Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok, és csak...

Ria91 kérdése:

22 éves vagyok, és csak általánosan szeretnék tanácsokat kérni, ilyen fiatalon a baba vállalás kérdéséről?!

Figyelt kérdés
Ennyi idősen a korombeliek többsége bulizik, kiéli magát. Én viszont nagyon szeretnék babát, viszont munkaviszonyom még nincs, nem dolgoztam, nemrég végeztem a főiskolán. Véleményeket szeretnék elsősorban kérni, hogy mennyire elítélendő ez a gondolkodás? Biztos sokan elítélnek, hogy nem élted ki magad, bulizz még, de én úgy érzem megértem az anyaságra, mindig is komolyabb voltam a koromnál.1 éve vagyunk házasok a férjemmel, a körülményeink adottak a picurhoz, (férjemnek jól fizető munkahelye van, nekem is segítő, rendezett családi hátterem van) Munkaviszony nélkül milyen támogatásokat kapnék? (1 gyerek után) Illetve mikor várható a babakelengye pénz megemelése? Ezeket csak kiegészítő információként kérdezem, nem a pénz miatt tervezünk babát.
2013. dec. 29. 23:59
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek Veled, megpróbálok valamerre elhelyezkedni. Még annyit szeretnék kérdezni, ha munka mellett esek teherbe, akkor sem jár gyed, csak 1 év után?
2013. dec. 30. 11:44
 12/33 anonim ***** válasza:
365 munkanapnak meg kell lennie, és szülés pillanatában is kell lennie élő munkaviszonynak. Egy évet minimum dolgoznod kell.
2013. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Mi 20éves korunk óta vagyink egyuütt ebböl 1,5éve házasok.22évesen mar dolgoztam suli mellett a párom akkor váltott szakirányt uj szakmát tanult ki és azota abban dolgozik. nincs diplomank de emelt érettségi 2 szakma jogsi nyelvvizsga van. És igy is nagyon nehéz volt elhelyezkedni. Annyira hogy hiaba van ledolgozva 4 évem majdnem nem jár gyed mert mikor kiderült hogy terhes vagyok épp lejárt a szerződésem és nem hosszabbitottak. terhesen meg ügye nem vettek fel. Igy ha megszületik a pici havi 120- 140 böl kb kell megélnünk 3an. jobb lett volna a majd 200 de ez van. és egy kicsivel gyes utan is nehezen vesznek fel mert ha bölcsibe /oviba kerül havonta lesz beteg és te havonta mehettsz vele tappénzre szabira... ezt egy munkaltato se szereti hiaba vagy jo munkaerő.

22évesen jött rám a babaláz,probaltuk összehozni ugy hogy jarjon gyed de nem sikerült. Mörfibácsit kifelejtettük a számitasokbol. Szoval sehogy se könnyű de most még dolgozz és tegyél férre mert a picire sok fog elmenni és legalabb lesz munkatapasztalatod ,jobban mutat az önéletrajzod.

30hkm 25/L

2013. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a nappali tagozaton végzett napokat is beszámítják a gyed-be, azt hiszem a felét, 180 napot. Ennek utána kellene nézned. Én a gyed-re mindenképpen gyúrnék, nem kellene többet dolgoznod így 1 évnél. Szépen, okosan ki kell kalkulálni, hidd el, mindenképpen jól fog jönni az a plusz pénz, és 1 év igazán nem a világ, hiszen maga a terhesség 9 hónap.


Tudom, miről beszélsz. 22 éves vagyok, már vagy 2 éve biztosnak érzem, hogy megérettem az anyaságra. Azóta is ha tehetem, babázok, babysitterkedek, mindegy mi, csak gyerek legyen a közelemben. Dolgozom, mellette levelezőn fősulira járok, és végre 13 hetes kismama vagyok. Nagyon boldog vagyok, de nem valami kiegyensúlyozott, biztos a hormonok miatt. :) Úgy szeretem már most a gyermekem, hogy ölni tudnék érte. Életem legjobb, és leges-legszebb döntése volt.


Anyagi problémák szerencsére nincsenek, az hogy ilyen fiatal kismama vagyok, csakis pozitívumnak fogom fel. Hiszen ez csak jó lehet, körülöttem van pár 30-as éveiben járó kismama, friss anyuka, és nem egyszer mondták, hogy én csinálom jól. Persze az ember nem mindig tudja úgy irányítani az életét, ahogyan szeretné, nekem most sikerült. Nem hagyom, hogy a rosszalló, ráncos szemek (lásd pl.: sztk-s ultrahang váróteremben) tönkretegyék a boldogságom. Büszke vagyok rá, hogy 22 évesen sikerült, és biztosra veszem, hogy a gyerekem is büszke lesz a fiatal anyukájára. :)


Én egyáltalán nem ítélkezem az idősebb kismamák, anyukák felett, csupán azt gyűlölöm szívből, amikor lenézik a másikat, holott valószínűbb, hogy sokkal jobb helyre érkezik a babám, már ha abból indulunk ki, hogy milyen anyuka lesz az, aki megvető pillantásokat intéz egy olyan nőre, akit nem is ismer, egyszerre ítélkezik, alaptalanul! Na az ilyennek mindig a szemébe mosolygok. :)

Egyébként látom, hogy sokan megkérdeznék a koromat, mert valóban még fiatalabbnak tűnök, de ha elkezdek valakivel beszélgetni, nyomban 25-27-nek néz. Érdekes, ugye? :)

2013. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nehéz döntés, de valóban az eszemre kell hogy hallgassak, ha hosszútávon tényleg jól akarok járni.
2013. dec. 30. 13:04
 16/33 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen leszek anyuka,most 19 hetes terhes vagyok.

