Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen ugyanannyit...

Ha terhesen ugyanannyit eszek, mint nem terhesen akkor annak lehet valami következménye? Lehet ebből a gyereknek baja?

Figyelt kérdés
Egészségesen étkezem, mindig is úgy ettem, és természetesen mértékkel,pontosan annyit amennyire szüksége volt a szervezetemnek,nem éhezek napi 5X eszek. Szedek vitaminokat is. De nem lennék hajlandó az étkezései szokásaimon változtatni,egy falattal se többet!
2014. jan. 11. 19:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsi,tudom,hogy kérted,hogy mellőzzük a negatív kommenteket,de nem tudom megállni...míg ennyire a tested a lényeg,addig várj a gyerekkel szerintem.

Lehet le leszek pontozva de nem érdekel.Azt írod egy falattal sem ennél többet,meg hogy a sztároknak hogy csinálnak császárt,hogy ne menjen szét a testük...Szerintem nem jó,hogy így állsz hozzá a témához!És magad miatt nem jó!Azért mert nem lehet előre kiszámítani ki mennyire kívánós,kinek puffad fel a keze lába,kinek nem,kinek mikor mekkora a hasa és kinek mikor reped szét a hasa....szóval szerintem ezzel a hozzáállással nem tudnád élvezni a terhességet ami egy fantasztikus dolog!

Én úgy voltam mindkét terhességem előtt,hogy persze figyelek,de tuti nem fogok megvonni magamtól semmit.Mindkét alkalommal kb 9 kg-ot szedtem fel.Mindenki kérdezte hogy csinálom,de sehogy sem csináltam,mert szerintem van aki meggebed akkor is ennie kell és hízik, van aki eszik,de mégsem hízik!Én pl a szoptatások alatt szedtem fel plusz kilókat, nekem ez volt a nehezebb.

Szóval szerintem próbálj meg picit a babára fókuszálni,és ne magadra,úgy könnyebb lesz és élvezhetőbb az egész terhesség,hidd el:)

2014. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Eh amíg ilyen önző vagy inkább ne szülj. Koraszülött baba, hogy ne menjen tönkre a tested? Akkor gondolom a szoptatás ki van zárva a tökéletes melled miatt. A terhesség amúgy se egy edzésterv. Lehet, hogy 3 hónapig egy falat se megy le, van aki végig hány, na akkor oda az izmaidnak...
2014. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy még várok vele,pár évet! Csak már jó ideje téma a gyerekvállalás és mind a ketten akarunk is majd egyet. Legalábbis én egy gyereket szeretnék. És igen tudom,önző vagyok... nem tudom miért,de fontosnak tartom a testem, soha nem akarnék visszafordíthatatlan "károkat" sem magamnak sem a gyerekemnek. Lehet majd pár év múlva másként fogom gondolni. De mondjátok csak én vagyok ilyen? Miért vagyok ilyen önző? És irigy,hogy a férfiaknak meg ugyanolyan tökéletes alakjuk marad,én sehova nem mehetek majd meg kb semmit nem csinálhatok,mindenki majd tömni akar majd mint egy libát. óó lehet nem lesz így soha gyerekem...
2014. jan. 12. 00:19
 24/33 anonim ***** válasza:

Az elozo hozzaszolok nagyon jol felvazoltak a helyzetet.

Nem gondolom, hogy onzo lennel, csak mas a fontos (még). Aztan ez meg valtozhat.

De mondok egy kis megnyugtatobbat is :-)

En normal testsullyal es alkattal kezdtem a terhesseget a lanyommal, 57 kg voltam. Terhesseg alatt mindent ettem. Osszesen 5,5 kg-ot szedtem fel, 62,5-tel mentem szulni. A szulesnel latvanyosan behorpadt a hasam, minden lement ami plusz volt. A bőrömnek semmi baja. Sot, utana elkezdtem fogyni es 45 kg-ra fogytam. Nem hitte el senki, hogy szultem :-) Olyan szep maradt a hasfalam, hogy ra is tetovaltattam. (Persze kesobb a munkamnal takargatni kellett meg magyarazkodni de reszletkerdes)

Szoval nem mindenkinek tolodik negativ iranyba a valtozas.

Majd ugyis eldontod mit szeretnel.

2014. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
66%

Tudod mi a visszafordíthatatlan???ha 50 éves vagy,tökéletes a tested(de max még 10 évig,mert mindenki öregszik,a férfiak is)és nem adatott meg neked az anyaság,mert az amúgy úgyis megvénülő testedre koncentráltál...

