Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Ti a terhessé...

Kedves Kismamák! Ti a terhességetek hányadik hetéig dolgoztatok? Milyen jellegű munkát végeztetek?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok, 29 éves. Első babánkat várjuk. Irodai munkát végzek egy családsegítő szolgálatnál, ami fizikailag nem megterhelő, inkább lelkileg és stresszes. A nap végére gyakran keményedik a pocakom és időnként görcsölök is; ezt a problémát Magnerot-tal igyekszem orvosolni.

Nem akarok puhánynak tűnni és a pénz sem jönne rosszul, de úgy érzem, május 1-ig bírom csak tovább, vagyis a 28. hétig.



#munka #kismama #hét #dolgoztatok #hetéig
2014. márc. 14. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32. hétig dolgoztam egy bankban. Akkor már fárasztó volt a sok ülés. így legalább tudtam készülődni, takarítani stb. Szép lassan mindent megcsinálni. Én nem voltam táppénzen, kivettem az egész éves szabim+TGYÁS.
2014. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38. hétig dolgoztam egy takarékszövetkezeti központban. Irodai munka volt, de néha terepre is kellett menni. Szerettem, habár pörögtünk egész nap, nem volt megállás. Végig jól éreztem magam, a legvégén amikor vizesedtem, akkor borogattam a lábaim/kezeim, amikor úgy éreztem, hogy kell, de ennyi, ezért nem szóltak. Ha rosszul éreztem volna magam, előbb eljövök, de élveztem minden ott töltött percek. Szuper volt a munka, a kollégák. Nem puhányság, ha eljössz.
2014. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40. hétig, mint vállalkozó, de nálam ez úgy működött, hogy ha úgy éreztem hogy sok, bármikor foghattam magam, és hazajöhettem. Nagyrészt ülő munka, nem túl stresszes.
2014. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 lcs ***** válasza:
első gyerkőccel 37.hétig /36.héten államvizsgáztam, 37+2 mentem is szülni :))/, másodikkal 38.hétig (itt már csak 6 órában), irodai munkát, mobilcégnél.
2014. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24 évesen szültem, most 7 hónapos a kisfiam. Saját vállalkozásunk van, így egészen a szülés napjáig dolgoztam, fizikai és stresszes szellemi munka. Háztartási nagy gépek eladásával foglalkozunk,így volt mit zsúrulni, csomagolni emelgetni a 40 hét alatt. Alacsonyra kellett hajolgatnom sokat guggoltam, térdeltem, ahogy a gépeket tisztítottam, minden nap. A szülésem indítva volt, mert túlhordtam a babám, nem nyílt a méhszáj ezért lett császár. A császár után 5 nap pihi volt, 6.napon már dolgoztam újra, és attól fogva is.
2014. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
En a 30-32. hetig tervezem. Igazabol fizikailag mar nehezen birom, viszont ott van az, hogy egesz nap unatkoznek itthon, meg nem allunk fenyesen anyagilag, ugyhogy még szenvedek egy kicsit. Elso gyereknel egyaltalan nem dolgoztam.
2014. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Talán valaki még jár erre:

Végül is, a 30.héten befejeztem a munkát. Most még szabadságon vagyok, aztán ki kell vennem pár nap táppénzt és utána jöhet a TGYÁS. Már kevésbé pihentető az alvás. Szerencsére a kisfiam is sokat mocorog, ez is eltereli a figyelmem.

Jól elvagyok itthon, egyáltalán nem unatkozom. És már nagyon várom, hogy megszülessen a mi kisbabánk. :-)

2014. máj. 15. 21:52
 18/18 anonim ***** válasza:

Most hogy vagytok?


En 15 hetes vagyok. Területi képviselő, havi 6000km-t vezetek. En a 35.dik hétig tervezem a munkat. Aztán meglátjuk hogy meddig birom. Jo a fizetésem es nyáron nem is vészes a munka. Még október lesz húzósabb, de számítok arra, hogy a partnerek is máshogy állnak hozzám, amikor már nagy pocakom lesz.

2014. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!