Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszály a cukorterhelés ha...

Muszály a cukorterhelés ha amúgy minden rendben?

Figyelt kérdés

Mert még csak 17 hetes vagyok de már most rettegek mivel egyetlen olyan vénám van amit szúrhatnak !

És nem akarnám az előző terhességemnél össze vissza turkáltak a vénámban majdnem elájultam ja mellesleg fájt is!!

Tehát nem lehetne kihagyni ,nem volt soha gond a cukrommal ,az előző 2 terhességem alatt sem!!

Persze tudom az nem azt jelenti hogy most nem lesz!

Amugy itthon szoktam mérni

és éhgyomorra olyan 5 mmol/L szokott lenni


2014. máj. 14. 14:05
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Te agyatlan pancser utolsó! nem érted meg hogy csak azzal van a bajom hogy utálom és félek a tűtöl és hogy nincs miből vegyenek 2x

Ne haragudj hogy ezt irtam, de most tuti felment a cukrom!!

2014. máj. 14. 21:05
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értem, hogy miért agyatlan pancser az utolsó? Ez a te döntésed, választhatsz, egy kellemetlenebb vérvételt bevállalsz vagy nem vállalod be. Lehet, hogy semmi gond nem lesz, mert nincs terhességi cukrod, lehet, hogy baja lesz a babádnak (neked elvileg nem okoz gondot a terhességi diabétesz), mert van terhességi cukrod. Aztán szidhatod magad, hogy csak ki kellett volna bírni azt a 2-3 vérvételt.

Amúgy azért a 24. hét környékén van a vizsgálat, mert a 28. hétig alakul ki, utána már nem.

Nekem sajnos van terhességi diabéteszem. Ez a 2. terhességem, valószínűleg az elsőnél is lehetett, csak nem vizsgálták alaposan. Most is, ha a dokin múlik és én nem nézek utána ki sem derül. Nagyon sokáig agyaltam azon, hogy mi lehetett volna az első kislányommal, szerencsére a kicsit nagyobb súlyon kivül nem volt baja. A nődoki szerinti tök jó cukor eredményem, annyira jó, hogy így a 33. héten napi 3X kell inzulint beadni magamnak! Szóval ez nem játék! Azt mondta a diabetológus, hogy 5kg-nál nagyobb túlsúly (lássuk be, azért ez nem egy nagy túlsúly és mégis hajlamosít) illetve az anya kis születési súlya már komoly rizikófaktor (nálam mind a kettő igaz). Amúgy már 1,5 hónapja hetente járok vérvételre, ahol 2X szúrnak. A következő vérvételkor még az előző vérvétel helye lila! Nem nagyon érdekel, a lényeg, hogy a babának ne legyen baja!

Te döntesz, csak nehogy utólag derüljön ki, hogy hibás döntést hoztál!

Az éhgyomri nem mérvadó! Az nekem is mindig jó!

2014. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%

Tudod mit? Akkor ne menj el. Ha meg ne adj isten baja lesz a babának verheted a fejed a falba. Kibírod, nem? Mivel anya vagy, kibírtál már egy pár tűszúrást, meg a szülési fájásokat...

Mikor nálam terhességi cukrot állapítottak meg, az éhgyomri tökéletes lett! A terhelt érték 8.! 2 napig voltam kórházban, második nap 6x vettek vért. Mivel elsőre átszúrták a bal vénámat, így a maradék 5 alkalommal a jobból vettek. Szerinted mennyire fájt? Elárulom, hogy baromira... Mégis itt vagyok egy császár, és egy normál szülés után.

Ja, a 2. terhesség 7. hetében csináltak egy előrehozott cukorterhelést, majd megcsinálták a 24. héten is. Akkor tökéletesek voltak az értékek. Kibírtam akkor is, pedig hidd el, nem volt kellemes a reggeli rosszullétek alatt még cukrot terheltetni...

Menj el, kibírod! Más nem a kézfejedből vesznek vért...

