Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen 1-2 perc...

4 hetes terhesen 1-2 perc görcsölés majd rózsaszín folyás?

Figyelt kérdés

Először is, Angliában élek, itt sajnos nem tudok orvoshoz rohanni ezzel, mert nem fognak semmit se tenni.

Sajnos volt egy vetélésem májusban, ami a 8. héten kezdődő nagyon pici pötty rózsaszín folyással kezdődött. 12 hetesen vetéltem el, utolsó héten már véreztem, addig csak gyengén rózsaszínes, pirosas folyásom volt fájdalom nélkül. A baba 5 hetesen halt el. Itt csak akkor néznek meg, ha ömlik belőlem a vér. Nem adnak gyógyszert, nem vizsgálnak ki. A vetélés után rájöttem, hogy progeszteron hiány okozhatta a vetélést. Aztán a ciklusomon is meglátszott. De minderre csak hónapok múlva jöttem rá, mikor már ciklus előtt 4-5 nappal barnáztam. Sajnos mivel itt nincs gyógyszer és nem is vizsgálnak ki, magamnak kellett találnom valami megoldást. Rátaláltam a természetes progeszteronkrémre. A hónapban kezdtem el kenni magam, s sikerült is teherbe esnem. 1 nappal a mensi előtt már pozit teszteltem 26 naposak a ciklusaim. Napi kétszer kentem magam. Ma vagyok kerek 4 hetes és ma délelőtti órákban volt egy 1-2 percig, de lehet, hogy csak 30 másodpercig tartó görcsöm, ami erős volt, de nem annyira. Nem sokkal később felfedeztem, hogy nagyon gyengén elszíneződött a folyásom. Rózsaszínes volt, de nagyon enyhén. 1-2 órán keresztül észleltem, mennyiségre nagyon keveset.

Sajnos orvoshoz nem tudok menni. Ha legalább 6 hetes lennék, talán ki tudnék sírni nagy nehezen egy uh-ot, de 4 hetesen még úgyse látnának semmit. Gyógyszert nem kaphatok, orvos nem írna ki. A legtöbb, amit tehetek, pihenek itthon, és duplázom a krém adagomat. Terhesvitamint eszem már kezdetektől. Több, mint egy hónapja szedem.

Mit tehetnék még? Valószínű ugyanaz a bajom, igaz?


2013. dec. 17. 15:43
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, fölháborodva meséltem a történetedet a páromnak tegnap. Hihetetlen, hogy képesek kockáztatni az életedet. Még jó, hogy nem lett bajod. Remélem helyreáll a szervezeted ettől a hatalmas nagy sokktól. Most próbálj meg pihenni. A legjobbakat kívánom neked most, hogy feldolgozd a tragédiád. Pár hónap pihenést mindenképp adj a szervezetednek és a lelkednek. Nekem úgy 6 hónap kellett a vetélés után. Utánaolvastam és azt írja a net, hogy az én vetélésem rejtett vetélés volt, mikor már tulajdonképpen elvetéltem, csak a szervezet nem lökte ki magából. Nekem is szerencsém, hogy végül a szervezet kilökte, mert ha nem, ki tudja, mennyi kellett volna, hogy megnézzenek. Kábé 7 héten keresztül volt bennem az elhalt terhesség. Hihetetlen ez az ország.

Szerencsére nekem most úgy tűnik egyelőre minden rendben. Van néha enyhe görcsöm, de nagyon remélem, hogy csak azért, mert nő a méhem. A progeszteron krémet kenem ezerrel, meg iszom a teát.

2013. dec. 25. 11:54
 32/38 anonim ***** válasza:

Azon gondolkoztam, hogy a kérdésedben szereplő enyhe görcs és rózsaszínes pecsételés valószínűleg a beágyazódás volt. Az is járhat enyhe vérzéssel. Mivel még csak 4 hetes voltál akkor, az pont abban az időben lehetett.


Én ebben az országban biztosan nem szülök gyereket, amin most keresztül mentem, köszönöm de nem kockáztatok. Amint lehet kérek fogamzásgátlót a gp-től, hogy véletlenül se történjen baj. Van mit kiheverni, attól kezdve, hogy elvesztettünk egy babát, odáig ahogyan hülyének néztek mindenhol.


