Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mit csináltok otthon?

Kismamák! Mit csináltok otthon?

Figyelt kérdés
Nem dolgozhatok,borzasztó nehezen megy az átállás a pihenésre.A házimunkán kivül mit csináltok?Esetleg linkelnétek nekem amit a neten érdemes olvasgatni ilyenkor?
2014. júl. 23. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Én általában recepteket olvasgatok, mindig próbálom valami újjal meglepni a páromat :)

Ezen kívül olvasni is szoktam, internetről rengeteg könyvet le lehet tölteni és ezzel elég hamar elszalad az idő, sőt, most nyelvet is tanulgatok, az ilyen sosem jön rosszul, persze ez annak is betudható, hogy tanár vagyok, a géneimben van a tanulás :)

Szerintem ez az időszak jó egy új hobbi találásához is, például kötni, fonni vagy valamit ügyeskedni..

Terhességgel kapcsolatos cikkeket is könnyen lehet találni, ha valami ilyesmit szeretnél böngészgetni.

2014. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még a házimunkát sem csinàlhatom,szigorú fekvés....

Könyvet olvasok,tévézek,gyakorizok,olvasgatok minden félét a neten stb.

2014. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A házimunka mellett kézzel varrok a gyerekszobába (ágytakarót, díszpárna huzatokat, rácsvédőt, ágyszoknyát), böngészem a hirdetési oldalakat, hogy hol kehet olcsóbban beszerezni a maradék gyerekholmit amire szükség lesz még. Így nagyon gyorsan röpül az idő.

Hány hetes vagy kérdező?

2014. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
9 hetes vagyok:) Még védőnőnél se voltam.
2014. júl. 23. 10:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapot otthon leszel... jesszusom, nem irigyellek, én 36 hetesen jöttem el meló helyről, új lakásba ahol rengeteg pakolni való akadt még.. és így is halálra untam magam. :)


Amúgy én olvastam, babás cuccokat pakolgattam, szobáját rendezgettem, tervezgettem a jövőt... magyarul "Fészek raktam" :D

2014. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 9+5 vagyok.

Sokat vagyok rosszul, tegnap is többször hánytam. Ezért sokat pihenek. Ráadásul nagyon fáradékony is vagyok.

Amikor nem vagyok rosszul, akkor kicsit takaríthatok, olvasgatok, kimegyek a kutyáimhoz. A főzéssel gondjaim vannak, mert minden szagtól undorodom, a hústól meg különösen.

Szóval főként pihenek a sok rosszullét miatt, és igyekszem benntartani a reggelimet. :)

2014. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ennyire a terhesség elején jársz elkezdhetnél kismama naplót vezetni (hidd el örök emlék lesz belőle), amiben leírhatod, hogy hogyan érzed magad, híztál/fogytál és mennyit, kívánsz e valamit vagy undorodsz valamitől, mi volt a vizsgálatokon, mekkorának mérték a babát.Aztán amikir majd elkezd mozogni azt is megírhatod, készíthetsz képeket magadról és a növekvő pocakodról, meg csatolhatsz ultrahang képeket is a mütyűrről.

Példának itt az én kismamás naplóm, ha kíváncsi vagy:

[link]

2014. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

olvastam, kedvencem a 9 hónap alatt Apa-kép-írás volt,azt netről te is el tudod olvasni, az író honlapján fenn van,csuda jópofa :) ágyneműt varrtam a gyereknek,lett 4 garnitúra,léepedővel együtt. zsebes fali tárolót csináltam, forgót a kiságy fölé,csak kartonból,hurkapálcából. ameddig bírtam,kertészkedtem,illetve vannak jószágaink. a faluban lakó dédihez jártam pletyizni :)

kitartást! hosszú lesz ez a 8 hónap neked. én az 5. héttől voltam otthon,de vánszorgott az idő. kiváltképp az utolsó hónap.

2014. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerencsére én a 32. hétig bírtam dolgozni de ha otthon lettem volna tuti megtanultam volna egy új nyelvet :)
2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére olyan a munkám amit haza tudok hozni, persze nem napi 8 óra. Ezenkívül még tanulok.
2014. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!