Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő diétára fogott, mert...

A védőnő diétára fogott, mert megszaladt a súlyom. Tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
A 20. hétig 2 kg jött fel, a 20-tól a 25-ig viszont 3 kg. Összesen 5 kg. Kezdjek el fogyózni egy kicsit? Pedig ritkán eszem kenyeret vagy édességet, este szinte csak levest és gyümölcsöt. Nem is vizesedek nagyon.
2008. aug. 7. 17:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
ÉN ANNYIT TUDOK ERRE ÍRNI,HOGY ÉN 75 KILÓVAL KEZDTEM A TERHESSÉGET.HAMAR FELSZALADT RÁM 15 KILÓ ÉS ETTŐL TERHESSÉGI DIABÉTESZEM LETT.AZ UTOLSÓ 3 HÓNAPOT KEMÉNY DIÉTÁVAL TÖLTÖTTEM AMIT EGY DIETETIKUSSAL ÁLLÍTOTTUNK ÖSSZE.ÉHEZNEM NEM KELLETT CSAK MEGHATÁROZOTT IDŐBEN ENNEM ÉS KIMÉRNI AZ ADAGOKAT.LEHET,HOGY ETTŐL AKAR MEGVÉDENI A VÉDŐNŐD.
2008. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Azért azt tegyük hozzá, hogy minden függ az eredeti súlytól. Ha a kérdező normál súlyról kezdte a terhességet, akkor egyáltalán nem gond az 5 kiló plusz 25 hetes korig, sőt, az nagyon szép. Ha kétszer ennyi jött volna már fel, még akkor sem kellene aggódnia, már amennyiben nem volt rajt súlyfelesleg eredetileg. Ha nincs hajlamosító tényező a diabétesz kialakulására, akkor ennyi plusz kiló még senkit sem jogosít fel a cukorbetegséggel való riogatásra, főleg nem arra, hogy diéta emlegetésére a védőnő részéről.

Az utolsó hozzászólónál valószínűleg azért is tűnt soknak a 15 kiló plusz, mert azért előtte sem volt vékony alkat. Nem tudom, hogy hány centi, ezt nem írta, de 75kg nőknél annyira nem kevés, még akkor sem ha magas az ember. (Én 178 vagyok és 60-63 kg voltam baba előtt, egyáltalán nem mondhattam magam még ezzel sem soványnak, 75 kilósan már bőven lett volna rajtam plusz, pedig magas vagyok.)

Minél több a plusz kilók száma terhesség előtt, annál kevesebb a megengedett súlynövekedés. A védőnő paráját csak akkor érteném meg, ha mondjuk a kérdező 165 centijéhez lett volna 80 kiló terhesség előtt és erre hízott volna még 5-öt.

2008. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, javítok: ...főleg nem a diéta emlegetésére a védőnő részéről...
2008. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak igaza van. A túlsúly alap helyzetben sem egészséges, megterheli a szervezetet, és komoly gondokat okozhat, ez nincs másként terhesen sem. Ha van a mamákon amúgy is tartalék, akkor nem kell ész nélkül mindent megenni, amit megkíván az ember. Én 48 kilóról indultam, és eddig felszedtem 8 kilót, most vagyok 24 hetes, de senki nem mondta, hogy sok. Ezért nem elég egy rész információ, tudni kellene a kérdező magasságát és eredeti testsúlyát.
2008. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne fogyókúrázz tilos terhesség alatt.Diéta is csak akkor ha gond volna mint ahogy nekem volt hogy a 32.héten magas lett a cukrom és emiatt immár 2 és fél hónapja diétázom.Szerintem az 5 kg plusz teljesen jó bár még csak most fogsz majd gyarapodni (nem feltétlen hízni,hájasodni)így azért édemes odafigyelni mit eszel meg.Talán a vizesedés miatt mondta hogy fogyózz?Mert az kicsit korai 20-25 hetesen szerintem,bár lehet a meleg miatt is,hogy vizesedsz.Én nem vizesedek de lehet hogy a diéta miatt mindenesetre furcsa egy védőnőtől ezt hallani hogy fogyókúrázzon a kismama??!Na mindegy.40 hetes kismama
2008. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!