Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjuk el a szuloknek,...

Hogyan mondjuk el a szuloknek, hogy babank lesz? Miert ilyen nehez ez?

Figyelt kérdés
Teljesen varatlan baba,de nagyon orulunk neki :) Parom szuleinel lakunk egy nagy hazba(nekem van lakasom,de szulok ragaszkodtak hozza h lakjunk ott,igy tudunk sporolni) jol meg is vagyunk,egyaltalan nincs veszekedes.Viszont azt kerek perec kijelentettek,hogy nagyszulok meg egy jodarabig nem akarnak lenni!Gondoltam ugysem szolhatnak bele,meg addig el is koltozunk!Amugy is 28evesek leszunk!Hat nem koltoztunk el es varatlanul varandos is lettem.Azota szorongok,hog mit szolnak majd es mostmar eselyunk sincs elmenni,mert a gyedbol es egy fizetesbol ki sem jonnenk anyagilag.Valamint azt a 2szintes hazat ok sem tudnak fentartani
2014. aug. 23. 16:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg 1 éves kora után mehetsz vissza gyed mellett is dolgozni, szóval még ha nagyon jól keresel is csak fél évig kell jobban spórolni, hiszen csak a gyed van maximalizálva a tgyás nem. Vagy tgyás után párod is mehet gyedre.
2014. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk 250.000.- a havi bevételünk, 70.000.- hitel, 10.000.- lakástakarék, 3 (hitelmentes) autónk van, és egy 16 hós fiunk.

Azért kijövünk a pénzből.

Szóval meg lehet élni, csak lehet alacsonyabb színvonalon, mint eddig.


Nagyon sokan albérletben nevelnek 1-2 gyereket, ők is megélnek valahogy!

(1-es voltam)

2014. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Az azert eros kijelentes,hogy nincs itt az ideje!Hiszen a mai vilagba nem mindenki tudja eltartani magat aki egesz eleteben dolgozott.Ha mindenki arra varna,hogy mindene meglegyen sokan lennenek gyerek nelkul.Amint pedig irtam nem terveztuk,bar orulunk neki.Az meg termeszetes,hogy lemond az ember a gyermeke javara!Lehet ki tudnank jonni de biztonsagosabb nem aggodni a csekkek miatt!Ugyanis en osszesen gyedre kapnek 80ezret o meg keres 110et...A sajat lakas hitele pedig 60ezer,rezsi ugyanennyi,kaja es a gyermek....ez pedig igy eleg rizikos
2014. aug. 23. 16:28
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha ennyi lenne a havi beveteluk nem is aggodnek!Mert siman megelnenk.Az meg h sajat lakas van az csak az en szorgalmassagomnak koszonheto,hogy szetdolgoztam magam eddig es nem buliztam,mint a velem egyidosek.Es ennek a havi torlesztese is meg 9evig annyi,mintha alberletbe laknek!Nem elkenyeztetett liba vagyok aki luxusszinvonalra vagyik.
2014. aug. 23. 16:33
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha csak 80 ezer a gyeded, akkor milyen "magas" jövedelemről beszélsz?
2014. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Magas a jovedelmem,de ugye olyan szuperjo cegek vannak itthon h mindenkit arra jelentenek be ugye???Nem tudom itt mindenki ilyen ,,jomodu,, mert akkor nem az atlag Magyar emberekrol beszelunk
2014. aug. 23. 17:27
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de nincs lakásod. Egy bazi nagy hiteled van. Nem tudtok mást tenni mint elmondjatok minél előbb. Lehet, hogy pozitívan fogják fogadni. Én a munkahelyemen nem mertem elmondani, mert féltem a következményektől,.nálunk sem partoltak a gyerekvallalast, de abszolút pozitívan fogadták. Egyébként szukosen, de annyiból is meg lehet élni, ami a hitel után marad. Van spórolt penzetek? Ha jól keresel, és.otthon laktok, kellene lenni. Nem lenne érdemes előtörleszteni a hitelt?
2014. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Van lakasom!Mert a hitel 9ev mulva lejar.Es havi 60at azert alberletre is elkolt az ember es a vegen lakasa sem lesz!Szoval ez is azert egy eleg meredek kijelentes!Hitelt elotorleszteni es lenullazni magad szerintem sokkal nagyobb riziko mint havonta fizetni egy alberlet arat a sajat lakasodra!
2014. aug. 23. 18:25
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, arra a gyedre jön még családi pótlék meg családi adókedvezmény, ez 22-23 forint plusz, így sem megy? A 60 ezres rezsi nagyon sok, mekkora az a lakás?
2014. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ez a 60ezer igazabol rezsi plusz egyeb kiadas(rezsi

+telefon+internet osszesen) es azert megneznem kinek van onerejebol 28eves korara hitelmentes lakasa!Eleve nem ez volt a kerdes!Nem erre kertem valaszt.De itt olyan nagytudasu es szuperokos emberek vannak,extra jo jovedelemmel.Nem is tudom miert tart itt ez az orszag es az emberek.Miintha itt nem is atlagemberek irkalnanak!

2014. aug. 23. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!