De azt mondom, hogy most még tuti ne szülj,csak ha valóban szeretnél gyereket,próbálj megváltozni!!!

De azt tuti,hogy 50-60 évesen nagyon bánni fogod,hogy nincs gyereked,csak a ráncaid...:/

21-es

2014. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó!mindent leirtàl, amit üzenni akartam a kérdezőnek...Majd àtgondolja vagy nem...De kérdező Te biztos nagyon szép lehetsz ha szàmodra csak Önmagad a fontos....sajnàllak érte...
2014. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én sem eszem többet sőt volt hogy alig ettem igy +5kgnál vagyok a 31. hétben. Nem a testalkatom miatt nem is fogyozásképp hanem mert egyszerűen nem tudok többet enni rosszul voltam mindentől. Most mar nem vagyok de olyan étvágytalanság van rajtam. Nem tudom mi az a kívánosság,még sosem kapott el. Olyan már volt hogy épp ettem valamit és olyan jol esett hogy dugig ettem magam. Pl banán. ha van ityhon 3ig egymas utan meg sem allok de amugy nem megyek venni mert nem kivanom meg.

Eddig minden lelet jo bár a 30.heti uhn 1500 g volt a baba ami pont jo de én félek h lassabban nő vagy kissebb lesz. Mert menzesz szerint 1,5héttel idősebb.

Most kicsit alacsony a vasam erre szedek vitamint.

Hiába félted a tested,vagy az idő vagy a guerek megváltoztatja. Ez olyan mint a ránc. Probalunk ellene tenni megelőzni de bele kell törődni hogy előbb utobb jo sok lesz.

Ha gyereket szeretnél ugyis lesz valami ami megvaltozik rajtad. De mindenre van megoldás. Striára krémek,és idővel halványulnak, hízásra a sport, logo cicire...akinek van pénze felvarrás. De minden apro vagy nagy testbeni változás megéri és eltörpül mikor a kicsi rukapálja a nagy pocid belülről,a párod szemében a felhőtlen öröm és boldogság hogy bizony érzi ő is a kis csodát. És mikor a kezedben lesz és rádnéz....alig várom.És egy percig se bánom hogy csikps a cicim,és a legszélesebb pontom a hasam.Eszembe se jut.

2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A többiekkel együtt én sem megbántani akarlak, hanem elgondolkodtatni. A gyermekvállalás résznek csak az eleje a terhesség. És talán ez jár a legkevesebb változással, lemondással, feladással, ahhoz képest, amit addig "kell" megtenni, amíg felnő. Nagyon fontos vagy magadnak, ami nem is baj, de annak aki gyermeket vállal, időnként muszáj (lenne) a gyermekét előtérbe venni. Világéletemben fogyókúráztam, de amikor terhességet terveztünk, a 49 kilómról eleve felhíztam 54-re, mert kell ennyi egy terhesség normális elkezdéséhez (173 cm vagyok), és örültem neki, hogy felkészültebb test fogadhatja babámat. 8 kilóval gyarapodtam a terhesség alatt még, ami a szoptatással le is ment szépen. Mivelhogy arra sem árt odafigyelni, bár a környezetemben is láttam arra példát, hogy a fogyókúra és a szépség elvesztésétől való félelemben sorra tápszerezték a babákat a gyönyörű anyukák :( Ameddig nem tudsz túllépni a saját korlátaidon, addig várj a gyermekvállalással! Jobb lesz Neked is, és a babádnak is.
2014. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtam és be kell ismernem,hogy ez nem miattam van,hanem a férfi miatt aki mellettem van... tulajdonképpen én miatta nem merem ezt bevállalni, félek,hogy megcsal majd a terhesség alatt vagy inkább után.. Tudjátok ő az a pasi aki magas,nagyon jóképű és makulátlan a teste, rengeteg lány/nő oda van érte, és mindig éreztette velem a "hatalmát" azt,hogy ő amúgy bárkit megkaphatna. De amúgy is mindig rám szólt,ha kicsit többet ettem a kelleténél.Piszkál,ha épp nem úgy áll a hajam ahogy kéne. Neki egy tökéletes nő kell! Félek,ha szülnék és bármi baja lenne a testemnek ő megundorodna tőlem, másra vágyna,és én ezt nem tudnám elviselni! Gyűlölném magam amiatt,hogy születem egy olyan embernek aki ezt teszi velem. A gyerek téma helyett, inkább a megfelelő partnert kellene megkeresnem.. na ez az igazság...
2014. jan. 13. 16:39
 30/33 anonim ***** válasza:
Neki tényleg ne szülj!Hajítsd el Ken babát és keress egy Apát!
2014. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!