Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok, és csak...

Ria91 kérdése:

22 éves vagyok, és csak általánosan szeretnék tanácsokat kérni, ilyen fiatalon a baba vállalás kérdéséről?!

Figyelt kérdés
Ennyi idősen a korombeliek többsége bulizik, kiéli magát. Én viszont nagyon szeretnék babát, viszont munkaviszonyom még nincs, nem dolgoztam, nemrég végeztem a főiskolán. Véleményeket szeretnék elsősorban kérni, hogy mennyire elítélendő ez a gondolkodás? Biztos sokan elítélnek, hogy nem élted ki magad, bulizz még, de én úgy érzem megértem az anyaságra, mindig is komolyabb voltam a koromnál.1 éve vagyunk házasok a férjemmel, a körülményeink adottak a picurhoz, (férjemnek jól fizető munkahelye van, nekem is segítő, rendezett családi hátterem van) Munkaviszony nélkül milyen támogatásokat kapnék? (1 gyerek után) Illetve mikor várható a babakelengye pénz megemelése? Ezeket csak kiegészítő információként kérdezem, nem a pénz miatt tervezünk babát.
2013. dec. 29. 23:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"22év az jo kor már a babavállalásra szerintem"


Ez bocs te elégé úgy hangzik mintha valami tenyéssz állat lenne.


"Az hogy becsuszott baba vagy tervezett az tökmindegy. Barátnőm dönthetett volna az abortusz mellett de nem."


Már, hogy lenne mindegy. Az abortusz csak annak megoldás aki nem fogja el,hogy az már egy élő gyerek.

2013. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudjatok, de elmehettek a fenébe mindannyian, akik kb. nulla munkaviszonnyal akartok 20-22 évesen anyukát játszani a MI adófizető pénzünkre...


Egy normális és felelősségteljes ember megteremt egy minimális alapot a maga részéről is, és nem úgy vállal gyereket, hogy "majd mindent fizet a férjem meg a család". Mert bármikor beüthet az, hogy nem lesz sem apuka, sem támogató szülők.


Arról nem beszélve, mennyire irritáló, hogy az ember szeretne haladni az életben, FELELŐSSÉGTELJESEN gyereket vállalni, de lassan már lehetősége sincs, mert százmilliárdok mennek el arra, hogy olyan embereknek fizessen segélyt az állam, akiknek derogált dolgozni. Az ÉN keményen megdolgozott pénzemből vonnak le minden forintot azért hogy ti kapjátok a segélyt, ezért nem lehet sehova sem jutni. Aztán mikor ott álltok 25 évesen, nulla normális végzettséggel és nulla munkatapasztalattal, majd mi fizetjük a munkanélküli járulékot meg a továbbképzési díjatokat is...


Mi lenne, ha esetleg ti is megdolgoznátok a gyereketek ellátásáért, és nem mástól várnátok el ezt?

2014. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%

Már ne is haragudj, de menj el Te a fenébe, hogy így ismeretlenül ítélkezel! Semmi kedvem magyarázkodni, ostoba vagy, és én legalább nem alaptalanul mondom!

Kicsit szálljál le a magas lóról...És ezt nem csak az én, de az összes tisztességes, fiatal anyuka, kismama nevében mondom.

Őrület, milyen emberek vannak...


14-es voltam

2014. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
59%

Kedves utolsó, senkit nem kell ismerni ahhoz, hogy elolvassam, ahogy itt leírja, hogy még nem is dolgozott, amúgy végzettsége sincs, de neki már annyira kell a gyerek - szerinted normális dolog a semmire, a szülők nyakára, a más pénzéből fizetett segélyre szülni a gyereket?


Mert ha igen, akkor én meg még sok dolgozó ember nevében, aki ezt baromira nem tolerálja, megkérjük ezeket az embereket, hogy mondjanak le mindennemű támogatásról, amit a mi adónkból fizetnek. El lehet menni dolgozni, mint a normális emberek, és nem arra alapozni, hogy van egy pénzes apuka vagy pénzes család, aki majd mindent fizet.

2014. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem értem a felháborodást akkor sem! Akkor legyek én a terítéken:

22 éves kismama vagyok, egyébként roppant büszke :)

Főiskolára járok, levelező tagozaton, mert kissé "megkésve" határoztam el, hogy miben teljesedhetek ki.

16 éves korom óta, amíg gimibe jártam, diákmunkásként dolgoztam. 19 leérettségiztem, és azóta dolgozom. Szerintem joggal szeretnék kisbabát! Másrészt elmondhatom, hogy olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a párom által nem kell nélkülöznünk. Ugyanúgy akarja a gyerekünket, mint én, abszolútnak tartom, hogy el fog hagyni minket, mellékesen GYED-et is fogok kapni. A családunkban mindenki felhőtlenül boldog.


Mond meg őszintén, ilyen feltételekkel, miért kellene várnom 30 éves koromig, hogy az álmomat megvalósíthassam? Csak pusztán szolidaritásból? Mert másnak sajnos nincsenek ilyen lehetősége? Sajnálom, tényleg, de mit tehetünk mi? Mert biztosra veszem, akad még hozzám hasonló.


Persze, más az, ha valaki 13 éves korában kezdi az ipart, és 20 évesen már három gyermekkel büszkélkedhet. Ezeket én is elítélem, még jó! De tedd meg azt a szívességet, hogyha legközelebb pontosítasz, mielőtt ítélkezel.

2014. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
*hogy legközelebb pontosítsz, mielőtt ítélkezel.
2014. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Szóval pontosítasz, mielőtt ítélkezel. Végre sikerült. :)
2014. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
74%
Csakhogy amennyiben elolvastad a hozzászólásomat, nyilvánvalóvá válhatott volna, hogy nem hozzád szól, hanem azokhoz, akik se nem dolgozta, se nem tanultak - ezalatt a kérdés alatt elég sok ilyen ember megjelent. Szövegértelmezés 1-es.
2014. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Na a sok joakaro... savanyú a szőlő? Ha te agyondolgozott agyontanult majd 40 évesen lombikra jársz a mi adónkbol (mert ha nem tudnádvan ingyen is) akkor majd én is háborodjak fel hogy hogy mered? Meg ha neked lesz egyszer gyereked neked is jár a gyes vagy majd visszautalod nehogymár más pénzéből neveld fel? Mert az a 25 ezer nagyon elég rá. Ha a férje keres 500at havonta mért ne tehetné meg hogy eltartsák? Miért fáj az ennyire neked? Ha ő nem akar dolgozni legalább marad másnak munka aki még épp nem akar gyereket. Szerintem nem szociális bűnöző a kérdező azok mások azokra én is pöccenek.


22éves jo kor azt nem tenyészállati jelleggel irtam bár tényleg ugy hanzik :-D ez inkább a jobb mint 18 vagy 40 és már elég érett fejben.

2014. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Na szoval még annyi hogy azért tök mindegy az én példámban h becsuszott baba vagy sem mert azért ez egy specko helyzet volt. Bnőmnek olyan betegsége van ami miatt simán beteg lehetett volna a kicsi vagy meghal,emellett nem szedheti a gyogyszereit igy őt is megviselte a terhesség. De ha elveteti lehet nem lehet több gyereke.Azért mert egy petefészke van, volt nőgyogyaszati műtéte mioma miatt cisztai vannak emellett autoimmun beteg és lisztérzékeny. A kicsi ugynézki csak laktozérzékeny tök értelmes tök cuki.
2014. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!