. Napi kétszer kentem magam. Ma vagyok kerek 4 hetes és ma délelőtti órákban volt egy 1-2 percig, de lehet, hogy csak 30 másodpercig tartó görcsöm, ami erős volt, de nem annyira. Nem sokkal később felfedeztem, hogy nagyon gyengén elszíneződött a folyásom. Rózsaszínes volt, de nagyon enyhén. 1-2 órán keresztül észleltem, mennyiségre nagyon keveset.

Sajnos orvoshoz nem tudok menni. Ha legalább 6 hetes lennék, talán ki tudnék sírni nagy nehezen egy uh-ot, de 4 hetesen még úgyse látnának semmit. Gyógyszert nem kaphatok, orvos nem írna ki. A legtöbb, amit tehetek, pihenek itthon, és duplázom a krém adagomat. Terhesvitamint eszem már kezdetektől. Több, mint egy hónapja szedem.

Mit tehetnék még? Valószínű ugyanaz a bajom, igaz?


2013. dec. 17. 15:43
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy nem sajnálod, csak az a baj, hogy folyamatos pecsételésnél folyamatos uh-ra kéne járnom, ha nem kapok progi pótlást, mert ha nem járnék folyamatosan, nem nyugtatna meg. Pl elkezdek barnázni, de tegyük fel, hogy 5 héten keresztül barnázok, de mégse lesz a babának baja. De akkor is aggódsz. Ha hetente elmegyek csekkoltatni magam, az már 500 font. Egyszeri uh nem lenne elég a megnyugtatásomra, hiszen a barnázás tovább folytatódna. Attól, hogy a 6. héten az uh kimutatta, hogy minden oké, nem biztos, hogy következő héten is minden rendben lenne e, ha a barnázás továbbra is fenn áll. Persze lehet otthon se néznek meg hetente uh-on barnázásért, nem tudom. De nagyobb a valószínűsége, hogy sűrűbben néznek meg.

És hogy mért nem megyek haza, ha nem tetszik a rendszer. Mert ezenkívűl egyrészt nincs nagyon bajom Angliával, tudom, hogy nem lehet minden tökéletes. De attól még jogom van felháborodni, nem? Ha te is átmennél ezen, lehet, hogy nem mondanál ilyet, hogy ha nem tetszik a rendszer...De a legvadabb ellenségemnek se kívánom, hogy bármikor is elveszítse gyermekét.

Egyébként meg most jelenleg akár van 100 fontom, akár nincs, nem látnának még semmit. 1-2 hetet legalább várnom kell.

Sajnos ugyanez meg Amcsiba is, most társalgok egy másik fórumon egy amerikai magyar csajjal, aki hasonló körülmények között van, mint én. Az ilyen dolgokon látszik meg igazán, mennyire be van szabályozva az ember. Hogy miért döntöttek ezek az országok így, hogy nem élnek a gyógyítás lehetőségével...nem tudom, talán jó pénzt hoz a konyhára, amúgy is túlszaporulat van.

Terhesség idejére se tudok hazamenni magyarba...de azt remélem senki nem vágja a fejemhez, hogy mekkora izé vagyok, hogy nem teszek meg mindent a baba érdekében....nem dobhatom fel az állásom, mert fizetnünk kell a most nyáron vásárolt házunk törlesztő részleteit.

2013. dec. 18. 18:59
 22/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Remélem, hogy a krém segít majd, én szurkolok.Remélem mindent rendben lesz! Azért majd írd meg, hogy alakulnak a dolgaid. Akár privát üzibe is.


Sandyka, úgy érzem nem is akarja meghallani, hogy mi a problémánk, mert könnyebb azt mondani, hogy ha nem tetszik, haza lehet menni.

Érdekes, ha mindez otthon történik velem és háborognék rajta, akkor mindenki velem együtt szidná a magyar egészségügyet. Ha másik országban élek, miért nem tehetem meg? Dolgozom, fizetem a biztosítást, csak annyit várnék, hogy biztonságban érezhessem magam.

Na de mindegy, ez az én véleményem.

Sandykának kívánok problémamentes babavárást!

2013. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy vagytok?Elmult a pecseteles?

2013. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgy tűnik, elmúlt, de ami volt is lehelletnyi volt tényleg, és tulajdonképpen csak egy napig volt, mert második nap már sárga volt...Azóta is van néha icipici görcs, de azóta nem kísérte maszatolás...remélem így is marad.
2013. dec. 20. 23:52
 25/38 anonim ***** válasza:

Ez jo hir. :)

Remelem problema mentes terhesseged lesz!

A sargas valadek az szerintem normalis.