Egyébként, hogy valami pozitívat is mondjak, annyi tetszett a kórházban, hogy az ápolónők kedvesek és segítőkészek, hogy ha nem viszel magaddal semmit, akkor sincs baj, mert mindent adnak (a zoknitól a zsebkendőig mindent), a kaja szuper, étlapról lehet választani és végül a kedvencem a magasfokú diszkréció. Soha senki előtt nem kellett levetkőznöm, mert kimentek a szobából addig, vagy a műtőbe is hálóingben toltak és altatás után vetkőztettek le.

Szóval ezen a területen lenne mit tanulnia a magyar egészségügynek, de az orvosok alapossága és hozzáértése, meg sem közelíti az otthonit.

2013. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Nekem is ez az észrevételem. Amikor Elvetéltem, kimentek a szobából, hogy levetkőzhessek, meg nagyon tetszett nekem is, hogy milyen kedvesek voltak, behúztam az ajtót a szobámban és nem zavartak sokat. Egy éjszakát kellett benn töltenem. Az az osztály a lehető legtávolabb esett az újszülött osztálytól, véletlen se fussunk velük össze. Külön szobát kaptam, külön fürdőszobával, nagyon nagyon kedvesek voltak, s mikor távoztam, hagytam is nekik pozitív feedbacket. Vetélés után elbeszélgettek velem kicsit, mondták, hogy van egy gyülekezet hasonló helyzetű nőkkel, ha akarok menjek el beszélgetni.

Nem tudom, hogy a vérzés beágyazódás lehetett e, de 26 napos volt a ciklusom, 13. nap este voltunk együtt, másnap délelőtti órákban volt peteérésem (éreztem és a teszt is bizonyította. Délben pozi volt, de este fele már negatív volt), 7 nappal később éreztem a beágyazódást. 11 nappal a megtermékenyülés után, tehát a 25. nap pozitívat teszteltem. 28. napon tapasztaltam a rózsaszínes maszatot. Lehet pozitívat tesztelni a beágyazódás befejezése előtt? Mert akkor lehetett az, tényleg. De az is lehet, hogy csak azért volt mert 12. naptól kezdtem el kenni a progi krémet. Azt olvastam, hogy 28 napos ciklusnál kell 12. napon elkezdeni. Én meg úgy voltam vele, hogy hátha az visszaállítja 28 naposra, mert annyi volt vetélés előtt. Vetélés után váltakozó volt, habár kezdett mutatkozni arra jel, hogy talán beáll állandó 26 naposra. Hol 26, hol 30 napra jött meg.

2013. dec. 25. 17:34
 34/38 anonim ***** válasza:
Mi újság veled Kérdező?
2014. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődésedet. Sajnos elvetéltem. 8+3 hetesen magán uh-on beigazolódott a sejtelmem. Éreztem, hogy nem fognak találni szívhangot. Sőt, azt is megéreztem, hogy ikrek. Sajnos mind a két tippem igaz volt. 1 hetet adtam a természetnek és a csodának. Sajnos a szervezetem nem lépett. Gyógyszert kaptam, amitől pár óra után beindult a vetélés. Egy délután alatt lezavarta a szervezetem, amit tudott. Két hét nagyon lájtos "vérzés" következett. Sötétbarna valami jött ki belőlem. Február 10.-én, kicsit több, mint két héttel a vetélés után uh-ra mentem megint, hogy csekkolják, kitisztultam e. Aznap már gyanús volt valami, mert friss vér távozott belőlem. Azt hittem, új ciklus, de az nem lehetett 2 héttel a vetélés után. Mondtam is a szonográfusnak, aki azt mondta, hogy akkor inkább hüvelyi uh-ot csinál. Sajnos az egyik baba bennmaradt. 2 nappal későbbre rendeltek be műtétre. Hazamentünk, párom elment dolgozni. Egyszercsak elöntött a vér. Nem akart abbamaradni, folyamatosan dőlt belőlem. Felhívtam páromat, bevitt a korházba. Felfektettek a vizsgáló asztalra, de a nővér hamar rájött, hogy itt bizony nagy gond van. Már piros volt minden körülöttem. Azonnal hívta az orvosokat, akik először nem is akartak jönni, de ő kiabált velük, kirohant a vizsgálóból, hogy személyesen rángassa oda őket-megmentette az életem. Visszajött és pár másodperc alatt tele lett a vizsgáló dokikkal. Egyszercsak nagyon rosszul lettem, gyorsan mind a két karomba pumpálták a vért. Sokkot kaptam, az egész testem rázkódott. Betoltak a műtőbe és aznap benntartottak. Hihetetlen, de ahogy lezajlott az operáció, azonnal jól voltam és normális eredményeket produkáltam. A vérzést elvágták. 1 hetet itthon maradtam. Múlt hét volt az első munkahetem. Az első vetéléssel 11+6 hetes voltam, mikor a korházban elvetéltem, s 11+6 voltam a kaparás napján is...valahogy reggel már éreztem, hogy én benn fogom tölteni azt az éjszakát. Furcsa ez az egész, amin az ember átmegy ilyenkor. Egyik pillanatban azt gondolja, hogy na ná, hogy összejön legközelebb, a következőben meg: mégis kit akarok én áltatni. Még nagyon friss. 1 vagy két 2 mensit várunk, aztán belevágunk megint. Néha azt kérdezem magamtól, hogy mért csinálom ezt magammmal, mért akarok én még egyszer átesni ezen, de nem tudom feladni. A hormonok nem engedik. Remélem legközelebb sikerül.

