Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok, és csak...

Ria91 kérdése:

22 éves vagyok, és csak általánosan szeretnék tanácsokat kérni, ilyen fiatalon a baba vállalás kérdéséről?!

Figyelt kérdés
Ennyi idősen a korombeliek többsége bulizik, kiéli magát. Én viszont nagyon szeretnék babát, viszont munkaviszonyom még nincs, nem dolgoztam, nemrég végeztem a főiskolán. Véleményeket szeretnék elsősorban kérni, hogy mennyire elítélendő ez a gondolkodás? Biztos sokan elítélnek, hogy nem élted ki magad, bulizz még, de én úgy érzem megértem az anyaságra, mindig is komolyabb voltam a koromnál.1 éve vagyunk házasok a férjemmel, a körülményeink adottak a picurhoz, (férjemnek jól fizető munkahelye van, nekem is segítő, rendezett családi hátterem van) Munkaviszony nélkül milyen támogatásokat kapnék? (1 gyerek után) Illetve mikor várható a babakelengye pénz megemelése? Ezeket csak kiegészítő információként kérdezem, nem a pénz miatt tervezünk babát.
2013. dec. 29. 23:59
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint, én 30 éves koromig nem szeretnék várni, szeretném ha a gyerekemnek minél fiatalabb szülei lennének, és idővel büszke lehessen a gyermekem a szüleire. Tény és való, hogy a mai világban, sajnos nagyon kitolódik a gyermekvállalás, de én személy szerint úgy gondolom, ha van rá lehetőségünk, és anyagilag megengedhetjük magunknak, akkor semmi akadálya sincs annak, hogy gyermeket vállaljunk. Úgy gondolom a kisebbséget sem kéne a vitába belevonni. Gyest pedig mindenki kap mivel alanyi jogon jár mindenkinek, tehát akkor itt nem arról van szó hogy más adójából és hogy lusta dolgozni, x,y ember, hanem mert megengedheti magának hogy gyermeket vállaljon Semmilyen hitelünk nincs a párommal, saját lakás, saját autó, ezért úgy gondolom, ha amellett döntünk hogy mégis gyermeket vállalunk, és tudjuk neki a kellő hátteret biztosítani, akkor szerintem ez természetes dolog, hogy bevállaljuk a picúrt.
2014. jan. 9. 22:58
 32/33 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy én és a férjem is, tanult diplomás emberek vagyunk, tehát normális végzettségünk van. Tudom a mai világban ez sem számít igazán, mert sokan nem tudnak elhelyezkedni, de ezt arra fel írtam, hogy nem csak a rózsaszín felhők miatt, merült fel a babavállalás kérdése, hanem mert tényleg komolyan gondoljuk.
2014. jan. 9. 23:06
 33/33 anonim ***** válasza:
Azóta van valami változás kedves kérdező? :)
2015. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!