Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes vagyok. Védőnőhöz...

11 hetes vagyok. Védőnőhöz kötelező járni? és a lakhelyemen kell, vagy bárkihez mehetek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Most voltam védőnőnél,és mondta,hogy Július 1-től már nem a kórház,hanem ő állítja ki az igazolást.
2014. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

jó akkor máshogy fogalmazok, a tartózkodási hely is bejelentett lakhely, ha "szabályosan" tartózkodsz ott. Ez alatt azt értem hogy a lakcímkártyán szerepel a tartózkodási hely.

Én telefonon kértem időpontot egy nekem szimpatikus védőnőhöz, az volt az első kérdése hol lakom. Miután mondtam hogy hol, átirányított máshoz mert nem hozzá tartozom lakóhely szerint. Pedig csak pár utcáról volt szó.

2014. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
akkor én is másképp fogalmazok, nem kell annak a lakcímnek lennie a kártyán
2014. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
akkor maradjunk annyiban hogy a kérdező hívja fel azt a védőnőt akihez menni akar és kérjen időpontot. Majd úgyis megmondja a telefonban hogy mehet-e hozzá :)
2014. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
maradjunk. Csak jó, ha egy kérdésre valaki valós választ kap...
2014. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

igen, egyet értek, nyilván azért tette fel a kérdést hogy megkapja rá a jó választ. Ezért írtam le az én példám, nálam így volt, ennyi.

A másik meg az igazolás és a kiskönyv kérdése, nekem azt mondta az orvosom hogy nem lényeg a kiskönyv, a támogatáshoz sem azt fogják kérni, itt meg azt olvastam most hogy már a védőnő adja ki az igazolást. Mindegy, hétfőn megyek a dokimhoz, újra rákérdek. Még a végén kénytelen leszek megint elmenni a védőnőmhöz is :(

2014. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálam sem kérték a bejelentett lakcímet, a lényeg, hogy valójában itt lakom.

A terhesgondozást együtt végzi az orvos/szülésznő, védőnő és háziorvos. Az igazolást a kórház nekem a kiskönyv alapján állította ki. De most változott a rendszer, az újat még nem tudom.

2014. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia, Kérdező! A védőnői szolgáltatás alanyi jogon jár, írásban le lehet róla mondani, de ez sajnos sok későbbi kellemetlenséggel jár. Mindig ahhoz a védőnőhöz kell járnod, akinek a körzetében életvitelszerűen tartózkodsz. Egy védőnő anyuka
2014. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!