Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszály a cukorterhelés ha...

Muszály a cukorterhelés ha amúgy minden rendben?

Figyelt kérdés

Mert még csak 17 hetes vagyok de már most rettegek mivel egyetlen olyan vénám van amit szúrhatnak !

És nem akarnám az előző terhességemnél össze vissza turkáltak a vénámban majdnem elájultam ja mellesleg fájt is!!

Tehát nem lehetne kihagyni ,nem volt soha gond a cukrommal ,az előző 2 terhességem alatt sem!!

Persze tudom az nem azt jelenti hogy most nem lesz!

Amugy itthon szoktam mérni

és éhgyomorra olyan 5 mmol/L szokott lenni


2014. máj. 14. 14:05
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
81%

Na, akkor tisztázni kéne pár dolgot!

Inzulin szintet felesleges nézni a terhességi diabetesnél, mert itt nincs jelentősége. Az inzulin rezisztencia és a csökkent glükóz tolerancia (ami terhesség esetén cukorbetegséget jelent) két különböző dolog.

Terhességnél az emelkedett terheléses cukornak van jelentősége.

A cukorterhelést a 26. héten célszerű megcsinálni, mert ezen a héten a legnagyobb a valószínűsége annak, hogy elkapják a problémát, ha van. Viszont! Korábbi diabetes, vagy terhelt családi háttér esetén többször kell elvégezni a terhelést! Legutoljára a 33. héten! A 36. hét után a lepényhormonok szintje csökken, (emiatt tud kevésbé hasznosulni az inzulin az arra hajlamos nőknél), így a terhességi cukor is elkezd "javulni".

A ki nem szűrt eseteknél a magzat komolyan károsodhat, ne csak a kialakult nagyobb súly miatt, hanem az ebben az esetben fellépő gyakori fejlődési rendellenességek miatt. Emellett a terhességi toxémia előfordulása sokszorosára nő, a lepény ereit a magas cukor károsíthatja, ami által csökken a magzati oxigén ellátottság. Nagyon fontos vizsgálat, nem szabad kihagyni. Az AFP elavult, ezért törlik el, van helyette jobb. Viszont a cukorterhelésnek egyenlőre még nincsen alternatívája.

2014. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!