16 éves korom óta van folyamatosan bejelentett munkám(nem egy helyen) és estin elvégeztem a középsulit,2 szakmát tanultam,most baba mellett tanulom a 3.-at,hogy legyen hová vissza mennem esetleg.

Nálunk nem veszik vissza az embert,de megpályáztam egy másik állást,úgymond előre,hátha.Semmire sincs garancia mostanában.

Én is azt tanácsolom,hogy legyen munkaviszonyod,mert lényegesen jobban jársz anyagilag.Sokba is kerülhet a baba(pl tápszer,vagy nem adja Isten,beteges lenne) a férjed munkahelye is változhat rosszabb irányba.Ha meg van munkád aztán nem vesznek vissza,akkor is van már 1-2 év tapasztalatod legalább,ami később jól jöhet.

Felénk a bölcsi is úgy van,hogy munkáltatói igazolással lehet beadni a kicsit.

Egyébként sok örömet kívánok nektek!

2013. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
17%

amugy meg nincs azzal semmi baj ha az ember 22évesen szül. szerintem az már nem gond egyaltalan ha el tudja tartani. 20 alatt kicsit rosszabb a helyzet de a 22 mar jo kor szerintem. munkaviszonytol függetlenül. hisz hiaba az ember nem tud mindenre előre felkészülni hiaba tervez sokszor. ezt a sajat börömön tapasztaltam.

mindig csak az adott helyzetet lehet megoldani. barátnőm terhesen allamvizsgazott nulla munkatapasztalattal. nem alltak fényesen anyagilag. mai napig épp hogy kijönnek, de nagyszerü anyuka és a kicsinek megvan mindene. mindig ő az első nekik és én becsülöm a teljesitményük mert sokan ilyen helyzetben a szülők nyakára vállalják a gyereket és buliznak nem dolgoznak. ők meg pont segitség nélkül vannak.de mindent megoldanak. a kisfiuk 2éves és egy tündér.kiegyensulyozott boldog okos baba volt most is. mindig tele a pocak és tiszta a ruha. van szép játékja melegbe van nem szenved hianyt szeretetben sem.

most már anyukanak is van munkája jol keres, mire a gyerek suliba megy ha igy haladnak egyenesbe jönnek teljesen.

sokat küzdöttek és fognak is, de valami hihetetlen amit ebböl kihoztak. le a kalappal. lehet ezt igy is.

30hkm

2013. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azért az,hogy becsúszik egy gyerek és megtartják még ha nem ideális a körülmény, vagy nm ideális körülményre tervezik az azért baromira nem ugyan az a téma. Kérdezőnél meg egyértelműen tervezésről van szó.
2013. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

21 évesen szültem,becsúszott a kisfiunk még csak 2.os voltam a főiskolán.

Párommal addig is dolgoztunk,és utána Ő dolgozott,majd beadtunk bölcsibe,hogy betudjam fejezni

a sulit,plusz gyakorlatra menni majd dolgozni.

Süket duma ez az éld ki magad én kb 17-18 éves koromtól 20 éves koromig bőven kibuliztam magam,abszolút nem volt baj,hogy gyerek mellett havi 2-3 alkalommal jutok el max,de az az általános hogy havi 1szer.Párommal minden héten legalább egyszer elmegyünk valamerre kettesben.jelenleg 24 éves vagyok diplomám van,munkahelyem,kisfiunk születése óta külön élünk,mi tartjuk el magunkat és abszolút nem bánom,hogy ilyet fiatalon lettem anya.kb 1 éven belül tervezzük a kis

tesót is.Nagyon sok évfolyamtársam,osztálytársam,csoportársamnak,született és születik babája a közeljövőben mind 22-24 évesek,és 90%uk már diplomás.

Munkaviszony nélkül Gyest+ Családit kapsz ami kb 38ezer Ft,és ha rendesen jársz a védőnőhöz akkor kapsz egyszeri anyasági támogatást ami 64 ezer körül van.Nos én is csak Gyest kaptam mert azok a munkák nem számítottak bele a gyesbe amiket 15 éves korom óta csináltam(diákmunka,hostess munka stb.)

2013. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Pont azért irtam le az én illetve barátnőm sztoriját. Mert ha a párjával megbeszélik lényegtelen hogy van e munkahelye vagy nincs. Barátnöm munkatapasztalat nélkül kisgyerekkel kapott munkát én meg munkatapasztalattal csusztam le a gyedröl itt ez lett volna a lényeg. Nalluk nehezebb közegbe jött a baba de megoldottak mindent és jo allasa lett, nallunk is meg lesz mindene nem mondom hogy luxusba jön de nincs hitel,saját lakás van jobb anyagi helyzet igy. A kérdező férjnél van a férje el tudja tartani őket bulizni nem akar siman belefér egy tervezett baba. De el is mehet dolgozni ha talál munkát. 22év az jo kor már a babavállalásra szerintem. ez lett volna a lényeg. Az hogy becsuszott baba vagy tervezett az tökmindegy. Barátnőm dönthetett volna az abortusz mellett de nem.
2013. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!