Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjuk el a szuloknek,...

Hogyan mondjuk el a szuloknek, hogy babank lesz? Miert ilyen nehez ez?

Figyelt kérdés
Teljesen varatlan baba,de nagyon orulunk neki :) Parom szuleinel lakunk egy nagy hazba(nekem van lakasom,de szulok ragaszkodtak hozza h lakjunk ott,igy tudunk sporolni) jol meg is vagyunk,egyaltalan nincs veszekedes.Viszont azt kerek perec kijelentettek,hogy nagyszulok meg egy jodarabig nem akarnak lenni!Gondoltam ugysem szolhatnak bele,meg addig el is koltozunk!Amugy is 28evesek leszunk!Hat nem koltoztunk el es varatlanul varandos is lettem.Azota szorongok,hog mit szolnak majd es mostmar eselyunk sincs elmenni,mert a gyedbol es egy fizetesbol ki sem jonnenk anyagilag.Valamint azt a 2szintes hazat ok sem tudnak fentartani
2014. aug. 23. 16:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam, hogy 28 évesen legyen hitelmentes lakásod, csak azt kérdeztem, hogy akkor se jönnétek-e ki, ha hozzáveszed a családit, meg az adókedvezményt. Merthogy az lenne a legjobb mindenkinek, ha el tudnátok költözni, akkor nyugodt lélekkel leszarhatnátok mindenki véleményét.

Egyébként valóban nem így működik, hogy ők nem akarnak még nagyszülők lenni, mert ebbe nincs beleszólásuk, HA külön éltek. Viszont az is lehet, hogy ők nem akarnak gyerekzsivajt a házukba, amihez joguk van. Ezért nem jó ez az együttlakás, ilyenkor azt hiszik a szülők, hogy mindent megszabhatnak a fiataloknak, meg egymás komfortzónáját sértik folyamatosan. Szimplán mondjátok el nekik, hogy úton az unoka, ha nem tetszik, kérdezzétek meg, mi a baj. Ha annyi, hogy ők még nem akarnak unokázni, akkor meg kell mondani nekik, hogy ezt nem ők döntik el, ha viszont az a bajuk, hogy nem akarják, hogy oda szülessen a gyerek, muszáj lesz valami megoldást találni a költözésre.

2014. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Persze utolso ebben mind igazad van.Ha nem akarnak gyerekzsivalyt az az o dontesuk es joguk van hozza.Akkor muszaj lesz elkoltoznunk es valahogyan ki is fogunk jonni!Itt is nyugodt amugy a legkor,de teny h egy baba sok mindent megvaltoztat.Elmondjuk es akkor merlegelunk minddent!A babahoz viszont ragaszkodunk.
2014. aug. 23. 19:02
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked magasabb a fizud menjen a párod gyedre, utána meg bölcsibe lehet adni a gyereket.

Valószínű azért nem akarnak nagyszülők lenni, mert nem akarnak gyereksírásra feküdni kelni, és nem akarják nonstop ők ellátni a gyereket - mondjuk erről meg lehet győzni őket, hogy nekik ezzel plusz munkájuk vagy anyagi terhük nem lesz. De azért készüljetek arra is, hogy ha el kell mennetek, hogyan tudjátok megoldani a helyzetet.

2014. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Persze ez termeszetes,hogy minden varriaciot atgondoltunk...Egyertelmu,hogy nem masnak szulok gyereket hanem magamnak.Mar alig varom,hogy anya legyek.Eszem agaban sincs lepasszoli a nagyszuloknek.Epp azert szeretnenk itt maradni,hgy egymast tudjuk tamogatni anyagilag.Igy se nekik,se nekunk nem lenne gondunk...A haz pedig eleg nagy,hogy ne kelljen hallaniuk a gyerekzsivalyt...Ok alul mi pedig a masik szinten vagyunk
2014. aug. 24. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!