Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeri kicsi barnázás 8-9...

Egyszeri kicsi barnázás 8-9 hetes terhesen mennyire veszélyes? Kell aggódnom? Vetélés előjele lehet?

Figyelt kérdés
Csak egyetlen folt, egy nagyon kis mennyiség ürült ráadásul 1-2 órával szex után. Úgy alakult, hogy többször is együtt voltunk aznap, sok kihagyás után. Lehet, hogy csak megerőltettem magam? Túl nagy megterhelés volt? Nagyon megijedtem, eddig minden rendben zajlott a terhességgel, uh-n is minden oké volt. Most próbálok pihenni sokat, az nem árt, és vitaminokat eszem, most megyek majd a dokihoz jövő héten. Görcs nem volt, csak az oldalam táján éreztem meg a megerőltetést, de nem fájt. A medencémben van egy kis izomláz még a "csúcs elérése" miatt. Enyhe szédülés van, és a vérnyomásom vacakol.
2010. jan. 3. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
menj el orvoshoz, ő biztosan tud valami tanácsot adni...de nem hinném h gond lenne.
2010. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Egy kicsit vissza kellene fogni a dolgokat főleg így az elején!!

Pihenj és ha újra tapasztalsz valamit akkor menj dokihoz.

2010. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem most kellene rekordokat döntögetni...
2010. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tisztába téve a dolgokat: Csak 2x voltunk együtt, és az is azért, mert az elsőt sajnos meg kellett szakítani, és amúgyis iszonyú ritkán van rá alkalom, kedv, nem is erőltetjük nagyon a dolgokat, félünk is mindketten, mármint a babát féltjük, továbbá semmit sem erőltettem magamra, figyeltem a testem jelzéseit, jól esett, és korábban sem volt gond belőle, nem tudom most mi lehetett. Hallottam szakembertől, hogy ami a mamának jó az a babának is... Egyáltalán nem arról van szó, hogy rekordokat döntögetnénk!!!Normál esetben az ember nincs eltiltva a szextől, ha korábban nem volt semmi gond! Nem hiszem, hogy másoknak is 9 hónapig cölibátus van! Azért hetente, vagy másfél hetente össze lehet bújni, nem hiszem el, hogy nem! Az ismerőseim is ezt teszik, ahogy hallottam. Ezek tükrében mit gondoltok?
2010. jan. 3. 18:01
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hetesen volt egy nagyon kevés barnás folyásom, ami egy két óra alatt el is múlt nyomtalanul, mégis kaptam rá gyógyszert. Én nem kockáztatnék semmi pénzért, így nagyon valószínű, hogy az egész terhességem alatt kerülni fogom a szexet (természetesen csak magamtól vonom meg a jót, a páromtól nem:))

Nagyon sok kismamának fontosabb a gyerek mint a szex, és ha hiszed ha nem sokan nem szeretkeznek akár 9 hónapig is!!!

2010. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Úgy alakult, hogy többször is együtt voltunk aznap, sok kihagyás után." Ez nem épp a "hetente, másfél hetente összebújunk", amiről írod, hogy szerinted nem baj. Nem is. De véleményem szerint 9 hetes terhesen napi többszöri szex SOK.


Az első 12 hétben a legvédtelenebb a baba, és a spontán vetélés veszélye csak a 14. hétre mérséklődik igazán. Amikor 5 hetesen, vérzéssel mentem be a nőgyógyászati ügyeletre, az ügyeletes orvos majdhogy le nem szedte a fejemet, amikor bevallottam neki, hogy két nappal azelőtt szeretkeztünk. Pedig mi nagyon óvatosan csináltuk, hiszen már tudtunk a babáról, ráadásul csak hetente kétszer, mert ilyen az étvágyunk.


Ebben az első 12 hétben a kismamának jobban kell vigyáznia magára, mint a szeme fényére. Ennek fényében mondtam, hogy a rekordok döntögetésének nem most van itt az ideje. Szeretkezzetek, de mértékkel és óvatosan.


Egy kis barnázásból meg könnyen lehet vetélés. Most valószínűbbnek tűnik, hogy a sok szex az oka (pár csepp vér kicsapódott a hüvly savas közegében, attól lett barna a váladék), de ki dönthetné ezt el? A legésszerűbb az lenne, ha nem adnátok esélyt a szex miatti vérzésnek egyáltalán, hogy ne kelljen emiatt megijedni, ugyanakkor ha barnázás, vérzés fordulna elő mégis, akkor azonnal orvoshoz fordulnál, késlekedés nélkül.

2010. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 11.hét körül volt egy kevés barnázásom. (tényleg csak minimnális) Jól megijedtem, elmentem orvoshoz, de minden rendben volt a babszival. Viszont azt mondta az orvosom hogy no szex. Szerintem most ti is pihentessétek egy kicsit a dolgot, meg kérdezz rá a dokinál. Boldog babavárást neked! :) 15 hetes km
2010. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Csak a példa kedvéért nekem pont most, ma írta az egyik ismerősöm kb. 29-30 hetes, hogy úgy bánja, hogy olyan korán elkezdte mellőzni az együttléteket, mert nem kellett volna, mostantól még kevesebb lesz rá az esélye, hogy együtt legyenek, de a baba miatt tették. Egy másik ismerősöm 2 hete mondta, hogy használjuk ki az alkalmat, nekik is már nagyon ritkán nyílik rá lehetőség, vagyis mindenkitől ezt a tanácsot kaptam korábban, hogy ha lehet, vagy, ha kedvünk van, akkor nyugodtan, és nem arról van szó, hogy nem bírom ki 9 hónapig! Ha kellene több évig is kibírnám, a baba kedvéért, mindennél fontosabb most ő, de mivel nem kellett, így nem tettem, nem vontuk meg ezt a dolgot, bár most tényleg megijedtünk a férjemmel, így nem is tudom, hogy innentől akarom-e már majd, most már félek, vagyis félünk bármi ilyet is tenni. Nem gondoltuk előtte, hogy árthat...
2010. jan. 3. 18:43
 9/19 anonim ***** válasza:
Tégy belátásod szerint!Kár téged győzködni a szex veszélyeiről, hát mérlegelj!Nekem úgy tűnik, hogy csak azt veszed inkább figyelembe ami a te nézeteidet támogatja. Tessék itt vannak ellenpéldák és te pluszba szereztél olyanokat is amik téged támogatnak!Akkor felesleges tanácsot kérni, neked kell érezni mennyit és miért érdemes kockáztatnod!
2010. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok

2 vetélés után a 3. terhességemet se tökéletesen kezdtem,az elején elvoltunk tiltva a szextől a falat kapartam kínomba, 2. trimeszterbe már óvatosan mehetett volna hát nem sok kedvem volt hozzá,de azért megtörtént néha néha,3.trimeszterbe 1-2 alkalom volt mert gyerekem olyankor mindig magához tért és nagyon rugdosott.

Nem kell 9 hónapig mellőzni ha nem olyan nagy a baj,de csak óvatosan! (Legalább a 12. hétig mellőzétek)

2010. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!