Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszály a cukorterhelés ha...

Muszály a cukorterhelés ha amúgy minden rendben?

Figyelt kérdés

Mert még csak 17 hetes vagyok de már most rettegek mivel egyetlen olyan vénám van amit szúrhatnak !

És nem akarnám az előző terhességemnél össze vissza turkáltak a vénámban majdnem elájultam ja mellesleg fájt is!!

Tehát nem lehetne kihagyni ,nem volt soha gond a cukrommal ,az előző 2 terhességem alatt sem!!

Persze tudom az nem azt jelenti hogy most nem lesz!

Amugy itthon szoktam mérni

és éhgyomorra olyan 5 mmol/L szokott lenni


2014. máj. 14. 14:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
40%

3. gyerekemet várom, de én is úgy tervezem, hogy kihagyom a terhelést.


Iszonyat megterheli a szervezetet, és pl. pont az nem fog kiderülni, ha nincs rendben az inzulin... azt ugyanis nem nézik.


És ha megcsinálják a 23-24. héten, akkor nem alakulhat ki a terhességi cukor a 34. héten?????? Ugyanmár....

2014. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

A cukor bármikor kialakulhat a terhesség alatt, és mint már előttem írták, a terhességi cukor nagy veszélyt jelent a magzatra nézve.


Nem értem, hogy miért van mindig mindenki felháborodva az esetleges vizsgálatok miatt, hisz ha valami kötelező vagy valamit ajánl az orvos vagy védőnő akkor az muszáj vagy érdemes elvégeztetni. Nem hülyeségből kell különféle vizsgálatokra járni.

Persze meg lehet tenni, hogy ne látogassunk el az adott helyekre, csak utána jönnek a nyavajgások, hogy jajj ezt találták azt találták, ilyen beteg lesz a baba olyan beteg lesz.

Ezzel arra akarok kilyukadni és a kérdező soraira válaszolva, hogy megértem, milyen rossz lehet, hogy egy vénából vehetnek vért és hogy össze vissza szúrkálnak. Sajnos vagy nem sajnos vannak ettől rosszabb fájdalmak is amiket ki kell bírni. Nyilván nem lehet összehasonlítani a fájdalmakat de én akkor is így gondolom.


Remélem nem bántottam meg senkit az írásommal.



34 hkm

2014. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok felháborodva ,persze hogy a babám egészsége a legfontosabb ,meg az enyém!

De ha egyszer nincs vénám amiből vegyenek vért akkor nyilván fél az ember !!

Ha lenne nem lenne gondom !!

de azt hogy turkáljanak a vénámban azt nem engedem meg!

2014. máj. 14. 15:38
 14/31 anonim ***** válasza:
60%
Én csak azon csodálkozom, hogy probléma esetén valakit 3-szor küldtek terhelésesre. Tudtommal akinek baja van a cukrával, azt nem itatják cukorral. Nem kicsit veszélyes, akár kezelik, akár nem.
2014. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 14-es. Engem küldtek 3x cukorterhelésre. Az egyszeri terhelés nem okoz problémát, ha esetleg egyszer megemelkedne a vércukrom, a folyamatos magas cukorszint okoz a szervekben, terhesség esetében a magzatban károsodást. Ha egyszer elcsábulok, és egy hónapban egyszer megeszek egy pl fánkot, nem szerencsés, de effektíve nem lesz bajom tőle.:) Egyébként a vércukrom rendben volt, az inzulin értékeim nem voltak jók, így a terhességi cukorbetegség kialakulásának esélye valószínűbb, mint normál esetben, így többször nézték.
2014. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ja, és inzulinos, 1-es tipusú cukorbetegeknél természetesen nem is csinálhatnak, az más tészta, de azt általában már tudják a terhesség elején.
2014. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
26%

Az első terhességemnél nem küldtek el terheléses cukorvizsgálatra(2011), a másodiknál meg én nem mentem el. A védőnő többször csinált ujjbegyből vércukormérést, és azt mondta ő is, hogyha semmiféle előjel, gyanú nincs, akkor nem olyan fontos.

Mellesleg én kiskoromtól reggelizek felkelés után, és ha nem, akkor elájulok, ennyi.

2014. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

A terheléses vércukor vizsgálat azért is fontos, és nem helyettesíti az egyszeri vércukor mérés, mivel kezdő normál éhgyomri vércukor után is megvannak azok a terheléses értékek, amik jónak számítanak. A köztes érték nem jó, ha 11 fölé megy, és a 3. értékre 7 alá kell mennie a vércukornak. Még ha induló érték jó is volt, ha a későbbi értékek magasabbak a határértéknél, már jelezheti terhességi cukorbetegség kialakulását, ill. a dokik már annak veszik, és fokozott odafigyelést igényelhet a kismama. Ha egyébként még normál az éhgyomri vércukor, csak terheléskor derül ki a probléma

[link]

2014. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Édesanyámat nem küldte az orvos cukorterhelésre. Lett belőle 2 koraszülött baba kezeletlen gesztációs diabétesz miatt. A cukorterhelés nem játék, egy jó nővér bármilyen vénát meg tud szúrni, még a lehetetlennek tűnőt is. A cukorbetegség egy alattomos dolog, éhgyomri cukron gyakran nem látszik, de súlyos dolgokat tud észrevétlenül csinálni. Nem játékból végzik!
2014. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

1. Éhomi vércukor NEM mérvadó terhességben!

2. Ha a terheléses cukor 7,8 fölött van, akkor már TERHESSÉGI DIABETESRŐL beszélünk!

3. A terhességi diabates esetén az éhomi cukor legtöbbször NORMÁLIS!

4. A kezeletlen terhességi diabates, akár méhen belüli elhalást és súlyos fejlődési rendellenességet okozhat!

5. Egy terhelés SEMMILYEN káros hatással nem bír! A kezeletlen diabetes ezzel ellentétben megkárosítja a babát.


Van még kérdésed?

2014. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!