2014. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Hàt èn a korhàz,sztk rème vagyok mivel nincs vènàm, több esetben aneszteziologust hivtak hozzàm ès ez a szerencsèsebb eset,àltalàban 5-6 szuràs alatt nem uszom meg,volt mikor haza küldtek vagy meg kellett innom egy liter vizet stb... szoval ha nekem egy èpp vènàm lenne össze tennèm a kezem,nekem mar tenyleg elegem van:-D ès azt az egy vènàt kètszer is szurhatjàk ès bizony olyan helyeken is van vèna hogy nem is gondolnàd,alkarbol vettèk a cukorhterhelèshez a vèrt kèt ora mulva 4 szuràs utàn csak az elözöböl sikerült,ez ne tartson vissza mert fontos dolgok ezek!!!!! 31 hkm
2014. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen buta nővel még életemben nem találkoztam 13 éves eü pályafutásom alatt! Az a baj, hogy az ostobaságod és a primitívséged miatt fogsz egy életet megkárosítani. Mi a fenének neked egyáltalán gyerek?! A gyerek számtalan lemondással jár, nem csak egy-két vénáról van szó. Szerencséd, hogy nem én vagyok az orvosod!

"agyatlan utolsó" voltam

2014. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%
Off...Európai országban élek. Itt nincs ilyen vizsgálat. .....
2014. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ennek csakis anyagi okai vannak... a hazai terhesgondozási protokoll messze az egyik legjobb Európában. Sok szarság mellett.
2014. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
37%
A hazai terhesgondozási protokoll igen alapos, de borzasztó rugalmatlan, és nehezen halad a korral. Nagyon sok előnye van, de bőven van hátránya is. Az átlagos kismamákat is szinte betegként kezelik, és a sok vizsgálat okát, miértjét nem közlik. Szóval ne akadjunk ki annyira, ha valaki nem vesz komolyan egy- két vizsgálatot. Amikor én megkérdeztem, hogy miért kell a vércukor terheléses vizsgálat, akkor a válasz az volt, hogy a protokoll része. Köszi, ezt sejtettem, de az okát nem tudtam meg. Az afp is kötelező még pár hónapig, holott inkább csak ijesztgetésnek jó. A wasserman vizsgálat meg? Mintha a szifilisz valami gyakori betegség volna. Ha meg valahol elkeverik az eredményeket, akkor plussz fuss még egy kört, fizess, mert kérik a papírokat szülésnél.
2014. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
43%

Hajszál pontosan azt mondtam ma egy barátnőmnek, amit a 28-as válaszoló írt.


Évekig az AFP-t nyomatták. Aztán kiderült, már ezer éve, hogy tök elavult, kb. semmire nem jó azon kívül, hogy frászt hoz a kismamákra, de még mindig csinálják - szerencsére már nem sokáig.


De hogy ne legyen nyugalom, jönnek a terhességi diabétesszel.


Régen kettő helyett ettek a nők, 50 kilót híztak, mégsem volt ekkora para, mint most... nálunk pl. már +15 kilónál befektetnek... ???????? nem értem. első terhességem alatt híztam 20 kilót. Pedig odafigyeltem, nem zabáltam. Ilyen alkat vagyok. Mindketten egészségesek voltunk/vagyunk. Aztán szülés után 2 hónappal -2 kilónál tartottam. Pedig semmi, de semmit nem tettem. Nem diétáztam, nem fogyóztam. Ilyen alkat vagyok.


Ez a bajom a magyar eü-vel. Mindenkit egyformának tekintenek, robotnak, akik mindig ugyanúgy működnek...

2014. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
43%

29-es vagyok. még valami.


Attól, hogy megcsinálják a 24. héten a terheléses vércukor vizsgálatot


1. az inzulint még nem fogja senki látni, mert azt nem nézik mellette...


2. mivel bármikor kialakulhat a terhességi cukorbetegség, azaz BÁRMIKOR mitől lesz biztos, hogy rá egy hétre, kettőre, egy hónapra nem alakul ki?????

2014. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!