Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik MÁR BEOLTATTÁTO...

Kismamák, akik MÁR BEOLTATTÁTOK magatokat H1N1 ellen, hogy vagytok? Hány nappal ezelőtt kaptátok meg az oltást?

Figyelt kérdés

Hallom ezeket a szomorú híreket a beteg, kórházban lévő kismamákról, és már teljesen ki vagyok:(. Nagyon félek, hogy én is elkapom. Eddig nem szerettem volna beoltatni magamat, de tegnap komolyan elgondolkodtam rajta.

Érdekelne, hogy aki beoltatta magát, hogy van? Volt mellékhatása az oltásnak? Igazából pozitív véleményeket, válaszokat várok, illetve bízom benne, hogy sok ilyet fogok kapni.


35 hetes kismama


2009. dec. 4. 07:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Lassan egy hónapja kaptam meg. Nov.7.-én került be kórházba a szegedi kismama utánna hétfőn nyomták belém az oltást. Aznap voltam "szarul". Hőemelkedés és izomfájdalom. Azóta minden oké. Fiam azóta is kiveri az oldalam úgyhogy Ő is jól van az biztos. Te meg ha most adatnád be akkor a babádnak 3 hét múlva védettsége lenne azt mondják az orvosok. Szülés után kellene neki is. Nem rábeszélés csak egy vélemény volt.

2009. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Azt,hogy a babákra milyen hatással van az oltás,c sak a megszületése után lehet majd eldönteni.A kismamákon nem tesztelték.És még nem is születtek babák,akinek az anyukáját beoltották.Németországban,Svájcban és a nyugati országokban nem oltják be sem a terhes nőket,sem a kisgyerekeket.A többi influenzától is félsz?
2009. dec. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Annyira félek:(. Egyszer 100%-ra eldöntöm, hogy beadatom magamnak, utána meg olvasok valami ellenvéleményt, és kész, máris azon gondolkodom, hogy inkább nem.

Oké, eddig minden terhes nő, aki beoltatta magát, elmondta, hogy semmi baja stb. Legalábbis más véleményt nem olvastam. De arra kíváncsi lennék, hogy aki terhesen beoltatta magát, annak a babája szülés után hogy van? Félek, hogy a babára nézve valamilyen szövődménye lenne, ami csak szülés után, később derül ki:(.


Köszönöm a választ:)!

2009. dec. 4. 07:50
 4/22 A kérdező kommentje:

A többitől nem félek, és soha nem is adattam be magamnak a mindenféle idény oltásokat, de a kismamás hírektől nagyon kiborultam:'(.


Naponta 3-4 kg mandarint (néha többet is), plussz 1 kg banánt, vagy kivit eszem, de azt olvastam, hogy a gyümölcs evés édes kevés:(. Nem tudom mi lenne a helyes. Félek, hogy ártanék a babámnak az oltással, és ez csak később derülne ki:(.

2009. dec. 4. 07:54
 5/22 anonim ***** válasza:

07:46-nak: Finnországban a kismamákat oltották először. Annyian kértek, h. a lakosság nagy részének nem is jutott oltóanyag. Onnan tudom, hogy a nagybátyám ott él, és ő is itthon fogja magát karácsonykor beoltatni. Nem maradt.


Én 10 napja adattam be, a nőgyógyászom és a háziorvos is javasolta, ők jobban értenek hozzá, mint én. Most fáj a torkom, nem tudom, van-e összefüggés. De inkább ez, mint rettegni vagy elkapni.


20 hetes

2009. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem, de mérlegeltem. Az oltástól félek jobban(sokan írták, hogy semmi bajuk nem lett tőle és van aki megszült és nem lett baja a babának sem), vagy a betegségtől(ami kiszámíthatatlan)? Hát nem szeretnék lélegeztetőre kerülni, nem is tudom, hogy onnan van-e visszaút! Tegnap beoltattam magam és most 2 hétig nagyon kell vigyáznom, mert nincs védettség, addig maszk meg fertőtlenítés ezerrel! 28 hetes vagyok
2009. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: ismerősöm is beadatta, azóta megszületett a kislánya, makkegészséges!
2009. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
előző hozzászoló vagyok: A aki megszült, az nem emiatt szült, hanem időben, nehogy félreértsd. És neked már a babád is védett lesz, a dokik szerint. Én még ezért is várta,, hogy az enyém is védett legyen. Most léptem be a 3. trimeszterbe és 2 hét múlva alakul ki a védettség.
2009. dec. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én 27 hetes vagyok és szerdán kaptam meg. Semmi bajom nem volt!!!

Sokan írják hogy még oltott kismamáktól még nem született kisbaba, óriási tévhitt, igen is van már oltott baba és makk egészséges!!!!!

2009. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt hét hétfőn oltattam, semmi bajom nem lett. Ez nem igaz, hogy a nyugati/ fejlett országokban nem oltatnak. Itt is írt egy angliai kismama, aki azt mondta, hogy náluk a terheseket rögtön oltották, már hetekkel ezelőtt írták, hogy Svédországban a terhesek több, mint 50 %-a be van oltva...Itt is írt már olyan kismama, aki oltatott és azóta megszült. Olvassátok el az előző válaszokat is.

Én azt veszem észre, hogy aki nem oltat, az sokkal jobban parázik, mint aki igen, mert a nem oltatásnak már sajnos nem egy kézzel fogható szomorú következménye TÉNY! (nem a média által elferdített dolog) Én szegedi vagyok, itt már 2 ismerősöm is kórházban van+ nem egy, meg nem 2 kismama. Annak, aki legelőször bekerült, annak a babáját már napokkal ezelőtt kivették császárral, de nem élte túl. (Írtam ezt akkor, mert én már hamarabb tudtam, de hitetlenkedtek mert nem mondta még a tv). Nekem nem ér ennyi idegeskedést az egész. A babám is csak így lesz védve, ha megszületik, + tudom és hiszem, hogy az oltás nem okozott neki semmi problémát. Ehhez csak így lehet hozzáállni, mert különben bedilizik az ember. (Csak elítélni tudom azokat, akik itt, ezen az oldalon ijesztgetik az oltott kismamákat, hogy debil gyerekük fog születni...minden szakmai tudás nélkül. Szánalmasak)

2009. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!