Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen 1-2 perc...

4 hetes terhesen 1-2 perc görcsölés majd rózsaszín folyás?

Figyelt kérdés

Először is, Angliában élek, itt sajnos nem tudok orvoshoz rohanni ezzel, mert nem fognak semmit se tenni.

Sajnos volt egy vetélésem májusban, ami a 8. héten kezdődő nagyon pici pötty rózsaszín folyással kezdődött. 12 hetesen vetéltem el, utolsó héten már véreztem, addig csak gyengén rózsaszínes, pirosas folyásom volt fájdalom nélkül. A baba 5 hetesen halt el. Itt csak akkor néznek meg, ha ömlik belőlem a vér. Nem adnak gyógyszert, nem vizsgálnak ki. A vetélés után rájöttem, hogy progeszteron hiány okozhatta a vetélést. Aztán a ciklusomon is meglátszott. De minderre csak hónapok múlva jöttem rá, mikor már ciklus előtt 4-5 nappal barnáztam. Sajnos mivel itt nincs gyógyszer és nem is vizsgálnak ki, magamnak kellett találnom valami megoldást. Rátaláltam a természetes progeszteronkrémre. A hónapban kezdtem el kenni magam, s sikerült is teherbe esnem. 1 nappal a mensi előtt már pozit teszteltem 26 naposak a ciklusaim. Napi kétszer kentem magam. Ma vagyok kerek 4 hetes és ma délelőtti órákban volt egy 1-2 percig, de lehet, hogy csak 30 másodpercig tartó görcsöm, ami erős volt, de nem annyira. Nem sokkal később felfedeztem, hogy nagyon gyengén elszíneződött a folyásom. Rózsaszínes volt, de nagyon enyhén. 1-2 órán keresztül észleltem, mennyiségre nagyon keveset.

Sajnos orvoshoz nem tudok menni. Ha legalább 6 hetes lennék, talán ki tudnék sírni nagy nehezen egy uh-ot, de 4 hetesen még úgyse látnának semmit. Gyógyszert nem kaphatok, orvos nem írna ki. A legtöbb, amit tehetek, pihenek itthon, és duplázom a krém adagomat. Terhesvitamint eszem már kezdetektől. Több, mint egy hónapja szedem.

Mit tehetnék még? Valószínű ugyanaz a bajom, igaz?


2013. dec. 17. 15:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Ide tudtok menni korai terhesseggel,ha baj van.

[link]

En egyebkent szoktam inni palastfu teat a kemenyedesre,anyukam is itta vegig a terhesseg alatt.

Teny,hogy az angol egeszsegugy,nem igazan foglalkozik a 12. hetig az emberrel,de ilyen fiatal terhesseggel magyarorszagon se tudnanak mit kezdeni,ok is csak progreszteron potlast adnanak,de ezt a GP-vel is megprobalhatod feliratni vagy esetleg walking clinic-en.

2013. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

A GP nem tartotta fontosnak hogy felírja a progeszteront. Ő mondta, hogy nem tartja fontosnak. Csak azt nem értem, hogy akkor az, akinek sárgatest elégtelensége van, vagy alapból alacsony a progeszteron szintje, az ebben az országban hogyan szül szereket???? Csak mert, ha nem kap pótlást a 12. hét előtt (ameddig ugye itt nem foglalkoznak a terhességgel), akkor folyamatosan elvetél. Hány babát kell elveszíteni, hogy az embert komolyan vegyék???

Azt írtad, hogy "otthon is csak....". Hát az pont elég, hogy otthon CSAK progeszteron támogatást adnak. Ennek köszönhetem a ma 3 éves fiamat.

Akárhogyan is nézzük ez egy nagy sz@r, ami itt folyik. Itt ülök és minden pillanatban az jár a fejemben, hogy éppen elveszítem a gyermekemet, mert egy orvos sem hajlandó foglalkozni a terhességemmel a 12. hétig. Pedig én ha nem kapok progeszteront, soha nem fogok eljutni a 12. hétig.

Érted kedves Utolsó, hogy mi itt a probléma??? Nekem pont elég lenne, ha CSAK progeszteron pótlást kapnék.