2013. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A csütörtök éjszakát a kórházban töltöttem. Reggel bementünk az early pregnency-re mert nagyon görcsölt a hasam. Vérge találkozhattam nőgyógyásszal. Megvizsgált és az előző napok leleteit átnézte, majd arra jutott, hogy valószínű a méhen kívüli terhesség, de mivel a scan semmit nem mutatott, nem mondja biztosra. Mivel a bal petefészkemnél éreztem a fájdalmat, ami a vesémre is kisugárzott, ezért is feltételezte a méhen kívülit. A biztonság kedvéért benntartott, hogy ott várjam meg a pénteki vérvétel eredményét. Bentlétem alatt se vérzés se fájdalom nem jelentkezett. A hormonszintem nem változott, de úgy döntöttek, hogy tegnap este hazajöhettem. Este már véreztem, de nem fájt, a vérzés pecsételő volt. Ma egész nap enyhén vérzek és délután óta fáj a hasam, úgy mint mensikor, de a petefészkemnél nem fáj.

Holnap kell újabb vérvételre mennem. Szeretném kihúzni addig.

Tegnap felajánlottak 3 kezelési módot, ami közül az orvos, azt ajánlotta, hogy jöjjek haza és várjuk meg a vasárnapi vérvételt. A másik a laporoszkópos műtét volt, a harmadik pedig egy injekció, amit rákos betegeknél használnak és rengeteg a mellék hatása, pl a vese működésének a felborulása. A két utolsó variációt csak azért nem értem, mert abban sem biztosak, hogy bent van még, hiszem az ultrahangon nem láttak semmit.

Én csak egyet nem értek, hogy miért nem csináltak egy kontroll ultrahangot, több szem, többet lát alapon.

Karácsonyra nagyon szeretnék túllenni az egészen, úgyhogy ha kibírom holnapig, akkor megmondom, hogy műtsenek meg. Az csak 1 éjszaka kórház. Már teljesen kivagyok idegileg. Nem tudják mi a bajom, hazaküldözgetnek. A férjemnek dolgoznia kéne, a gyereket folyton hurcibáljuk, a munkáimat le kell mondanom, szóval már nagyon unom. :(

2013. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Az egyaltalan nem megoldhato,hogy elmenj egy magan ultrahangra?Tudom £100 nem keves penz,de ami a munkaval kiesik meg ugye az idegeskedes meg a vetelesed okozta "stressz",(azert teszem idezojelbe,mert fogalmam sincs mit erzel es nem szeretnem,ha ezt is felreertened) miatt esetleg ennyit megerne,ha van ra penzetek.Mert az NHS rendszer valoszinu meg tologatna egy kicsit a problemat,de egy maganrendelobe a penzetekert talan alaposabban utanna jarnanak...
2013. dec. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Folyamatosan vérzek, de a hormonszintem emelkedett. És még mindig itthon vagyok. Holnap hívnak majd, hogy hány órára menjek be, mert ellenőrző scant akarnak csinálni. Jó, mi? 1 hét után eljutottunk ide is.

Múlt éjjel voltam a sürgősségin, ahol minden vizsgálat és vérvétel eredmény nélkül, azt mondták, hogy biztosan megjött a menzeszem, menjek haza és ne pánikoljak. Erre a ma reggeli vérvételből kiderült, hogy a hcg szint emelkedett.

Tegnap éjjel, még azt sem nézték meg, hogy honnan vérzek.


10 évente egyszer járok orvoshoz, mert egészséges vagyok és mert nem vagyok hipohonder. De tegnap éjjel úgy kezeltek a sürgősségin, mint egy hisztis fruskát. Pedig még csak nem is hisztizek. Egyszerűen csak félek. Van egy 3 éves fiam, akit szeretnék látni felnőni.

Úgy nézek ki, mint egy drogos, az összes vénámat szétcseszték már, kék zöld mindkét karom és mindkét kézfejem. Ha nem hagytam 1 liter vért a kórházban, kémcsövekben, akkor egy milit sem.


Holnap végre megultrahangoznak, de addig ki kell bírnom egy éjszakát.Lógva hagytak, rettegek, nehogy valami baj történjen addig.

Hajnali 4-kor értünk haza a kórházból és 9-re vissza kellett mennem. Aludtam vagy 2 órát és szerintem most éjszaka sem fogok sokat.

2013. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

A hcg emelkedes az jo.Remelem nem lesz semmi gond.

A verzes lehet akar hematomatol is,probalj meg pihenni.

Esetleg ne a helyedben vennek folsavat,gondolom terhesvitamint szedsz, es amelle vennem meg be a folsavat,hogy elosegitsem a verkepzest.

2013. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Méhen kívüli terhesség volt. Hétfőn nagy kegyesen megultrahangoztak, min 1 másodperc alatt kiderült, hogy a bal petevezetékben van. Műtöttek is. Tegnap hazaengedtek.

Ha hajlandóak csinálni egy ellenőrző scant, akkor már régen túllehettem volna az egészen. :(

2013. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!