Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kezelnetek otthon...

Meddig kezelnetek otthon magatokat torokfajassal? Mennyi nap utan mennetek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Mult heten ovis lanyom volt beteg,tegnap ota a parom is es en is. Nagyon faj a torkom,hoemelkedes 36,9. Mikor vennetek be lazcsillapitot? Parom mar vett be,izzad. Homeogenet szedek,mez,tea,c vitamin,sos vizes gozoles. 30 hkm

2014. márc. 24. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
36,9 nem hőemelkedés! Erre nehogy lázcsillapítót vegyél be!
2014. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
36,9 még nem is hőemelkedés. De ha nagyon rosszul érzed magad, nagyon fáj a torkod, bevehetsz egy fájdalomcsillapítót (ami lázcsillapító is). Orvos se tud erre mit adni, vírusos torokfájást nem mulasztja el az antibiotikum.
2014. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem hoemelkedes de epp ugy faj a fejem mint laznal es piros az arcom. Honnan tudjam h biztos visusos? Mert legutobb ezzel a tunettel antibiotikumot kaptam moraxella bakterialis torokfertozesre?
2014. márc. 24. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Hőemelkedés 37,5-től van, láz pedig 38 felett.

Tantum verde nagyon jó torokfájás ellen, lázcsillapítót csak akkor vennék be, ha magas lázat (38,5 felettit) nem vinne kicsit sem lejjebb a hűtőfürdő.


Jobbulást! :)

2014. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is tantum verdét ajánlanám, és 38 fok fölött lázcsillapítás.

Én 34 hetes korom körül majd meghaltam, olyan rosszul voltam, torokfájás, orrfolyás stb.... Voltam dokinál is, azt mondta, hogy nem ad semmit ilyesmire.

Szóval torokfájásra Tantum verde, ha jól értem csak a torkod fáj jelenleg???

2014. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

lázcsillapitot 38 felett.

a terhességem alatt sokszor voltam beteg, most is az vagyok. fáj a torkom, a légcsövem, alig kapok éjjel levegöt,a fülem is begyulladt...az orvos azt mondta, ez ilyen, ne szedjek be semmit c vitaminon kivül és feküdjek. (se gözölés, se szopogatos cukorka, se orrcsepp...se semmi...ugyhogy én már igy vagyok vagy 5 hete )

2014. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

36,9-re???? Jól vagy?


Semmi bajotok, összeszedtetek egy kis torokfájós akármit... Én háromszor írtam ki magamnak antibiotikumot várandósan, emellett kétszer voltam ilyen módon beteg, mint te, de ezekre a világon semmit nem vettem be. Felnőtt nő vagy, megfáztál, elmúlik.

2014. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én elmentem durva náthával orvoshoz, úgy kiütött valami nyavaja, hogy lépni se volt erőm pár napig. 3,5 hós voltam pont. lázam nem volt, én is kb. 37 alatti voltam hőmire. ja, doki azt mondta, hogy hát semmit se szedhetek, max. ha lázas leszek (láz = 38 feletti hő!), lázcsillapítót, de ilyenkor a legjobb pihenni, ez volt a tanácsa.

én is homeogenet szopogattam, első nap nem volt hatása, második nap majd besza...rtam a torokfájdalomtól, harmadnapra enyhült, negyedikre elmúlt. (ez a gyógyszer hatása amúgy, szedés közben felerősíti a fájdalmat, aztán hipphopp elmulasztja, a legjobb ez a homeogene a torokfájásra!)


teljesen jó, amivel kúrálod magad, gargarizálhatsz sós vízzel, az is jó (egy teásk só két deci vízbe)

aztán a pihenés és az idő segít.

a gyereknek nem fáj semmije ilyenkor, de ő is pihen veled együtt, hogy gyorsítsa a gyógyulást.


lázcsillapítók, fájdalomcsillapítók (algo, kalmo... stb) tartalmaznak gyulladáscsökkentőt, ez a veszélyes várandósság alatt, nincs szükség ezekre, jobb nélkülük.

2014. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

:DDDDD


SZóval szedted a homeopátiás gyógyszert, és 2 béna nap után a 3.-on enyhülni kezdett, a 4.-en meg elmúlt...?


Nem gondolod, hogy éppen így lett volna akkor is, ha nem szeded? :)

2014. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a választ. Csak azért félek, mert eddig életemben akárhányszor volt ez az eros torokfályás,mindig eros kohogésbe ment át és mindig antibiotikum lett a vége.
2014. márc. 24. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!