2013. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én nagyon is átérzem a helyzeted. Én kábé 8 hetesen már tudtam, hogy halott a babám, éreztem. De nem tudtam elengedni. 30. szülinapomra jött volna. Csak akkor tudtam elengedni. Nagyon pozitívan álltam hozzá most ehhez a terhességhez. Szinte a lehetetlenből fogant már így is. Egyetlen egyszer voltunk együtt a hónapban, és mégis megfogant. A fogantatás nálam nem volt probléma, 3. alkalommal fogan meg bennem úgy a baba, hogy csak egyszer voltunk együtt. Szóval elég termékeny vagyok, de megtartani, nem tudom, hogy meg tudok e még egy babát. Én is csak a krémben bízhatok, semmi másom nincs. Early pregnancy-ról még elhajtanának. 4 hetes terhesen tudom, hogy otthon se vizsgálgatnának nagyon "csak" progit adnának, és tudom, hogy csak ez hibádzik nálam is. Érzem. És ez idegesítő. Itt ülök tehetetlenül, kiszolgáltatva. Ők meg "megölik" a gyerekemet, mert nem tesznek semmit.

Valamennyit muszáj, hogy segítsen ez a krém. Ha nem is olyan aktív(habár rengeteget olvastam róla, és pont azt állítják, hogy hatásosabb, mint a szájon át bevehető), de valamennyi progi eljut a szervezetembe. És mi van, ha pont annyi, amennyi éppen elég? Akkor már megérte. Több gyereket nem akarok, csak még ezt az egyet. Azt tudom, hogy amin keresztül mentem a 2. terhességemmel, nem fogok még egyszer. Ha ez a rózsaszín maszatolás folytatódik, bemegyek a korházba és olyan műsort adok elő, hogy megnézzenek. Most már addig döngetem a kapukat, amíg ki nem nyitják.

Az előző babámban nem hittem, de most benne hiszek, ahogy hiszek a szervezetmben is, hogy meg tudja csinálni még egyszer.

2013. dec. 17. 22:34
 14/38 A kérdező kommentje:
Ja igen, tényleg nem írják fel a progeszteront...ez a gyógyszer itt szabályosan be van tiltva. Magánorvost meg honnan szedjek innen, én nem tudok róla, hogy lenne. Vagy tévedek?
2013. dec. 17. 22:37
 15/38 anonim ***** válasza:

Sajnalom,hogy elveteltel,tenyleg,de mindent meg lehet oldani rengeteg magan orvos van es en nem itelkezem senki felett,de ha velem tortenne ilyen en biztos megoldanam,hogy kapjak valamit vagy kivizsgaljanak.Foleg a mai vilagban amikor mar fillerekert lehet repjegyet kapni Mo-ra.

Aki itt dolgozik,annak el kell fogani,hogy ez az orszag mashogy mukodik...

Egyebkent kivizsgalas nelkul nem lehet megmondani,hogy valoban ez e a bajod,bar artani nem hiszem,hogy artasz a kremmel.

Ezt ird be a google-be: private practice gynecology.

2013. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Es egyebkent lehet azon az egy "csak" szocskan lovagolni,de veled ellentetben kedves 12-es en legalabb hasznos dolgot irtam,te meg csak az angol egeszsegugyon haborogsz.
2013. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Gondolom veled még nem történt semmi komolyabb gond, amiért igénybe kellett volna venned az angol egészségügyet. Hidd el, én sem így terveztem.

Az, hogy most mennyibe kerülne egy repjegy haza, kérlek nézz utána és majd akkor osztogasd a remek tanácsaidat. Ráadásul nekem van egy 3 éves kisfiam, akit vinnem kéne magammal, mert nincs kire hagynom itt. Szóval az már dupla költség.

A tanácsaidat nem tartottam hasznosnak, már mindent tudtam nélkülük is.

Az, hogy TE mit tennél ilyen helyzetben, majd akkor fejtsd ki, ha már át is estél ilyen helyzeten. Mert dumálni nagyon könnyű. És most megint eljutunk oda, hogy fikázom az angol egészségügyet, de: amikor 10 nővérrel beszélsz, mindenkinek újra és újra el kell mondanod, hogy mi a bajod, mindenki nagyon megértően bólogat, de végül nem történik semmi. És 10-ből 9 mit mond: ebben az országban a 12. hétig nem csinálnak semmit.

Örülj neki, hogy egészséges terhességed volt, már ha volt. Ha meg nem volt még terhességed, akkor imádkozz, hogy problémamentes legyen, mert ebben az országban nem támogatnak abban, hogy babád lehessen.


