Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony lett az AFP értékem,...

Alacsony lett az AFP értékem, Down-kóros a babám?

Figyelt kérdés

20 éves 18. hetes terhes kismama vagyok. A 16. hetes vérvizsgálat laboratóriumi eredményem azt mutatta ki, hogy a 21-triszómia pozitív, 1/54. AFP 0,39 MoM lett, a hCG meg 2.91 MoM. A vérvétel akkor történt mikor pontosan 16 hetes és 0 napos terhes voltam, lehet túl korán mentem volna?

Voltam már a 18. heti genetikai UH-n ott mindent tökéletesnek találtak, Down-kórra utaló jelet nem találtak.

De azért tovább küldtek a Debreceni klinikára genetikai tanácsadásra, a véreredményem miatt. Ott is volt UH-m és szintén rendben találták a babámat. A tanácsadáson felajánlották a magzatvíz vételt, de elutasítottam a kockázatok miatt. Végül a biztonságosabb és drágábbik lehetőséget választottam a PrenaTest-et. Már nagyon aggódom, nem akarom hogy baja legyen a babámnak :(

Vélemény?



2014. máj. 13. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Épp ezért törlik el ezt a vizsgálatot.....
2014. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletes uh-k meg a 20 hetes is!! Downos volt a babám. Az afp magzatvizből 0,75 mom lett, a beta hcg 4,55 mom. Meg kellett szulnom a 22.héten . :( borzalmas volt. Amniocentezissel bebizonyosodott. :(
2014. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!