Köszi mégegyszer az érdeklődést.

2014. febr. 24. 14:36
 36/38 anonim ***** válasza:

És mit mondtak, a következő terhességedet figyelemmel kísérik? Nem vizsgálnak ki, hogy mitől volt már 2 vetélésed?

Nem félsz úgy belevágni újra, hogy nem tudod mi a gond? És ha újra megtörténik? Ez azért felelőtlenség lenne. Hogy bírnád elviselni harmadszor is?

Időt mindenképp hagyj a szervezetednek, a regenerálódásra. Szerintem az 1-2 mensi kevés. Sokkal nagyobb a vetélés kockázata ilyen rövid idő alatt.


Én ugye azt mondtam, hogy ebben az országban nem szülök gyereket, az biztos.Aztán mégis meggondoltam magam. Karácsonykor műtöttek a méhen kívülivel. Húsvétra hazalátogatunk. Akkor elmegyek az otthoni nőgyógyászomhoz és mindent lebeszélek vele, bebiztosítom magam, csak így merek belevágni egy újabb terhességbe. Itt találtam egy nagyon lelkiismeretes és segítőkész háziorvost. Márciusba megyek hozzá, remélem mindenben partner lesz.

2014. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
A vetélés után természetesen megkérdeztem a tesztelést, de azt mondták rá, hogy a korom és a vetélések száma nem ok a tesztelésre. 3 után tesztelnek. Nem tudok hazamenni, ennek több oka is van, de a legnagyobb ok a pénz. Most vettünk házat, nincs pénzem hazamenni és arra meg pláne nincs, hogy kirugjanak, mert 1 hét nem elég a tesztelésre és csak 1 hetet tudnak adni idén egyhuzamban. És ezenkívűl még van számos okom sajnos, amiért nem tudok hazamenni. Magándokit néztem, de 250 fontom vizsgálatonként sajnos nincs. Felelőtlenség vagy se, bele kell vágnom. Úgy érzem, a következővel is el fogok vetélni. Lehet, hogy morbid amit írok, de ha gyorsan túlesek még egy vetélésen, hamarabb hozzájutok a kivizsgáláshoz. Előzőleg majd fél évet vártam, mégsem volt elég a szervezetemnek. Nem akarok még egyszer egy félévet várni, 3 hónap után elvetélni és még fél évet várni, mire meglesz az eredmény. Erre úgy érzem időm sincs. Így ha 1-2 hónapot várunk, talán esélyesebb vagyok egy egészséges terhességre, de ha megint elvetélek, nem vesztegettem túl sok időt. Lehet, hogy ez most szívtelennek és morbidnak hangzik, de kérlek ne ítélj el ezért, egyszerűen patthelyzetben vagyok, mit tehetnék?
2014. febr. 24. 15:13
 38/38 anonim ***** válasza:

Végülis igazad van. Felháborító, hogy ilyesmibe kényszerítik az embert. Hogy kitesznek egy esetleges harmadik vetélésnek, és csak azután kezdenek kivizsgálni. Még mindig azt mondom, hogy egy vicc az itteni egészségügy. Lehet, hogy könnyebb megélni itt, csak baja sose legyen az embernek, mert a végén még belehal.

Sok szerencsét kívánok, remélem, hogy több borzalmat nem kell átélned majd!

2014. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!