És kérlek nézd el egy éppen vetélő, hormonzavarosnak, hogy szidja a helyzetet amiben éppen benne van. Egy gyermeket elveszíteni nem könnyű, kívánom, hogy soha ne kelljen átélned.


Kedves Kérdező!

Ma voltam scan-en, már nem látott semmit a méhemben, folyamatosan vérzek és fáj a hasam. Bár nem látták, de azt mondták az ultrahangon, hogy lehet méhen kívüli is, ezért vettek vért, majd pénteken megismétlik. Hát ennyi.

2013. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem találtam a közelben magán korházat, de egyébként nem tudok érte fizetni. Valószínűleg borsos ára van, és minimálbérből sajna nem futja.

Sajnálom sorstárs, nem akartam írni, de tudtam, hogy ez lesz a vége nálad is, tudom, hogy tudtad te is.

Nekem is 3 éves a lányom. Őt itt szültem, itt voltam kezdetektől fogva, hisz akkor már évek óta az országban voltam, de vele nem volt semmi gond.

Ma is volt valami maszatolás, amit egy kis görcs előzött meg, de nem is igazán pirosas árnyalatű volt, hanem inkább sárga...érdekes. Viszont az előző vetélésemnél nem ilyen volt. Semmi jel nélkül jött a maszatolás.

Borzasztó, hogy most sem tesznek veled semmit, holott tudják, hogy akár méhen kívüli is lehet...nyugodtan hazaküldenek...majd ha túléled a következő pár napot, menj vissza...kedvesek.

Én speciel úgy vetéltem el, hogy párom bevitt korházba, bejönni nem tudott, mert vissza kellett mennie dolgozni. Vasárnap volt. Kongott az ürességtől a korház. Azon a szárnyon közel s távol nem volt recepció. Bolyongtam a folyósókon egyre nagyobb kétségbeeséssel. Elkaptam egy nővért, mosolyogva elmondja, hova menjek (miközben én félig sírva mondom el neki, hogy vérzek mint állat), de gondolhatjátok abban az állapotban mennyire el lehet tévedni. Megkérdeztem egy másikat, az is csak mutogatott. Aztán valahogy betévedtem egy osztályra, ahol megint mutogattak volna, na én ott elsírtam magam, mert akkor már majdnem a padlót is összekentem. Nagynehezen segítettek, kiderült, csak pár lépésnyire voltam. Mikor egyik a másiknak átadott engem, odasúgta neki, hogy ovatosan, kicsit depis....kedvem lett volna cinikusan visszakérdezni, hogy ugyan mért lennék az...kérdezték, mennyire vérzek...én meg mutatom a padlót, hogy nem látja, hogy csöpögök farmeren keresztül....Aztán megtörtént, aminek meg kellett. Kaparást nem végeztek. Másnap megnézhettem az üres méhemet, mondták, hogy max egy nagyon picike darab van még bennem. Hát egy olyan hét múlva piacolás közben vettem észre, hogy valami ki akar jönni, de nem tud. Elmentem közvécébe és egy 2cm átmérőjű legalább 5cm hosszú valami jött ki belőlem....egyből az jutott eszembe, amit mondtak...egy picike valami még távozhaz...tényleg kicsi. Állítólag a korházban megtaláltak mindent, hogy az mi lehetett, máig nem tudom. Mikor kontrollon megemlítettem, úgy tett a védőnő, mintha nem is mondtam volna semmit....Hát ennyire le van ejtve itt a kismama.

Ha vérben ázol esetleg megnéznek.

2013. dec. 18. 17:47
 19/38 anonim ***** válasza:

En tenyleg nem akarok senkit bantani,de akinek nem felel meg az itteni rendszer az mert is nem megy haza?

Ezt az egeszet nem fogjak a mi igenyeinkhez es szokasainkhoz alakitani,mivel az itt eloknek ez teljesen normalis ellatas.

kb £100 egy ultrahang.

En is 11 hetes terhes vagyok,nekem sem egyszeru kivarni az elso ultrahangot,en is folyton aggodom,hogy minden rendben van,de az en kedvemert senki nem fog valtoztatni az itteni rendszeren.

2013. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Egyebkent nagyon sajnalom a vetelesedet.
2013. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!