Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » RH+ anya esetén lehet gond az...

RH+ anya esetén lehet gond az ellenanyagpozitivitás?

Figyelt kérdés

Az apa vércsoportját nem tudjuk, de valószínűleg -, vagy 0, semmiképp sem RH+. Az anya RH+.

Az ellenanyagszűrés pozitívitást mutat, az van a papírra írva hogy a vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-Lea

(a beteg csak E és K Lea antigénekre negatív választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálható)


Kontrollra visszahívtak, ahogy az elmúlt hónapokban már többször is (az apát nem hívták be még csak vércsoport meghatározásra sem). Kellene aggódnom emiatt az egész ellenanyag dolog miatt?


2014. ápr. 1. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Negatív vagyok az összes terhességem után(kivéve, aki megszületett, mert ő is negatív volt) kaptam anti-d-t. Úgy tudom csak a negatívoknál jelent gondot.
2014. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem semmi köze nincsen az RH hoz. Ez amit leírsz egy másik ellen anyag és nem az anti D.

Mi mindketten rh pozítívak vagyunk még is a második terhességemnél egy teljesen más ellenanyagot kezdett a szervezetem termelni. Valószínü az elsö lányomnak van olyan anyag a vérében, és ezért termelt a másodiknál ellenanyagot a szervezet. Rengeteg ellen anyagot tesztelnek. Nekem olyan volt aminek 3 értéke volt, és ha a harmadik értékig felment volna akkor vérátömlesztés a gyereknek rögtön a születés után. De szerencsére csak a második értékig ment fel, és ott semmit sem csinálnak, mert az nem veszélyes. Erröl kérdzed az orvosodat ö tudni fogja.

2014. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az RH vércsoport-tulajdonsághoz kötődő eltérés, jelenleg ennek azon túl, hogy esetleges transzfúziónál milyen vért kaphatsz (ami mondjuk egy szülésnél meglehetősen fontos) most semmi jelentősége nincsen.
2014. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt honnan lehet tudni hogy nem az RH vércsoport-tulajdonsághoz kötődő eltérés?

C+, E-, c+, e+, K- Lea -


valahogy nem értem ezt az egészet, mit kell figyelni, mikor van gond, az a baj hogy szerintem a védőnőm se érti :))

2014. ápr. 1. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Hu, nagyon bonyolult volna hosszasan részletezni.


Úgy fest a dolog, hogy az, hogy valaki Rh poz. vagy neg., azaz az RH vércsoporton belüli kb. 50 meghatározott antitestből csak a D-ről szól, de ezenkívül van még vagy 49 (a pontos számra nem esküszöm, de azt hiszem, hogy éppen 50 van).


Ha volt előző terhesséed, akkor elképzelhető, hogy annak a babának volt egy ilyen vércsoporttulajdonsága, ami ellent te termeltél antitesteket, de ennek ebben a formában most csak rád nézve van jelentősége, azaz a potenciális transzfúziónál.

2014. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem volt előző terhesség, első babó. Hát én is úgy olvasom, hogy Rh+ anyánál csak transzfúzió esetén van jelentősége, csak aggaszt hogy a párom vércsoportját meg nem tudjuk, sőt még csak be sem hívják legalább megnézni...vagy ennyire nincs jelentősége annak sem? a baba vércsoportját lehet tudni 6 hónapos terhességnél?
2014. ápr. 1. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:

nem kell az apukát behívni, és egyelőre annyira van jelentősége a dolognak, hogy kb. kéthavonta visszahívnak majd ellenőrzésre, akkor is, ha esetleg negatív lenne egy következőn az eredmény.


a papírokat majd mindig vidd magaddal, bár a dokim szerint terhes és már szült nőket mindig csak választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálnak :) de azért jobb a biztonság.


(nálunk a baba az apuka vércsoportját örökölte egyébként)

2014. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.
2014. ápr. 1. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!