Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen ugyanannyit...

Ha terhesen ugyanannyit eszek, mint nem terhesen akkor annak lehet valami következménye? Lehet ebből a gyereknek baja?

Figyelt kérdés
Egészségesen étkezem, mindig is úgy ettem, és természetesen mértékkel,pontosan annyit amennyire szüksége volt a szervezetemnek,nem éhezek napi 5X eszek. Szedek vitaminokat is. De nem lennék hajlandó az étkezései szokásaimon változtatni,egy falattal se többet!
2014. jan. 11. 19:24
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem-nem! én nem salátán élek :D mint mondtam izmos vagyok, szigorúan betartok minden előírást, szénhidrátból,fehérjéből,vitaminból,zsírból pontosan annyit eszek amennyi elő van írva! minőségi ételt eszek. semmi kenyér,tészta,cukor.
2014. jan. 11. 19:48
 12/33 anonim ***** válasza:
Testedzés bizonyos formái megengedettek,ha nem leszel veszélyeztetett terhes.Hogy milyen sport vagy milyen gyakorlatok,azt érdemes szakembertől megkérdezni.Hogy érted,hogy tönkremegy a szervezeted? Nem értem mi a jó abban,ha már 8 hónaposan császárral világra jön a baba? Mivel lesz jobb neked?
2014. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

edzeni lehet, de bizonyos gyakorlatokat a terhesség bizonyos hónapjaitól nem nagyon szabad végezni, illetve mindez attól is függ, hogy hogyan alakul a terhesség során az egészséged, a méhszáj nyitottsága is befolyásolja, stb.

Az első három hónapban jobb, ha nem edzel, hanem pihensz, mert akkor még nagyon sérülékeny a terhesség. Aztán az orvosoddal vagy a védőnőddel tudsz arról konzultálni, hogy milyen mozgásformákat végezhetsz.

A császár sokszor könnyebb útnak tűnik, megoszlanak a vélemények róla. Ha olyan a baba fekvése, akkor nagy segítség lehet az anyának, de a természetes szülés is jó, csak megfelelő érzéstelenítési módot kell választani. A baba szempontjából utóbbi azért jobb, mert nem kell hetekig feküdnöd utána, mint a császár után, rögtön eltudod már látni a babát.

A várandósságról, mozgásokról, a kilenc hónapról bővebben olvashatsz ebben a könyvben:


[link]


én is ebből készülök, nagyon jó anyag, nemzetközileg ez a legjobb, igaz hogy a 10 éven belüli újítások már nincsenek benne (mint pl. kombinált teszt, integrált teszt, őssejt levétel) viszont nagyon jól leírja a szülés formáit, érzéstelenítő módszereket, hogy mit szabad és mit nem terhesség alatt, szóval szuper könyv.

2014. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem tudok sokat,csak azt,hogy elvileg a 9.hónapban mennek a testben végbe a legnagyobb változások. mondom elvileg minden sztárral ezt csinálják,akkor csak van komolyabb oka
2014. jan. 11. 19:54
 15/33 anonim ***** válasza:
szerintem egyrészt sem az orvosod nem fogja támogatni a császárt (ha csak nem fizetsz neki még az amúgy sem kevés hálapénz mellé) másrészt ha ennyire szeretsz mozogni és fontos az alakod, akkor kb. egy év alatt visszanyered.
2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Változások végig vannak a terhesség alatt és nagyon sokban számít a genetika is.Van,akinek nem lesz striája van,akinek elég sok és csúnyák lesznek,ami terhesség után is megmarad,maximum halványul.A mellet is érheti maradandó változás.pl. szoptatás után lógni fog.Ez is alkat kérdése.Meg sem merem kérdezni,hogy a szoptatáshoz hogy állsz.Ha császárod lesz,az biztosan heggel jár és tovább is fogsz lábadozni,mint hüvelyi szülés esetén.Egyet biztosan ígérhetek.A testedet másnak fogod látni szülés alatt és után,mint előtte.Lehet,hogy ideiglenes lesz a változás,lehet,hogy örökös,de lesz.Ehhez a gondolathoz jobb,ha hozzászoksz és csak így vállalsz babát.
2014. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elhinni amit a bulvárlapokban írnak. Vannak értelmes sztárok is, akik nem teregetik ki hogy szültek. Szerintem nem véletlen, hogy 9 hónapos egy terhesség, én biztos nem kockáztatnék. Ráadásul az az orvos is fura lenne, akinek a beteg mondja meg mikor műtsön. Szerintem menj egy magánklinikára szülni és akkor ott biztos jobban foglalkoznak ilyen jellegű aggályaiddal. Amúgy lehet praktikázni mindenfélével de a szülés utáni helyzet legnagyobb mértékben genetika függvénye, amit ugye nem tudhatsz előre. Pl. hiába hízik valaki kevesebbet, ha a bőre rugalmatlan, akkor is megereszkedett marad, más meg hízik 25-öt és 3 hónap múlva semmi se látszik rajta. Arra mindenképp készülj fel, hogy bármit is teszel nem ugyanolyan lesz a tested mint előtte (pl. ha császárt akarsz ott lesz a heg.)
2014. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy a gyereknek mindegy, hogy a 8. vagy a 9. hónapban születik. Nem véletlenül számít a 37. hét előtt koraszülöttnek. Úgy tudom, a koraszülötteknek például általában gyengébb az immunrendszerük.
2014. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Én az étkezéshez szólnék hozzá. Igen, látszik h ez csak elméleti kérdés...ìgy gondold hogy így meg úgy fogsz majd enni...kívànom hogy legyen így de ne gondold h a terhesség nem vàltoztat meg...vilàg életembe egészségesen ettem rengeteg gyümölcsöt joghurtot zöldséget...miòta babàt vàrok gyakorlatilag nem tudok enni hànyingr és öklendezés a napom....és a csupa egészsèges finomsàg sehol.... Szóval majd akkor kiderül neked is!!
2014. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mint feljebb is írták, először a "baba eszik". Tőled vonja el a dolgokat a szervezeted.


A párom 8 hónapra született, nem fejlődött ki a fülében rendesen valami, és közepesen hallássérült emiatt! Tudod, hány munkahelyre nem mehet?pl tűzoltók, pedig szeretné! Mennyi hátrány éri? Pedig értelmes, egyetemet végzett ember! Ennyit a 8 hónapról...

2014. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!