Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtud menteni egy házasságot...

Megtud menteni egy házasságot egy gyerek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének elsősorban.
2009. nov. 29. 21:42
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben kidobnám,ez a leggerinctelenebb dolog,amit egy férj elkövethet felesége ellen,és a legmegalázóbb is lenne számomra,hogy nem belém ,hanem valaki másba lenne szerelmes!Nemis értelek,elhiszem,hogy szereted,de még ha veletek is marad,te is ,ő is,meg a gyerekek is csak szenvedni fognak!:(Ezek szerint különbet érdemelnél!Tartom magam ahhoz,hogy aki megtette,az meg teszi máskor is!Ráadásul nemis csak egy alkalmi dugásról van szó,így elég durva!!!!!!
2009. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
84%
Szerencséje van a férjednek, h ilyen felesége van, mint te. Én álmában megölném, ha megcsalna. :D Persze ha érzelmek is vannak. Hát sajnos arról nem tehet, csak arról, h belement. Ezt még csírájában el kellett volna folytania. Remélem elég erősek lesztek mindketten, és ha tényleg meg akarjátok oldani, akkor sok sikert és kitartást kívánok. De azért kérdezd meg a férjed, h elhagyta-e. Szerintem te vagy neki a biztos pont, a szeretet, a nője meg a szenvedély, szerelem. Belém se szerelmes a párom, és pont ettől félek, h így járok. Nálunk ezért nem ugyanolyan semmi, mint volt. Én már így elmennék, ha nem szeretném ennyire, mert úgy gondolom megérdemlem a viszonzott szerelmet.
2009. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a férj abban az egy dologban hibás, hogy nem szólt előbb hogy gond van,. Mert ugye ha megcsalta akkor tuti hogy gond van. Szerintem nem kell őt sárral dobálni meg mindenféle mocsoknak nevezni. Nem tudom ilyenkor megfeledkeznek az emberek arról, hogy az érzelmeket házasság után sem lehet irányítani. Mert ugye ha valakik járnak és azlesz a vége, hogy szakítanak meg csalják egymást akkor legfeljebb annyit mondtok, hogy jól van hát ez így alakult, sajnálatos, majd legközelebb jobbat fogunk ki. De ha valaki házasságban csinálja, úgy hogy gyereke van akkor rögötn ő lesz a leggonoszabb gonosz mocsok. Pedig azért mert van egy papírjuk, még nem szilárdították meg az érzéseiket (mert régen rossz az én értékrendemben ha nem az érzések miatt vannak együtt), és az érzéseik akkor is szabadok ha gyerekük van. Nem figyelembe venni-ezt lehet, de boldognak lenni így nem (pl a feleséggel van mert a szent gyerek, de közben másért van odáig). És itt nem csak a szerelmet értem az érzés alatt. Tehát szerintem csakis annyiban rossz a férj, hogy nem szólt hogy baj van,de lehet csak a fent említett sztereotípiák miatt félt (mármint hogy ha csak jártok akkor nem baj, de már házas vagy meg gyereked van és elkezdesz mást érezni akkor rosszabb vagy egy sorozatgyilkosnál is)

A konkrét kérdésről pedig az a véleményem, hogy nem, egy házasságot nem menthet meg egy gyerek. És nagyon felelőtlen embernek tartom az olyanokat akik erre építenek. Gyereket csakis azért szüljön valaki, mert nagyon akarja. Lehet egyedül is nevelni, de joga van hozzá, hogy tiszta lappal (apával) indulhasson ez pedig egy eleve rossz házasságban ugye csak remény lehet.

2009. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
91%
Ja és külön dolog, hogy én sem maradnék olyannal aki akárcsak egyszer is megcsalt. Akárhány gyerekünk van.
2009. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A baba mint írtam nem azért lett, hogy helyrebillentsük a kapcsolatunkat, hanem előbb volt ő és aztán derült ki, hogy van valakije a férjemnek.
2009. nov. 30. 16:03
 56/59 anonim ***** válasza:
69%

15,30 ez eléggé nagy baj amiről te írsz akinél így van.Talán felelősséggel kellene házasodni,és úgy élni.Az rendben is van ha jár egy pár és vége.Ők nem kötelezték még el egymás felé magukat.Viszont akik összeházasodnak,az igenis elkötelezettség felelősség egymás iránt a gyerekeik iránt a családjuk iránt.És nem lehet megérteni,hogy apuka szerelmes lesz,ne legyen!!Vagy legyen úrrá az érzésein,mert ilyenkor már nem lehetne egoista,nem az ő érzései számítanak,sokkal jobban a gyerekeké!!Egyáltalán nem megérthető és nem is nagyon megbocsájtható a félre lépés.Undorító amikor valaki eddig süllyed,hogy ennyire nincs tekintettel a házastársára a gyerekeire,és nagyon is elítélendő!!

Nagyon sajnálom a kérdezőt,én ezt már nem tudnám nem is lennék hajlandó megbocsájtani.Végtelenül megalázta,egy hazug szemét jellemtelen ember.

2009. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
61%

:) Mi van kedves előttem író? Talán te is így érzel és itt töltöd ki a dühöd?

Olvass: a megcsalást elítélem, mert ha baj van szólni kell. Lehet hogy te egy gép vagy de a normális emberek nem. Nekik igenis vannak érzéseik és ezeket el lehet relyteni de szabadulni tőlük nem. Igen a házassághoz muszáj valamennyire biztosnak lenni, de az érzések sosem lesznek sziklaszilárd alapok. És már elnézést, hogy nálam a házasság azért van mert szerelmes vagyok belé, épp ezért nem maradok olyannal akibe már nem. A gyerek nem ér annyit, hogy miatta szenvedjen az apa, az anya meg a gyerek- és pedig ő a legjobban.

Én tudom miről beszélek, most válnak a szüleim amikor felnőtt vagyok, de jobb lett volna ha kb 20 évvel ezelőtt teszik, pedig az én és a többi tesvérem "érdekében" maradtak együtt de állítom, hogy egy csepp jó nem lett nekünk belőle.

2009. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen egyetértek az előzővel!
2009. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
90%
15:30én vagyok, szerintem nekem szólt.. De mindegy! Én azt írtam, h belém se szerelmes már. Felelősség ide vagy oda, (bár mi nem házasodtunk) az érzelmei egyik napról a másikra hűltek ki. Nem ő lenne a gyerekem apja, ha ezt előre látom. De sajnos nem láttam. A gyereknek örülök, de h mi lesz nem tudom. Ahol van értelme megmenteni ott meg kell, illetve ahol meg lehet. SŐT! Ahol van mit... Ahol nincs, azt meg mielőbb le kell zárni
2009. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!