Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek befordulni a sok...

Kezdek befordulni a sok egyedülléttől és az otthonüléstől. Egész nap sírnék és szomorú vagyok, mert nem történik semmi, a párom ha hazaér, akkor se velem törődik. Mit tegyek? Hogy lehet még 3 hónapot így átvészelni, h a babám ne vegye a kárát? 29km

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én februárban szülök és otthon ülős vagyok de feltalálom magam.Főleg így karácsony előtt takarítok,díszeket készítgetek,olvasok,sütök,főzök,tv-t nézek,nyomom a netet, a babának szerzem be a dolgokat,vannak háziállataim akikkel szintén törődni kell emberek közé nem nagyon merek menni hála a vírus pániknak de végre nyugodt vagyok és mindenre van időm.
2009. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
10:19 vagyok én még annyit se látom a páromat mint te,mi sem járunk el szórakozni mert ő már kiélte magát és a munkára koncentrál én is egyedül próbálom szórakoztatni magam de az a helyzet már én is olyanná váltam mint ő inkább maradok a hátsómon.
2009. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Másoknak is dolgozik a férje és fáradt estére. Neked ott az egész napod. Amikor én már nem dolgoztam, akkor minden napra megvolt a programom, szépen megterveztem a következő hetet, torna, úszás, kiállítás, mozi, barátokkal találkozás.....

Nem lehet egész nap takarítani, babaszobát díszíteni.

A férjed úgy csinálja tovább ahogy a terhességed előtt, hiszen ő előtte is dolgozott, most is dolgozik. Gondolom a leírásod alapján, hogy előtte sem jártatok el munka után tehát ő most sem szeretne.

Azért hérvégére nyugodtan találj ki egy programot aminek ő is örülne.

2009. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nekem már csak pár hetem van hátra és már nem nagyon mozdulhatok ki, de előtte sokat császkáltam egyedül, turiba jártam babaruhákat vadászni. Otthon meg olvasgattam, neteztem, Anyuval varrtunk a kiságyra meg a pelenkázóra zsebes tartókat (amit a boltban lehet kapni horribilis árú és max 3 használhatatlan zseb van rajta. Mi jó nagy, sok zsebeset varrtunk(-:), csináltam, varrtam a falra katicabogarat, lepkét... kimostam a babaruhákat (igaz, nálad ez még korai, de hidd el a beszerzése is sok idő a rengeteg babakelengyének. Ha nem akarsz rengeteg pénzt a babára elkölteni feleslegesen, vedd magad elé a kelengyelistát+ami neked kell a kórházba, nézd meg mi hiányzik még, és kezd el keresgetni neten+ahol laksz a városban, hogy hol találsz megfelelőt és olcsóbbat. Vaterán, teszveszen egy fél napot is el lehet tölteni, ha még sok mindened hiányzik. Te szerintem még a szerencsések közé tartozol, hogy kimozdulhatsz. Képzeld el azokat a kismamikat, akiknek hónapokat ágynyugalomban kell tölteniük, mert veszélyeztetettek és csak pisilni meg fürödni kelhetnek fel.
2009. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

bocsi az OFF-ért, de én eddig is megbolondultam volna, ha a párommal nem járhatnék el sehova. Ebből a szempontból szerencsém van, hiszen egy tánccsoportban voltunk, mikor megismerkedtünk, szeretünk szórakozni, táncolni. 29 hetesen még roptam a táncot a vállalkozók báljában, előtte Operettgálán voltam, szeretünk kutyakiállításra járni, és mivel nekünk is van kutyánk, esténként kimegyünk a parkba sétálni.

Én itthon sem unatkozok, hűtőt takarítok, függönyt mosok, átrendezem a szekrényeket, kimostam a babaruhát. Szinte minden babaruhát egyedül vettem meg a munkából hazafelé menet, a párommal csak a nagyobb cuccokat vásároljuk meg, kiságyat, szekrénykét, ilyesmit. Most éppen kötögetek a picinek. Nem unatkozok, pedig az én párom most az ünnepek előtt rengeteget dolgozik, a múlt héten 4 napig, ezen a héten 2 napig dolgozott másik városban. El sem tudom képzelni, hogy unatkozzak. Szinte minden héten kell menni valamilyen orvoshoz, még a munkahelyemre is visszajárok pletyózni és anyukámnál is sokat ülök mostanság.

33 hetes kismami

2009. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
ok,fáradt a férjed,de azért esténként egy rövid sétát,meg hétvégenként valami programot kipréselhetne magából,neki is jót fog tenni
2009. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy többen is írták előttem, találj ki magadnak napi programokat, így estére Te is elfáradsz! Én igaz dolgoztam eddig, éppen tegnap óta vagyok táppénzen, de a munkám nagy részét itthon csinálom 2 hónapja, szóval legtöbbször én is itthon vagyok.

Majdnem minden nap más kaját csinálok, ehhez megveszem a nyersanyagot, ez és a főzés a délelőtti program. Délután vagy takarítok, vagy elmegyek a barátnőimhez, vagy nézelődni, vagy anyukámhoz...szóval nem ücsörgök itthon. Egyébként esténként, meg látod, így ebéd után netezem. Így gyorsan repülnek az órák.

A hétvégén azért bevonom a férjem egy-két dologba, egy-egy sétára rá tudom beszélni, meg hébe-hóba elmegyünk egy-egy baráti családhoz, vag ők jönnek. DE ez nem minden héten van így.

Szóval tervezzd meg reggel a napodat, minden napra legyen egy feladat, amit teljesítesz, és legyen szórakozás is. Így hidd el, elégedett leszel 3 hónap múlva is.

Minden jót

(31 hetes mami)

2009. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én is itthon ülök már október vége óta,akkor utaztam haza.Ez idő alatt jó ha 3szor voltam a városban.Amúgy sehol.:D Én elvagyok.Tudod mért?Mert ezek az utolsó idők a baba születéséig,és akkor utána már nem lesz ilyen hogy alszom ameddig bírok,kényeztetnek stb...Pedig a párom 300km-el arrébb lakik,jó ha látom havonta 2szer.Hozzám nem jön senki,nem is hívok senkit,az hiányzik hogy még idehozzanak valami vírust...Olvasok,netezek,tv-zek,takarítok...Erre most van lehetőségem.Aztán majd se alvás se semmi,jön a védőnő,doki,babára figyelni kell,etetni,tisztába rakni,gondoskodni róla(amit alig várok)!Tehát most élvezd ki az egyedüllétet.Ne ess pánikba.Foglald le magad.Nekem se fenékig tejfel,de gondolom másnak sem.Sőt,gondolj bele akinek még van gyereke is,háztartás,bevásárlás stb...

30hetes kismami

2009. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia!Én taljasen értem mit érzel egy cipőbe vagyunk!!!Én kimondottan az a társasági ember voltam,na most nem.A párom rendőr és rengeteget dolgozik(főleg a sok foci meccs miatt).Volt egy nagyon jo barátnőm aki 2hónapja megtalálta álmai párját és cikázik ausztria és magyar o.közt.Hideg is van.Nekem a párom szeret társaságba járni,de horgászni,futni stb..Ezekhez nekem már hideg van egy helyben állni.Nagy szerencsém imádok vezetni és ezzel kicsit lefoglalom magam.Megyek ide oda (lehet hülyén nézek ki).A párom ennek nem örül elég nagy kocsink van kicsit sokat kell így tankolnom:)Szülőkhöz lemegyek,van 2 tesóm mondjuk velük hétvégén talizok csak.Hol laksz?Átvészelni még 3 hónapot...jajjj de rosszul hangzik,de az nem is érti aki nem ilyen helyzetbe van.Egy jo tanács ha nem muszáj ne feküdj egész nap mert mindened fájni fog.És nekem egy időbe emiatt alvászavarom lett estére.Kertes házban laksz?Én panelba a 3.-on,és a terhességem előtt 3 hónnappal költöztünk be.Ugyhogy nem rózsás a helyzet.
2009. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek: Én panelben a 9. lakom és mentős a férjem, ő is sokat dolgozik, éjszakázik, mégsem látom annyira tragikusnak a helyzetet(-:(-: Október óta vagyok táppénzen, már vezetni sem enged a családom (mondjuk nem is nagyon mehetnék, mert pihire vagyok ítélve)

Olvasgatok, netezek, főzök, eddig a babakelengyét szedegettem össze (neten nézelődtem, hogy hogy tudnám olcsón megoldani)... Gyerekszobát rendezgetem... Még egy hónap talán. Ki lehet bírni még így is. Fel a fejjel! Megéri

2009. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!